Přejít na obsah

Tip na dobrou hospodu/ restauraci/ kavárnu...


Doporučené příspěvky

Určitě můžu doporučit Osteria Da Clara, v Praze 10 v Mexické...je to taková malá, italská, nekuřácká restaurace a jídlo naprosto úžasné...byl jsem třikrát...obsluha se sice hýbala spíše pomalu, ale pak sem si uvědomil, jak jsem se tam uklidnil...

 

Za Prahou pak U koně na Klokočné, to už tu určitě několikrát padlo..."starej" Sapík je bůh  :notworthy:

 

dobrý vlákno tohle, budu si muset najít trochu času a projít to celé a něco vyzkoušet...

 

edit: http://www.daclara.com/

Upraveno uživatelem Ondoni
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak pokud jdeme na pivo tak chodime na do Sokolovny v Polske u Namesti Miru - dobrej pomer cena - vykon - prijemna obsluha

U mě už Sokolovna dlouhé měsíce funguje jen jako nouzovka. Ne, že by to jídlo bylo špatný, ale zázrak to není a přešlapy mají. Když taky na konci minulého roku zdražili, měli tam vylidněno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby jste chtěli někdy v Brně v okolí lužánek zajít na dobré jídlo za více než přijatelnou cenu, tak můžu doporučit Hostinec U Semináru. Jinak pro milovníky piva doporučuji pivnici U Míče s výbornou atmosférou a ještě lepším pivem z Poličky (ale taky s notným kouřovým oparem) a malou hospodu U Zubaté žáby na Jungnannově (nekuřácká).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, nedavno jsem tu doporucoval Hemmingway bar, kde jsem byl stalym hostem, ale nedavno prosel velkymi renovacemi a zmenou personalu, ktera kvalitu baru dle meho znacne zhorsila. Byl jsem tam tuhle sobotu v 5 ti lidech a bylo to zklamani. Servis byl v nekuracke casti katastrofalni - pan s krysim oblicejem byl velice arogantni, pani take velice nesympaticka. Nakonec jsme sli dolu do kuracke casti, take protoze nahore bylo nelidske vedro. Dole byla obsluha sice prijemnejsi, alle naprosto neznala, neprofesionalni. Nejhorsi na tom je, ze byl pritomen i majitel baru, ktery nebyl zrovna prijemny a dokonce zapomnel na muj drink :) koktejly byly nevyvazene, o tridu horsi nez drive. Na to, na jak snobsky podnik si zacli hrat ( viz. jejich pravidla baru kdy si nesmite ani prisunout zidli), tak kvalita rozhodne neodpovida. Rumu sice velky vyber, alle predrazene. Navstevu v dohledne dobe rozhodne nedoporucuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě chutná pivo U slovanské lípy -Praha Žižkov. Mají jen  piva z malých pivovarů -cca 10 druhů točeného.. Vždy si tam vyberu, k jídlu hospodské klasiky ale řekl bych opravdu chutné. Obsluha příjemná, hospoda čistá, nekuřácká. Prý i přes oběd se tam člověk slušně nají ale to nemohu potvrdit nebyl jsem.

 

http://www.uslovanskelipy.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeme mit vyroci a rad bych manzelku vzal do nejake hezke restaurace, zatim premyslim o Aureoli (pokud jste tam byli, napiste zkusenost).

Co jineho byste doporucili, pokud by to bylo o neco levnejsi nez Aureole, tak se zlobit nebudu.

 

Predem dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, aureole je u nas urcite jedna z nejlepsich voleb, ma navrch diky jedinecnymu prostredi - z 28. Patra je opravdu jedinecny vyhled na prahu, doporucuju schovat si to na hezci pocasi, je tam i otevrena terasa:) jidlo je take velice dobre, poskladate si degustacni menicko dle chuti :) sefkucharem je zkuseny pan Kral, ktery dlouho varil v obecnim dome.

 

Je to zkratka idealni volba, nevahej!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeme mit vyroci a rad bych manzelku vzal do nejake hezke restaurace, zatim premyslim o Aureoli (pokud jste tam byli, napiste zkusenost).

Co jineho byste doporucili, pokud by to bylo o neco levnejsi nez Aureole, tak se zlobit nebudu.

 

Predem dekuji.

 

Já taky doporučuji, byl jsem tak už několikrát, vždycky sice jen na oběd, ale pokaždé vynikající.

 

Co se tyce nekuracke pivnice/mini pivovaru, muzu doporucit Bastu,

Pivo vlastni a super ! Jidlo levny a dobry ...

 

Souhlasím, naprosto dokonalá hospoda. Jejich páteční řízková menu, kachna z pece plněná knedlíkama, guláš z kuřecích srdcí, dneska tam vyrážíme na oběd :)

 

 

Jinak včera jsem byl po dlouhé době v Café Palanda ve Zlatnické a co se týče brugerů, tak se moc zlepšili. Všechno si dělají sami, včetně housek:

 

IMG_1110.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky doporučuji, byl jsem tak už několikrát, vždycky sice jen na oběd, ale pokaždé vynikající.

 

 

Souhlasím, naprosto dokonalá hospoda. Jejich páteční řízková menu, kachna z pece plněná knedlíkama, guláš z kuřecích srdcí, dneska tam vyrážíme na oběd :)

 

 

Jinak včera jsem byl po dlouhé době v Café Palanda ve Zlatnické a co se týče brugerů, tak se moc zlepšili. Všechno si dělají sami, včetně housek:

 

JJ, Palandu jsem měl moc rád když jsem makal v Palladiu...jen přes poledne fronty na místo, ale jídlo výborné...

 

Já jsem si minulý víkend skvěle pochutnal na hambáči v Grébovce, ve viničním altánu (kam jdu mmj dnes na svatbu :) )...vše co má být bylo grilované kousek ode mě, navíc to prostředí je úžasné...svítilo slunko, dávali sme si tamní vínečko, děcko spalo...pohodička, doporučuju!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

El Asador , argentinská hospoda, ve které jsou Češi spokojení a Argentínci nadšení :) . Přízemí pro nekuřáky, první patro pro doutníkáře, venku rodiny s hřištětem. Mají toho tam dobrého dost, doporučil bych flank, chobotnici a cheese cake, z pití sherry, hodně solidní červená vína, ale hlavně perfektní caipirinhu.

 

Na pivo doporučuju http://www.prazskymost.cz/ , ale čím dál tím víc http://www.jihomestskypivovar.cz/ - špičkové pivo, navrch se oplatí zeptat, co mají k pivu mimo jídelák ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vcera jsme byli v Miyabi, sedeli jsme u tatami stolu, zazitek perfektni, poklidna vecere, musim vyzdvihnout mistni sushi, nemelo chybu, doobjednavali jsme 3x :-) az z nas byla mistni servirka divoka, co se tyce hlavniho dali jsme si obento boxy dva ruzny a moc me to neoslovilo, zajimavy chute, ale nic po cem bych se doma odkopaval, celkove ale velice povedeny vecer a milovnikum sushi muzu doporucit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....... ale čím dál tím víc http://www.jihomestskypivovar.cz/ - špičkové pivo, navrch se oplatí zeptat, co mají k pivu mimo jídelák ;) .

 

Nejakú dobu, čo som býval na Hájoch, tak som tam občas zašiel, najesť aj napiť - a súhlasím. Tie zemiakové čipsy s XY dipami mi vždy chutili.... :cheers:

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za tip, zapomněl jsem na to... Dneska jsme prubnuli a bylo to fajn, cena/výkon je v téhle hospodě naprosto v pořádku.

 

Aj, to druhé vypadá na nějaké piery (teda aspoň tak se tomu u nás na valachoch říká)...dal bych si...

 

Jak jsi tady vzpomínal ten El Asador, tak ten můžu taky jen doporučit...byli jsme tam se ženou letos v lednu oslavit výročí, pohodová atmosféra a hlavně neuvěřitelně příjemný přístup personálu...já se v masech zase tak moc neorientuju, takže slečna s náma u stolu strávila na začátku minimálně 5 minut, kdy nám vše popsala...pak samozřejmě doporučila vhodné vínko...no prostě paráda...příště máme v plánu degustační menu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych zde zmínil Kubánskou restauraci v Brně, která je spojená s rumotékou s výběrem přes 900 druhů rumů. Super jídlo, skvělý interiér, špičková obsluha. Já jsem děsnej kritik ale můžu říct, že tady jsem byl opravdu mimořádně spokojen.

 

http://www.havana-restaurant.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

El Asador , argentinská hospoda, ve které jsou Češi spokojení a Argentínci nadšení :) . Přízemí pro nekuřáky, první patro pro doutníkáře, venku rodiny s hřištětem. Mají toho tam dobrého dost, doporučil bych flank, chobotnici a cheese cake, z pití sherry, hodně solidní červená vína, ale hlavně perfektní caipirinhu.

dřív jsme do asadoru chodily skoro každej týden ale už nechodíme. nějak nám tam přestalo chutnat. naposled jsem si tam dal burger byla to katastrofa. vzít svíčkovou, pomlet jí a ve vákuu slisovat do konzistence a chuti podrážky a dát to mezi housky a podat hostu to mi přijde moc. ale na brunch tam urcite zas zajdu ten mají super.

 

nejlepší je ale prostředí v patře a ty kočky. dělala tam taková krásná blondýnka a ta moje se jí ptala jakou používá barvu na vlasy že je má super a ona na to že je přírodní že se nebarví a že je blonďatá všude. já se nani udiveně podíval a řekl že to jsme opravdu vědět nepotřebovali ale že díky že je blond všude a chudák holčina se červenala až na zadku že prý myslela obočí a něco koktala a už jsem ji pak netrápil ale pak když nás obsluhovala jsem musel myslet n to "všude"

Upraveno uživatelem SCIFI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jestli to tady už neni, ale já teď často chodim ke Třem růžím, v Praze - http://www.u3r.cz/. Většinou teda jenom na pivo a něco malýho, ale i hlavní jídla vypadaj velice slušně, cenově jsou (vzhledem k lokalitě a kvalitě jídla) na tom velmi dobře. Bohužel nedělaj meníčka přes oběd. K tomu nejdůležitějšímu, pivu - teď maj výbornou svěží pšenici a jemnej Irish Ale, jinak jejich standardní ležák je taky solidní. Chystá se i IPA, na tu se těšim. Cenově jsou ty piva vejš, ale vzhledem k jejich síle je to aspoň taková přirozená regulace:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...