Přejít na obsah

Junkers Uhr 6238-5


Doporučené příspěvky

 Ahoj doporučíte mi tyto hodinky na každodenní nošení nebo se mám porozhlédnou po jiných ? Jinak v záloze mám ještě Steinhart Military a Steinhart "Nav B-Uhr II s ručním nátahem. 

 

Junkers Uhr 6238-5

 

 - Poljot Kal. 3105

 

 - Průměr pouzdra 42 mm

 

 - Safírové sklo

post-12197-059239700 1283187996.jpg

post-12197-000655500 1283188032.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych raději sáhl po Tvém záložním plánu.

Jednak by mě asi ta oranžová po nějaké době rozptylovala, pak mi přijde hodně divná datumovka a hlavně, pokud bych měl volit mezi švýcarským ETA a ruským kalibrem, volím ETU.

Upraveno uživatelem Adam99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych raději sáhl po Tvém záložním plánu.

Jednak by mě asi ta oranžová po nějaké době rozptylovala, pak mi přijde hodně divná datumovka a hlavně, pokud bych měl volit mezi švýcarským ETA a ruským kalibrem, volím ETU.

 

 

Ja len cisto z estetickeho hladiska-su celkom pekne,ale ta datumovka je katastrofalna.Hodinky v zaloznom plane sa mi pacia viac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja len cisto z estetickeho hladiska-su celkom pekne,ale ta datumovka je katastrofalna.Hodinky v zaloznom plane sa mi pacia viac.

 

Z estetického hlediska se mi teda nelíbí vůbec, na 9 subciferník, na 3 bílá datumovka a nad 6 šíleně velké světlé logo na černém ciferníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych to rekl asi tak, za stejnej nebo podobnej peniz bych si vybral mechaniku, ale zalezi na preferencich. Quartz je urcite presnejsi, ale musis menit baterku. Mechanika ti udela ranu par vterin za den, quartz ti udela podobnou chybu tak za mesic. Je to asi hodne o pocitu. Ja bych bral mechaniku.

 

Mechanika je nachylnejsi, ale zase na druhou stranu to nebude takova hruza, pokud teda nedelas zbijecku nebo neco kde ty hodinky budou dostavat poradne rany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z estetického hlediska se mi teda nelíbí vůbec, na 9 subciferník, na 3 bílá datumovka a nad 6 šíleně velké světlé logo na černém ciferníku.

 

 

Ok:crying_anim: .stejne si myslim,ze nebyt toho bieleho sialeneho datumu,tak su celkom gut...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se pripojuji k nazoru, ze mechanika je o necem jinem. Doba elektrickych hodinek patri do minuleho stoleti (ted mi asi hodle lidi vynada a ja sam mam take Quartz), i kdyz na druhou stranu je hodne zastancu toho, ze jsou presne a nemusis se o ne v podstate starat. No a na kazdodeni noseni by se mi tam ta oranzova take nelibila, ale to uz je na tobe. Jinak ja myslim, ze celkove to nejsou osklive hodinky, i kdyz tu nekdo mluvil o te datumovce, jenze my laici to asi tolik neresime...... mne by spis stval ten titan, kdysi jsem mel dvoje titanove hodinky a na mne je to nejake lehounke.

Upraveno uživatelem soigia
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nemusis se o ne v podstate starat...

To podle mě není tak úplně pravda - pokud srovnávám ručičkový quartz a automatky.

Slušné automatky jdou přesně jako obyč quartzky, oboje musíš jednou za čas nařídit.

 

A co se týče údržby, tak zhruba ve stejném intervalu, v jakém quartz mění baterku, bys měl dát automatky k hodináři na maintenance. A když to neuděláš, tak se taky nic nestane. Mám doma X hodinek, které čtvrt století neviděly hodináře a jdou perfektně.

Zatímco když ti dojde baterka u quartzu, tak prostě nevíš kolik je hodin. Automatky se ti časem akorát víc rozjíždějí, když nemají údržbu.

 

BTW. měl jsem teď po cca. roce u hodináře Seika 5 na přetěsnění a řekl jsem - tak mi je rovnou vyčistěte a promažte a tak. A bylo mi řečeno, že to, co se říkalo před lety o primkách - tj. co dva roky vyčistit, promazat, seřídit - už dnes dávno neplatí. Dnešní mazací technologie jsou úplně jinde (vidíme např. u aut v servisních intervalech) a tak vydrží výrazně víc, než tehdá.

 

Takže za mě - bezúdržbové jsou nastejno, v mých očích možná mechanika (automat) ještě líp, pokud mají dostatečnou rezervu chodu na dobu odložení a jinak se nosí. (třeba IWC Portuguese 7 days :gunsmilie: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To podle mě není tak úplně pravda - pokud srovnávám ručičkový quartz a automatky.

Slušné automatky jdou přesně jako obyč quartzky, oboje musíš jednou za čas nařídit.

 

A co se týče údržby, tak zhruba ve stejném intervalu, v jakém quartz mění baterku, bys měl dát automatky k hodináři na maintenance. A když to neuděláš, tak se taky nic nestane. Mám doma X hodinek, které čtvrt století neviděly hodináře a jdou perfektně.

Zatímco když ti dojde baterka u quartzu, tak prostě nevíš kolik je hodin. Automatky se ti časem akorát víc rozjíždějí, když nemají údržbu.

 

BTW. měl jsem teď po cca. roce u hodináře Seika 5 na přetěsnění a řekl jsem - tak mi je rovnou vyčistěte a promažte a tak. A bylo mi řečeno, že to, co se říkalo před lety o primkách - tj. co dva roky vyčistit, promazat, seřídit - už dnes dávno neplatí. Dnešní mazací technologie jsou úplně jinde (vidíme např. u aut v servisních intervalech) a tak vydrží výrazně víc, než tehdá.

 

Takže za mě - bezúdržbové jsou nastejno, v mých očích možná mechanika (automat) ještě líp, pokud mají dostatečnou rezervu chodu na dobu odložení a jinak se nosí. (třeba IWC Portuguese 7 days :gunsmilie: )

 

Ja vedel, ze mne za to nekdo vyplisni :pokey: . Bylo to mysleno tak, ze se nemusis starat o kolik ti to ujelo (ten cas ktery u automatu ujizdi vic) no a pokud to nemas kazdy den na ruce tak i o tu rezervu. Uprimne musim priznat, ze mne zaujala i ta poznamka o cisteni protoze i ja jsem si stale myslel, ze tak po dvou letech se to ma nechat vycistit a promazat, mozna po peti. Myslim, ze to tu nekdo nedavno psal. Ja mam Ouartz od Seika, nechal jsem si tam dat safir a jsem spokojen, je to takova citova zalezitost, jinak chych sel samozrejme do automatu, protoze dnes uz skoro nic jineho neuznavam. Je ovsem pravda, ze ani nevim o kolik a zdali se rozjizdeji. Myzlim, ze je to nula nula nic. No a kdybych mel zbytecnych 8 nebo 9 tisic taK bych sel i do tech tvych IWC, i kdyz uprimne kdo z nas co tu na forum chodi slintat nad takovymi hodinkami by je mel na ruce vic nez trikrat do roka a mozna ctyrikrat kdyby se dopustil nejakeho zkratoveho jednani a chtel se nejak obetovat a treba ozenit :yucky: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tak ony i ty Portugaly jsou vhodné k džínám a polu nebo košili. Takže bych to tak nedramatizoval :)

 

Jinak jsem to nemyslel zle ani jako rejpání, spíš jako názor. Mně hodinář (p. Wildt z Kavalírky v Praze) řekl, že dnes jsou ty "servisní intervaly" 5-10 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád mi vnucoval Tissot a Certinu. Ale jak jsem se začal zajímat o hodinky trochu víc, a natrefil jsem na Chronomag ;) Zjistil jsem, že jsou i lepší varianty na výběr.

 

To tedy jsou a nejlepší je, že každý den se objeví zase nějaké lepší a krásnější hodinky ...:smile_anim: už jsem tu vypozoroval, že se občas prodávají hodinky, které zrovna přijely z obchodu:suicide_anim:

Taky jedny ted vozim v autě, nevybalené, že pujdou do světa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...