Přejít na obsah

SEIKO Spirit SBPG001 Power Design Project


filo-boxer

Doporučené příspěvky

Tu 003 - https://www.ebay.com.au/itm/SEIKO-Spirit-Digital-Power-Design-Project-Solar-SBPG003-Solar-Atomic/112677324656?hash=item1a3c178770:g:cwQAAOSwh1paJsgU

Je sice možné, že by se cukali poslat to k nám, ale v AU, případně na NZ je tolik čechů, takže v nejhorším, přes někoho známého by to šlo.

Tak co? Nadělí si někdo?

A omluva za 2 posty, ale půlka příspěvku po odeslání mizela, přitom, když jsem klikl na editor, tak tam byl celý. WTF?

Upraveno uživatelem Hospodský
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1200USD? To je docela úlet...ještěže mně nějak nesedly, jinak bych si dnes asi trhal vlasy, že jsem funglovky prodal za 6tis :) ani nevim, kde nakonec skončily....ale na fotkách se mi pořád líbí, zkrátka poctivý kovový digošky

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Za celou dobu, co mám tyhle skvělé hodinky u sebe, se mi bohužel ani jednou automaticky neseřídily. Není to jejich chyba. Podmínky mého bytu příjmu rádiových vln obecně vůbec nepřejí. Stejně tak synchronizace nefunguje ani u mých CASIO GW-M 5610, ani u dvou nástěnných hodin. Dnes jsem ale jel pro cukroví mimo Prahu, tak jsem je vyvezl a seřízení vyvolal ručně.

 

Poprvé jsem měl možnost vidět, jak hodinky indikují dostatečně silný signál. Nalezly ho hned a jeho intenzita nekolísala ani při pohybu ruky:

 

post-437-0-44839900-1513709478_thumb.jpg
 
...a celý den jsem pak pobíhal s vědomím absolutně přesného času :D
 
post-437-0-59921300-1513708721_thumb.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Naučil jsem se s tím žít. Prostě jen po hodinkách nepožaduji, aby se každou noc seřídily. Jednou za měsíc, kdy je vyvezu, to podle mě stačí. 

 

 

No ale čím to konkrétně je, že ten signál nechtějí u tebe doma přijmout? Už jsi přišel na důvod?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale čím to konkrétně je, že ten signál nechtějí u tebe doma přijmout? Už jsi přišel na důvod?

Důvod bude zřejmě v lokalitě a v menší citlivosti modulu. Doma jsem u nich chytal signál pouze v určité části domu, zatímco Citizen s příjmem problém neměly, ať byly v baráku kdekoli. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parádní fotky, toho fialového nádechu rámečku jsem si popravdě nikdy nevšimnul, a to jsem před pár lety opravdu vážně zvažoval objednávku na Seiya.

 

Ten rámeček je fialový proto, že v něm je solární panel. Ale to určitě víš.

 

No ale čím to konkrétně je, že ten signál nechtějí u tebe doma přijmout? Už jsi přišel na důvod?

 

Ano, důvod, resp důvody, jsou jasné. Už jsem se o nich rozepisoval v jiných vláknech:

  • Panelák (železobeton, Faradayova klec, odstiňuje elektromagnetické vlny)
  • Přízemí
  • Příjmu rádiových vln ze směru vysílače brání druhé křídlo našeho domu

Ale stačí vyjít před barák a synchronizaci vyvolat ručně. Pak je vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ten rámeček je fialový proto, že v něm je solární panel. Ale to určitě víš.

 

 

Ano, důvod, resp důvody, jsou jasné. Už jsem se o nich rozepisoval v jiných vláknech:

  • Panelák (železobeton, Faradayova klec, odstiňuje elektromagnetické vlny)
  • Přízemí
  • Příjmu rádiových vln ze směru vysílače brání druhé křídlo našeho domu

Ale stačí vyjít před barák a synchronizaci vyvolat ručně. Pak je vše OK.

Já myslím, že to druhé křídlo je největší problém, protože jsem v paneláku v CV na hustě zastavěném sídlišti několik r/c s úspěchem synchronizoval. Ostatní jsou pouze zástupné problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ten rámeček je fialový proto, že v něm je solární panel. Ale to určitě víš.

 

Hodinky se solárem nemusejí vždy mít fialovou barvu panelu, viz mé avatarky nebo i spousta jiných solar / tough solar / eco-drive modelů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...