Přejít na obsah

Tip na dobrou hospodu/ restauraci/ kavárnu...


Doporučené příspěvky

Na Frantovo bleskurychle doporuceni (diky jeste jednou) jsme vcera s pani povecereli v pakistanske RANA, kousek od Bulovky v Libni.

Restauraci byste asi nenasli tak, ze o ni zavadite pri brouzdani prazskymi ulicemi, na to je tato ctvrt malo vyhledavana :-)

Interier opravdu nic moc, osoupane zidle, docela tma, ale sli jsme tam hlavne na doporuceni a za gurmanskym zazitkem, ze?

A to se bezezbytku potvrdilo.

Jako predkrmy Pakora (smazene brambory, cibule a papriky v cockovem testicku) a mushroom pakora (zampiony v cockovem testicku).

Hlavni jidla pak jehneci dopiaza s ryzi (jehneci kousky ve smetanove omacce) a kureci na zelenine (okra) s neochucenym pita chlebem.

Uzasny gurmansky zazitek, opravdu vyborne a vyvazene jidlo, ktereho na prvni pohled nevypada moc, ale zdani klame a kombinace vyse uvedeneho byla vecer okolo devate trochu nad nase sily...

Nekdo tu take kdysi nechvalil obsluhu; za nas opravdu na jednicku. Velmi komunikativni cisnik (Ind, ktery tu zije deset let), vse ochotne vysvetlil, poradil, ale pritom absolutne nevtiravy - vzdy pockal na ocni kontakt.

Na zaver musim vyzdvihnout i pratelsky cenik. Vse se ctyrmi napoji a kavou za 7 Karlu ctvrtych je vic, nez OK!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože vím, že je tu spousta milovníků vietnamské kuchyně, musím doporučit těm, kterým už se okoukalo klasické Pho ve všech jeho variantách, luxusní polívčičku z císařského města Hue s poetickým názvem Bun Bo Hue. :)

Jednoznačně nejlepší v Praze je v Hue Xua v Sapě (další hodnocení zde) - možno dohledat i zde.

 

Všem otrlým vietnamofilům, kteří se Sapy neštítí, srdečně doporučuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máte rádi indická jídla, tak za sebe mohu doporučit Curry House na Palmovce. Je to rodinná restaurace, příjemné prostředí, milá obsluha ale hlavně fantastické jídlo. Kdybych tam nebyl pozvaný na večeři na oslavu narozenin, asi bych se do těchto končin nikdy nevydal. Po výlezu z metra na Palmovce jsem se trochu lekl, hnus, špína, cikáni a bezdosové....takže to není v úplně nejpříjemnější lokalitě, ale restaurace za rohem kousek od metra mě fakt nadchla. Určitě zajdu zas (nemám moc rád extrémně palivé, dal jsem si Butter Chicken s česnekovým chlebem Naan a výborné) :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

V neděli jsme jeli na výlet do Kutné Hory. Na doporučení kolegy jsme se stavili na obědě v restauraci Na Pašince

 

Chtěli jsme sedět venku, ale venkovní sezení bylo na zahradě na trávě a bez slunečníků, takže jsme byli uvnitř. Moc pěkná čistá hospoda se sběratelskými artefakty na zdech a policích. Servis sice měl nedostatky (zapoměli na nás), ale to se může stát. Jídlo opravdu výborné, porce k nesnědení. Já měl kohouta na víně s batátovou kaší, paní cézar salát a italské nudle s chřestem, a malá si dala vrabce s chlupatým knedlíkem a se zelím. Nedojedl nikdo, ale dceři jsme zapomněli objednat dětskou porci, možná by to dala. To vše za ceny vice než lidové, takže mohu vřele doporučit. Podle toho, co jsem viděl, může být problém po dvanácté hodině dostat stůl, takže rezervace asi není od věci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, přijedou nám kamarádi ze Států a někteří jsou i vegetariáni (bohužel). Jako čistokrevný masožrout nemám přehled, nenabídli byste někdo nějaký tip na restauraci v Praze (nebo případně i v Kolíně), kde mají dobrá vegetariánská jídla? Jelikož bude společnost masožravců i býložravců, tak by bylo ideální, aby tam měli všechno. A aby bezmasá jídla nebyly jen saláty a smažák. :) A taky aby to nebyl nějakej pajzl. :) Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vegetarian nejsem a ty jidla v Radosti mi chutnaj. Neni to jen nejakej par zelenejch listu nahazenejch na sebe, ale je to dobre ochuceny. Je fakt, ze jinak podobny restaurace vubec nevyhledavam, tak nevim, jestli jinde vari lip nebo ne.

 

Vem je jeden den sem, druhej den nekam na burgry a steaky at jsou nas**** na stridacku :-)

 

Co treba Podolka Karlin/Podoli? http://karlin.restauracepodolka.cz/menu/

Upraveno uživatelem Maxmillian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepsi ciste vegetariansky jsou dle meho nazoru a kolegu vegetarianu Lehka Hlava a Maitrea. Dobre "smisene" nedokazu posoudit, protoze kdyz muzu, tak si dam maso :-)

Jako nevegetarian nemuzu hlavu a to druhe doporucit. V Radosti na druhou stranu mi vzdy chutnalo.

 

A podolka je dobra, ta v podoli lepsi nez ta v Karline.

Upraveno uživatelem utrejch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové prosím o radu. Potřeboval bych návrh nejlépe kavárny, kde umějí udělat alespoň obloženou housku, v Brně. Požadavek je možnost přilehlého parkování, klidné prostředí, dobré kafe. Chystáme setkání pro sluchátkáře z AVmanie a Chronomagu a Brno bylo zvoleno jako středobod dostupný pro všechny. Bude tam cca 10 - 15 lidí. Chtěli bychom tam strávit sobotu od cca 10 hodin do někdy odpoledne. Pokud by to byla restaurace, také nevadí. Určitě dáme oběd a něco vypijem. Akce by měla být 11.6. a pokud by někdo chtěl přijít pobesedovat a něco poslechnout, bude vítán. Děkuji předem za případné návrhy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...