Přejít na obsah

Smysl života


Doporučené příspěvky

Údělem mládí je získat tajemství smyslu života. Údělem zralejšího věku je nevykecat ho mladejm.

 

:thumbsup_anim: :thumbsup_anim: Tak to asi ještě dloho zůstanu mladej, to mě těší.

 

Edit: zatím nemám co vykecat :)

Upraveno uživatelem Widloun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Domnívám se, že tato otázka je bazírováním na mentalitě humánního kompromisu, z čehož zákonitě vyplývá reflexní negace absolutní reality :) :)

 

 

Já bych řekl, že majoritní trend komunity konvertuje v limitě k totální negaci bazálních pricnipů humanity, ba dokonce inklinuje k majoritní nihilitě, kterážto progresivně trenduje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tzv. "Smysl Života" je přinejlepším složité intelektuální cvičení.

V horším případě se hledání smyslu života zvrhne ve věci jako zachraňování světa, propagace jediné správné víry/cesty/politiky, ... což většinou těžce odnesou všichni lidi v dosažitelném okolí.

 

Smysl života je to, co mu jako smysl přičtu já sám.

Zatím mám pracovní hypotézu, že smyslem mého života je si ho nějak rozumně užít - samo v mezích slušnosti, kterou lze vyjádřit lapidárně jako "co sám nerad, nečiň jinému".

Z obecnějšího hlediska Lidstva, Veškerenstva, Vesmíru, etc. asi nic jako smysl života neexistuje.

 

Není to možná nijak světoborné, ale mi to stačí a hlavně to odpovídá všemu tomu frmolu kolem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Mi se líbilo přísloví: hampty, hampty ať mám víc jak tamty :)

Jinak jsem nedávno četl v rozhovoru: Až budu umírat tak raději litovat věcí, které jsem udělal a ne těch coj sem neudělal.

Ještě přidám oblínený citát druckera : ?Efficiency is doing the thing right. Effectiveness is doing the right thing.?

Jinak pro každého něco jiného a díky tomu je ten svět zajímavý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsetky tie blabla mudrosti povacsinou funguju len u toho kto ich objavil. Ostatni si to precitaju , suhlasne pokyvaju hlavami, aj nadsene zatlieskaju, pokusia si ich vryt do pamati a vzapati na ne zabudnu. Jedine co funguje je vlastna hlava a osobne zazitky, sprostredkovane plkanie o zmysle zivota ten zmysel akurat zahmlieva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V jednom retro filmu byl nějakej komunistickej funkcionář, kterej se na to ptal nějakých žaček 1. stupně ZŠ při recitaci básniček.

Holky blábolily něco jako mír, láska atd.

Chlapík je utřel tím, že smyslem života je život.

Přijde mi to jako rozumný.

Otázka ovšem je, co je to život a co už přežívání, s kterým by už člověk měl něco dělat.... a to si každej musí určit sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super vlakno :)  vazne...

 

a musim souhlasit s mnohymi nazory... jakoze smysl svemu zivotu davas sam a mel bys delat to, co mas rad a co te cini stastnym... vitezem v tomto ohledu je gas... pokud se neptas, co je tvym smyslem zivota, je jasne, ze jsi stastny a zijes ho a davas tvemu zivotu smysl..  je to to same, jako kdyz se zamilovany clovek nikdy nezepta sam sebe, zda onu osobu miluje...  je to o pocitu

jinymi slovy, delat to, co te delat bavi, je smyslem zivota, protoze hlas srdce, je hlasem Boha

 

sakra, ja se prekonavam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velice se mi líbí to, co řekl Dalajláma, když se ho ptali, co ho na lidstvu nejvíc překvapuje.

 

Odpověděl:

 

"Lidé. Protože obětují zdraví, aby vydělali peníze, potom

obětují peníze, aby znovu získali zdraví a pak se tak

znepokojují budoucností, že si neužívají přítomnosti a tak

nežijí ani v přítomnosti ani v budoucnosti.

A žijí tak, jako by nikdy neměli zemřít a potom zemřou bez toho, aby před tím žili."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

jinymi slovy, delat to, co te delat bavi, je smyslem zivota, protoze hlas srdce, je hlasem Boha

...povedal seriovy vrah a nadsene zacal spriadat plan na jubilejnu100tu obet a nechutne praktiky ktorymi ju par dni pred smrtou potrapi. "Este ze viem co je zmyslom zivota, toto ma fakt bavi" pomyslel si spokojne. Alebo ? Zeby v tom bol aj nejaky iny, hlbsi zmysel zivota?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...