Přejít na obsah

B-42 na kaučuku


garyfisher

Doporučené příspěvky

Zakoupil jsem tady na fóru B-42 Marinemastery. K nim jsem dostal originál řemen a NATO strap. Zatím je nosím na strapu, ale pokukuju po kau4uku. Na něm se mi hodinky asi líbí nejvíc.

 

Prosím o nějaké zkušenosti s kaučukem od Fortisu. A nevíte, kde ho sehnat nějak levněji? Cena od AD se mi zdá dost vysoká na kaučuk. I na eBay se prodává za $250.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se nic nezměnilo, tak kaučuk stojí tisícovku. Horší je ta motýlovka, ta stojí cca 2500, pokud si dobře pamatuju. Když jsem to sháněl já (cca dva roky zpátky?), tak to výrazně levněji nešlo nikde. A když jsem to koupil, tak jsem to na něm stejně nenosil, protože ten kaučuk prodlužuje pouzdro a ty hodinky mi byly "dlouhý".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Pokud se nic nezměnilo, tak kaučuk stojí tisícovku. Horší je ta motýlovka, ta stojí cca 2500, pokud si dobře pamatuju. Když jsem to sháněl já (cca dva roky zpátky?), tak to výrazně levněji nešlo nikde. A když jsem to koupil, tak jsem to na něm stejně nenosil, protože ten kaučuk prodlužuje pouzdro a ty hodinky mi byly "dlouhý".

 

jenom dodám, že spony se po novu nějak dekorují a dokonce drží zapnuté :D - (příležitostně vyfotím, nebo někomu dám vyfotit)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nezni moc povzbudive. Takze me spis od toho kaucuku odrazujete? Mam to dal nosit na strapu a na remenu? Mimochodem ten original remen je celkem fajn.

 

Hele, dle chuti každého. Mně kaučuk nevyhovoval (hodinky mi byly velké a vadilo mi, že se kaučuk zužuje z 20mm na 18mm u spony), ale jsou lidé (např. Francin apod.), kterým to vyhovuje. Já bych ti doporučil, aby sis to někde před koupí vyzkoušel a budeš mít hned jasno.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kaučuk je bezva, byť jde o zvyk a chce to možná překonat určitou počáteční nedůvěru. Na nošení je určitě pohodlnější než kůže, je poddajnější a lehčí. Pozor ale u levnějších hodinek bývá nahrazován silikonem, ten není kvalitní a nevydrží, praská. Tak bacha na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nějak jsem nevěděl kam přesně to napsat, takže tu...

 

V rámci své zvrhlosti silně přemýšlím nad tím, že udělám formy a z nich pár kousků gumových pásků na Fortisy - ty co přiléhají k pouzdru a dává se na ně originální motýlová spona. Kromě typu na B-42 (což by bylo vlastně to samé co originál) i na původní 38mm cosmonauty. Nosí se na tom pásku totiž božsky... Pointa je v tom, že chci zkusit hrůzné barvy, jako třeba zelená, písková, šedá...

 

Otázka zní: byl by o to zájem? Samozřejmě zcela předběžně a nezávazně, jde mi jen o to, abych se dopředu rozmyslel jestli vůbec (případně jak moc) se do toho mám pouštět a hrotit to :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Nějak jsem nevěděl kam přesně to napsat, takže tu...

 

V rámci své zvrhlosti silně přemýšlím nad tím, že udělám formy a z nich pár kousků gumových pásků na Fortisy - ty co přiléhají k pouzdru a dává se na ně originální motýlová spona. Kromě typu na B-42 (což by bylo vlastně to samé co originál) i na původní 38mm cosmonauty. Nosí se na tom pásku totiž božsky... Pointa je v tom, že chci zkusit hrůzné barvy, jako třeba zelená, písková, šedá...

 

Otázka zní: byl by o to zájem? Samozřejmě zcela předběžně a nezávazně, jde mi jen o to, abych se dopředu rozmyslel jestli vůbec (případně jak moc) se do toho mám pouštět a hrotit to :lol:

 

Včera jsem na svých Marinemastrech vyměnil kovotah za kaučuk a podle mě na nošení nic lepšího není. Mimochodem aktuální cena v NESTu je 1200 Kč za kaučuk a 3200 Kč za sponu. Zkoušel jsem i kožené řemeny, včetně originálních, ale nikdy to nebylo ono. Chci se zeptat, jak to dnes vypadá s Harryho experimentem ohledně výroby vlastních gumových pásku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nechci kvůli tomu zakládat nové vlákno a tak píšu sem:

 

Nemáte někdo, prosím pěkně, ten nylonový pásek na Fortisy se sucháčem? Myslím tu strašně dlouhou věc, co se nedá nosit na ruce, ale je to přes skafandr (nebo i neoprén ;) ).

 

Volal jsem dnes do Nestu a už se nevyrábí a nedá ani objednat...

 

Pokud někdo máte a prodáte, budu vám nadosmrti zauzlován :D

 

Díky

 

 

 

K těm gumovým páskům: v plánu to mám, jen se k tomu dokopat... :sleeping_03anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ?po

Nechci kvůli tomu zakládat nové vlákno a tak píšu sem:

 

Nemáte někdo, prosím pěkně, ten nylonový pásek na Fortisy se sucháčem? Myslím tu strašně dlouhou věc, co se nedá nosit na ruce, ale je to přes skafandr (nebo i neoprén ;) ).

 

Volal jsem dnes do Nestu a už se nevyrábí a nedá ani objednat...

 

Pokud někdo máte a prodáte, budu vám nadosmrti zauzlován :D

 

Díky

 

 

 

K těm gumovým páskům: v plánu to mám, jen se k tomu dokopat... :sleeping_03anim:

 

nazdar Doutníku :D,

 

měl sem oba a oba sem někomu prodal - ten dlouhej je, ale tak dlouhej, že by se dal natáhnou na wobě nohy - nevím na co to chceš, ale pro normální bytost což ty nejsi :-) to je nepoužitelné --- tady sou fotky z wus http://forums.watchu...rap-298054.html

 

jinak se to jmenuje Velcro strap, tak to zkus někde pohledat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...