Přejít na obsah

SEIKO Spirit SBPG001 Power Design Project


filo-boxer

Doporučené příspěvky

Tak jsem sel schvalne pohledat a zjistuji, ze nemam uz ani pro sebe...  (jinak info. jak ses ptal mas v PM)

...a fajn, ze ses zeptal aspon si priberu taky jednu do rezervy. Nebavi mne pak cekat xxdni nez to dorazi...

-a prave probiha jejich novy rok a

Thank you for your order. Your order 608006308918702 Hello, my friend, as it is approaching the Chinese New Year, now all logistics companies and factories are on holiday, so we can't deliver goods for you. Please understand and ask you to extend the 7-day cargo time to prevent the expiration of orders. Your orders will be processed on February 14. I wish you a happy life and a happy New Year.

 

 

Pouzito...post-46138-0-86795700-1549787430_thumb.png.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak jsem po týdnech čekání no novou baterku zjistil, že jsem vyhodil 500kč. Zásilka sice přišla, bohužel baterie nesedí.

Vše je stejné- velikost, označení, jen na nich schází ty přiletované kontakty.

Pokud budete někdo pořizovat, dejte si na to pozor a pokud by někdo věděl kde sehnat baterie i s kontakty budu vděčný za radu.

Děkuji Lukáš

53318750_2418882181456601_57857633078686

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem po týdnech čekání no novou baterku zjistil, že jsem vyhodil 500kč. Zásilka sice přišla, bohužel baterie nesedí.

Vše je stejné- velikost, označení, jen na nich schází ty přiletované kontakty.

Pokud budete někdo pořizovat, dejte si na to pozor a pokud by někdo věděl kde sehnat baterie i s kontakty budu vděčný za radu.

Děkuji Lukáš

Podle mne nepotřebuješ baterii CTL920F ale kapacitor CTL920F, což je rozdíl: např. na ebay tady, což je samozřejmě jen příklad co hledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne nepotřebuješ baterii CTL920F ale kapacitor CTL920F, což je rozdíl: např. na ebay tady, což je samozřejmě jen příklad co hledat.

Tak to jsem přehlédl. A koukám pár stránek zpátky zde bylo i foto.  Já měl tedy v hodinkách ty packy 2 viz foto a trochu jinak, ale snad tam sedne i tato. Děkuji za info.53241747_2419032198108266_75493499713596

Upraveno uživatelem lukas.78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem přehlédl. A koukám pár stránek zpátky zde bylo i foto.  Já měl tedy v hodinkách ty packy 2 viz foto a trochu jinak, ale snad tam sedne i tato. Děkuji za info.

Jasně, já to dával jako příklad, nevím zda tam bude pasovat přesně tento. Měl jsi to spíše primárně probrat s nějakým solidním hodinářem, ten má info jak o případných náhradách, tak samozřejmě i zdroje odkud objednat. Zmrtvit tyto hodinky by byla velká škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem psal členu fora AKAI, ten by mohl vědět více (má s tím zkušenost).  Byl jsem u hodináře a radu jsem nedostal (nemáme,nevíme). Ještě počkám na odpověd zde a když to nepomůže, jdu sehnat lepšího hodináře. I tak děkuji :-))

Měl si to zkonzultovat s Tondakem, ten s tím má poměrně velké zkušenosti a má na to i školení od Seika. Je sice po nemoci, ale objednávka a výměna kapacitoru takový záhul není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne nepotřebuješ baterii CTL920F ale kapacitor CTL920F, což je rozdíl: např. na ebay tady, což je samozřejmě jen příklad co hledat.

 

Akumulatory uchovavaji energii na jinem principu nez kapacitory(kondenzatory).(a taky se pouzivaly v hodinkach)

Pokud je neco oznaceno CTL920 (muze mit na konci i F je to totez) pak je jedno zda si to nekdo pojmenuje baterie - kapacitor - akumulator.

Jedna se o vzdy o Cobalt titanium rechargeable lithium battery (CTL series)   datasheet CTL-PSDS-01_e.pdf

Dalsi na bazi Lithia... MT, ML, VL a jine(+Titan, +Mangan, +Vanad...)...modely MT,ML.pdf 

Rozdily jsou (pro zjednoduseni ) v napeti ktere poskytne.

 

Takze si koupil spravne pokud te neosidil prodejce a neni clanek(i toto slovo se uziva) vadny, -vetsinou chodi nabity tak na 70% sve kapacity(zde se uziva slovo kapacita pro udani kolik mAh je clanek schopen pobrat).

Ptal jsem se proto, ze se "baterie" vklada ne moc pohodlne a hrozi zkratnuti (pokud neni dlohodobe tak se nic moc nedeje). Pokud k tomu doslo vlozil se vybity a samozrejme se nic nestalo -hodinky nenaskocily. (Taky je dobre udelat reset pres kontakty AC je to videt na plosnem spoji -spojuje to bila carka...) Takze je dobre zmerit pred vlozenim napeti.

Nabiji se takto...

post-46138-0-63944700-1551800315_thumb.gifpost-46138-0-86718900-1551800338_thumb.gif

 

Je treba zajistit kontakt na minus proto je pribodovan pridavny plisek. Pokud to hodinar nejak nezajistil pak je mozne, ze neni uzavren obvod a nic se nedeje.

Nevim proc ma tento plisek takovy tvar, ale sam vidis ze je odizolovany a jediny kontakt je ta packa uprostred pro dotyk , ktery sem ja vyresil prasacky kouskem alobalu. Oznaceno cernym minus uprostred cerveneho kolecka... Zlute je kam pasuji ty bocni izolovane  packy. Zadne kontakty jen bila barva...

post-46138-0-76130700-1551801479_thumb.jpg

 

Abych lepsimu kontaktu vice napomohl nalepil jsem naproti "baterce" oboustrannou lepku (jedna strana ponechana) v zelenem ramecku...

post-46138-0-27665300-1551802659_thumb.jpg

 

 

No a pokud toto vse pisu zbytecne a ten plisek tam mermomoci chces tak vem skalpel a udelej toto...

 

post-46138-0-38012300-1551801765_thumb.jpg

 

Kazdopadne koupil jsi po elektricke strance spravny accu . 

Pokud hodinar nezajistil aby se elektricky obvod uzavrel nepomuze nic. Pokud je pripojen spravne muze byt vybity. Zkus nabijet - objevi se charge? Byl proveden AC reset?

 

Pro pobaveni jak se da taky nabijet vysoce sofistikovanym zpusobem...

 

post-46138-0-61783300-1551803710_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je opravdu vyčerpávající odpověd, děkuji  :notworthy: 

To je ale práce pro profesionála jako jsi Ty, já jsem dřevo a hodinky ani neotvírám. Před lety jsem to zkusil a nedopadlo to dobře.

Hodinky jsem odnesl do Koscomu a dal jim mnou zakoupené baterie. Pán se vrátil a řekl že to nejde kvůli absenci paciček. Netuším zda byl proveden AC reset. Originál baterii jsem dostal v sáčku, at vím co pořídit (proto nemohu zkusit Charge. Tím to skončilo.

Tedy pěkně mě překvapilo, že hodinky na světle jdou i bez baterie :-D ,ale ve stínu umřou.

Do tohoto projektu se sám pouštět nebudu a zkusím sehnat nějakého šikovného hodináře, který by to dle Tvých instrukcí zvládl.

 

Ale věřím že zde bude spousta lidí kterým Tvá odpověd pomůže při vlastnoruční výměně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni zac. Od toho tu snad jsme... (i kdyz...) takze pokud mi neco funguje podelim se.  A na vetu slozenou ze slov, -hodinky - profesional - Ty , se mne sice kouka pekne, ale bohuzel nepravem.

Vono podle mne, kdo se dostal do rukou skolstvi pod patronaci resortu spoju za doby kdy zítra jiz znamenalo vcera, a nebyl by poznamenan by bylo malem  jako neposkvrnene poceti. -Tyto zakladni elektricke znalosti na toto bohate postacuji.

 

A jak pises "..sehnat nejakeho sikovneho hodinare..." tak naopak s timto bych prave hodinare neobtezoval a spis se poohledl po nekom sikovnem, peclivem v oboru elektronik (silnoproud nebrat)) kterej ma cit -treba SMD...

Jen pozor na dynko, at pri otevirani nezajede necim zbytecne dovnitr... a neztratit zvukovou pruzinku.

Ale samozrejme "elektro a hodinar v jednom" by byl ideal.

 

Ja kdyz u techto poprve menil baterku tak taky koukal -proc tam vlastne dali kontaktni plisek specifickeho tvaru a pak jej odizolovali. Pro lepsi oporu , ukotveni te stredni "minusove packy" ? U jinych s bocnim pinem kde to plni roli kontaktu to je jasne. Ze by zde pro zmateni nepritele, at to nemeni kazdej trouba?...

Nevim toto by snad mohl objasnit vyse zmineny clen pres Seiko. Vono to asi zbytecne nebude a zajimalo by mne to. Pokud to teda nezakazujou na skoleni jakoby pro interni unik informaci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

 

Akai to myslím napsal výstižně, není moc co dodat.

Ty plechové kontakty tam jsou dávány úmyslně, aby se zabránilo kutilům nacpat tam nějakej jinej článek než tam patří, nebo obrátit polaritu, I když jsou i takový borci, co s tím nemaj problém a naletují si kontak na normální stříbrozinkovej článek. ( CTL920 je stejně velký jako 371 baterie )

Osobně doporučuji objednat originalní článek, který příijde včetně toho kontaktu. Maj to tam z továrny přibodovaný a má to samozřejmě lepší kontakt než jen přiložený.Letovat to nezkoušej. Bohužel ten tvůj článek nevyužiješ, ale zkus ho tady nabídnout. Většina solárních hodinek od Casio nemá přiletovaný kontakty a některé používají i tu 920, je to jeden z nejběžnějších rozměrů.

Pošli mi do SZ číslo ze zadního víčka hodinek, osmimístný kod, já se ti podívám, jestli ten článek nemám, popř ti ho objednám.

T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem zde za radu, pomoc a vstřícnost.

Hodinky jsou v Liberci a podařilo se zkombinovat, nový článek + staré packy. Originál už není k sehnání. 

Vše dobře dopadlo a až budou hodinky doma udělám nějaké fotky  :)

Všem Přeji hezkou neděli.

Lukáš

Tak to je fajn. Ne každý z běžných uživatelů je tak šikovný jako akai. Skvělý hodinky, ale já tenhle model pustil právě z důvodu fobie, že displej vyteče, bude problém s baterií, třísknu sklíčko, které není nikde k sehnání apod.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Kluci, pomalu začínám být zoufalej. Měnil jsem baterku a hodinky nenaběhly resp. naběhly velmi slabě a poté vůbec. Říkám si OK, blbá baterka, tak sem objednal jinou, tentokrát bez těch plíšků. Hodinky naběhly, indikátor ukazoval tři čárky. Nicméně při snaze o nastavení, resp. stisku tlačítek se hodinky kapacita spadla a od té doby se hodinky sem tam začnou nabíjet, ale nabití nestačí na provoz. Neumí někdo poradit, pomoct? Díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehmm... Co k tomu napsat? Predpokladam, ze prispevky zpetne mas prectene...   Mas???

Pokud to chces resit sam potrebujes merit... Kolik maj ty clanky co tam davas? Pokud dobre pamatuju, tak pri 2,2 a mene uz to nekdy zlobi...

Je spolehlive zajisteno vodive propojeni od kontaktu accu? 

Pruzinky od solaru jsou v poradku(u LCD vlevo/vpravo ) ? Na solaru(na skle zevnitr) jsem tusim meril dle intenzity kolem 2,5V (zdroj svetla jen svitilna).

Jak dlouho a na jakem zdroji svetla ses je pokousel dobijet?

Udajne prvni serie mely se solarem problem (pokud si to nepletu s S770/771).

Jses prvni majitel a jen potrebujes vymenit po letech vycerpany accu nebo druha ruka a nevis historii?

 

Dle vety...

"Nicméně při snaze o nastavení, resp. stisku tlačítek se hodinky kapacita spadla a od té doby se hodinky sem tam začnou nabíjet, ale nabití nestačí na provoz."

...mne to prijde jako spatny kontakt, kdyz byl clanek vlozen vse ok. -pak pri stisknuti dojde "k mikropohybu" a...

 

Spis se zarid jako...

.

Děkuji všem zde za radu, pomoc a vstřícnost.

Hodinky jsou v Liberci a podařilo se zkombinovat, nový článek + staré packy. Originál už není k sehnání. 

Vše dobře dopadlo a až budou hodinky doma udělám nějaké fotky   :)

Všem Přeji hezkou neděli.

Lukáš

.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Příspěvky jsem četl, ale moc mi to nepomohlo, protože nemám jak měřit a popravdě se mi v tom nechce moc vrtat. (teď je stav takový, že se hodinky nenabíjí vůbec) Sice jsou to jen digitálky, ale mám je rád... Nevíte někdo, kdo by mi to dal dokupy? Někdo psal, že snad Tondako?  Díky za případné rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Asi by si tato info zaslouzila dat nekam centralneji... ví li nekdo kam , necht tak ucini. (at se pripadna diskuse rozvine jinde)

Davam sem, nebot jsem prave tyto casomiry ted synchronizoval...
Takze, narazil jsem zde na info., ze existuje uz oficialne umistena apka pro os android (a jo i pro ten druhy system).
Zminene vlakno je ↑↑↑ na informace zajimave cele...
Nekde jsem psal o jap.? apk ktera toto mnela umet, -no mne nefungovalo a jeste se ziskavala "pokoutne". 
Toto uz funguje. /uspesne test probehl jeste na Citizen 9415/
...ted budu zkouset casia a jsem zvedav na only japan verze radia.

Junghans.png.17476a083c534f4b43906a5214993fbb.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...