Přejít na obsah

Zkušenosti s díly z Parexa


Doporučené příspěvky

Tak jsem se radoval, že jsem sehnal díly za rozumnou cenu, ale když jsem zjistil co jsem koupil nadšení a radost mě rychle opustily :crying_anim02:. Ten ciferník je opravdu do detajlu propracovaný a ručičky no nádhera :sick01: Přikádám fotky pro představu. A jaké zkušenosti máte vy ??

post-12888-051752200 1283423864.jpg

post-12888-043446000 1283423872.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za fotky, kutileprime :)

 

Díly z Parexa se hodně a bouřlivě probíraly tady:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/28620-prim-sport-2-dily-z-parexa/

 

Sklíčka jsou OK, lunetky taky jakž-takž, pouzdra vypadají dost jako originální, ale jsou drahá. Co se týče ciferníků... takhle to dopadá, když se zadává práce do Číny a nepošle se k tomu důkladný technický výkres. Jasně že se tam nepřetrhnou, aby za těch pár šestáků vytvořili prvotřídní kopii.

 

Ještě dotaz: Jsou čísla na tom ciferníku fluorescenční? A kolik tě to stálo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za fotky, kutileprime :)

 

Díly z Parexa se hodně a bouřlivě probíraly tady:

http://forum.chronom...-dily-z-parexa/

 

Sklíčka jsou OK, lunetky taky jakž-takž, pouzdra vypadají dost jako originální, ale jsou drahá. Co se týče ciferníků... takhle to dopadá, když se zadává práce do Číny a nepošle se k tomu důkladný technický výkres. Jasně že se tam nepřetrhnou, aby za těch pár šestáků vytvořili prvotřídní kopii.

 

Ještě dotaz: Jsou čísla na tom ciferníku fluorescenční? A kolik tě to stálo?

 

 

Čísla nesvítí, ciferník stál něco do stovky Kč. No, co by člověk chtěl za ty prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě jsem rád , že se někdo zabývá výrobou ND pro hodinky Prim, protože starých zásob výrazně ubylo. Jen mě mrzí že ty číňani to tak odflákly :crying_anim02:

 

Co odflákli? Když neměli pořádný vzor, tak udělali práci podle toho, jak dobře jim zaplatili.

A popravdě si nejsem jist, jestli zrovna výroba kopií leteckých ciferníků, tedy něčeho z limitované série, je to pravé ořechové. Navíc původních originálů je dost zachovalých.

Upraveno uživatelem Biges
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co odflákli? Když neměli pořádný vzor, tak udělali práci podle toho, jak dobře jim zaplatili.

A popravdě si nejsem jist, jestli zrovna výroba kopií leteckých ciferníků, tedy něčeho z limitované série, je to pravé ořechové. Navíc původních originálů je dost zachovalých.

 

 

Originálů je sice zatím dost, ale vědšinou cenově od 4000 Kč výše. Proto jsem se rozhodnul , že si udělám radost a poskládám si je za rozumný peníz. Sice z hlediska sběratelského nebudou mít hodnotu, ale mě to bude stačit (za málo peněz hodně muziky). Bude to taková skládačka, poudro origo. mosazné-chrom,luneta origo nová, strojek origo automat 21 kamenů, sklíčko replika, ciferník replika, ručičky replika a dno možná vyškemrám origo použité u hodináře. Jnak ciferníky budou i v další verzi snad lépe zpracované, ale v ceně kolem 400 kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originálů je sice zatím dost, ale vědšinou cenově od 4000 Kč výše. Proto jsem se rozhodnul , že si udělám radost a poskládám si je za rozumný peníz. Sice z hlediska sběratelského nebudou mít hodnotu, ale mě to bude stačit (za málo peněz hodně muziky). Bude to taková skládačka, poudro origo. mosazné-chrom,luneta origo nová, strojek origo automat 21 kamenů, sklíčko replika, ciferník replika, ručičky replika a dno možná vyškemrám origo použité u hodináře. Jnak ciferníky budou i v další verzi snad lépe zpracované, ale v ceně kolem 400 kč.

 

Když budeš hlídat aukro, tak origo letecký ciferník se občas do 400,- objeví. A skládat si letce z Parexa je už dost blízké fejkování. :bangin: To bych radši dal těch 4K a měl originály a měl z nich radost, nebo si vychytal nějaké totální vraky(taky se občas objeví) a postupně je obnovil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když budeš hlídat aukro, tak origo letecký ciferník se občas do 400,- objeví. A skládat si letce z Parexa je už dost blízké fejkování. :bangin: To bych radši dal těch 4K a měl originály a měl z nich radost, nebo si vychytal nějaké totální vraky(taky se občas objeví) a postupně je obnovil.

 

Pokud bych sehnal origo ciferník, atk bych měl skoro vše původní, z Parexa by byly už jen ručičky a slíčko. Aukro taky sleduju, ale zatím jsem tam pořídil jen pár PS2, ale letecký se tam draží za dost peněz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originálů je sice zatím dost, ale vědšinou cenově od 4000 Kč výše. Proto jsem se rozhodnul , že si udělám radost a poskládám si je za rozumný peníz. Sice z hlediska sběratelského nebudou mít hodnotu, ale mě to bude stačit (za málo peněz hodně muziky). Bude to taková skládačka, poudro origo. mosazné-chrom,luneta origo nová, strojek origo automat 21 kamenů, sklíčko replika, ciferník replika, ručičky replika a dno možná vyškemrám origo použité u hodináře. Jnak ciferníky budou i v další verzi snad lépe zpracované, ale v ceně kolem 400 kč.

 

Já mluvil o původních, originálních leteckých cifernících. Jak píše Honza.manta, občas se dají koupit na Aukru za cenu kolem 400, za tuhle cenu je ještě donedávna prodávalo i samotné Parexo. Jestli ti tam řekli, že budou v další verzi ty ciferníky lepší, tak to možná byla řeč právě o těch originálních za 400 ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mluvil o původních, originálních leteckých cifernících. Jak píše Honza.manta, občas se dají koupit na Aukru za cenu kolem 400, za tuhle cenu je ještě donedávna prodávalo i samotné Parexo. Jestli ti tam řekli, že budou v další verzi ty ciferníky lepší, tak to možná byla řeč právě o těch originálních za 400 ;)

 

 

Hurá, to bych pak měl téměř z 90 % origo letecké automaty :clap:. Teda pokud mi to dopadne s tím zadním víčkem :unsure:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co odflákli? Když neměli pořádný vzor, tak udělali práci podle toho, jak dobře jim zaplatili.

A popravdě si nejsem jist, jestli zrovna výroba kopií leteckých ciferníků, tedy něčeho z limitované série, je to pravé ořechové. Navíc původních originálů je dost zachovalých.

 

Prosím tě, je to dle mého ještě navíc o tom, kolik Parexo za tu "prácičku" zaplatilo???

Samozřejmě jak říkáš, druhá věc je zadáni. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se překonal a vyfotil ten rozdíl.

Mám ještě v šuplíku nasyslené nějaké neosazené části leteckých Primek a bez toho skla je ten tozdíl znatelnější.

V Parexu jsou veselé kopy !!!

post-965-073490700 1283708657.jpg

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se překonal a vyfotil ten rozdíl.

Mám ještě v šuplíku nasyslené nějaké neosazené části leteckých Primek a bez toho skla je ten tozdíl znatelnější.

V Parexu jsou veselé kopy !!!

 

 

No, tehle ciferník vypadá podle mejch představ. Kdyby byl k mání měl bych zájem, případně bych mohl za něco vyměnit :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten rozdíl je znatelnej, kdyby ten remake měl alespoň svítící čísla :(

 

Jinak koukám, jak ty letecký z nějakýho důvodu hrozně letěj :) Stačí počkat, snad se zase něco na Aukru objeví... nebo co nevidět budeš mít 50 příspěvků, dáš si poptávkový inzerát (který se asi mine účinkem, ale to je věc jiná).

Upraveno uživatelem Biges
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten rozdíl je znatelnej, kdyby ten remake měl alespoň svítící čísla :(

 

Jinak koukám, jak ty letecký z nějakýho důvodu hrozně letěj :) Stačí počkat, snad se zase něco na Aukru objeví... nebo co nevidět budeš mít 50 příspěvků, dáš si poptávkový inzerát (který se asi mine účinkem, ale to je věc jiná).

 

 

No třeba má někdo zásobu dílů a rád vypomůže samozřejmě ne zadarmo. Na Aukru jsem nedávno jeden ciferník viděl, kdybych tušil jak ta replika z Parexa vypadá asi bych si koupil ten z Aukra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NEJSOU TO NÁHRADNÍ DÍLY, ALE PRACHSPROSTÝ FALZIFIKÁTY, FEJKY !!! Jejich kvalita JE K ZBLITÍ, přesto tu pár lidem k mému naprostému šoku vyhovují více, než originály . A tobě kutilprime to zklamání ze srdce přeju, když chceš primky, kupuj v primu, a né u poctivého "oficiálního dodavatele náhradních dílů", zachránce to českých hodinářů !! :D Ale vono za tu přijatelnou cenu , no nestřel to na aukru havířům :D :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NEJSOU TO NÁHRADNÍ DÍLY, ALE PRACHSPROSTÝ FALZIFIKÁTY, FEJKY !!! Jejich kvalita JE K ZBLITÍ, přesto tu pár lidem k mému naprostému šoku vyhovují více, než originály . A tobě kutilprime to zklamání ze srdce přeju, když chceš primky, kupuj v primu, a né u poctivého "oficiálního dodavatele náhradních dílů", zachránce to českých hodinářů !! :D Ale vono za tu přijatelnou cenu , no nestřel to na aukru havířům :D :D

 

 

Pokud je tu obchod kde se dají koupit origo díly, tak bych radši origo, ale já zatím o žádném takovém obchodu nevím :worried_anim: a Elton díly neprodá pouze s renovací :suicide_anim:

 

Ten rozdíl je znatelnej, kdyby ten remake měl alespoň svítící čísla :(

 

Jinak koukám, jak ty letecký z nějakýho důvodu hrozně letěj :) Stačí počkat, snad se zase něco na Aukru objeví... nebo co nevidět budeš mít 50 příspěvků, dáš si poptávkový inzerát (který se asi mine účinkem, ale to je věc jiná).

 

 

 

Tak jsem kecal, ty čísla svítí. Ale svítí tak málo a krátce, že jsem si toho poprvé ani nevšimnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem kecal, ty čísla svítí. Ale svítí tak málo a krátce, že jsem si toho poprvé ani nevšimnul.

 

Njn, tak alespoň něco. I když né moc. Jinak by bylo zajímavě vědět, jestli by takový ciferník zvládli nyní vyrobit v Eltonu... jako jestli na to mají ty... eee... vzory.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...