Přejít na obsah

Zkušenosti s díly z Parexa


Doporučené příspěvky

Proc vlastne neprijde k tomu Hnevsovi celni sprava a nezabavi mu to ? Minimalne u tech ciferniku by to preci nemel byt problem, mozna neni jasny, komu zrovna dneska patri ten napis PRIM, ale je preci zrejmy, ze Hnevsovo cifernik je uplne stejnej padelek jako teplaky Abimbas... to musi dat podnet celnikum majitel ochranne znamky nebo to muze udelat kdokoliv?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jenom kroutím hlavou. Že si ty sračky na PS1/PS2 z Parexa kupujou kšeftaři a podvodníci z Aukra, to chápu. Jsou to lidi stejného zrna jako Hněvsa který to nechává vyrábět ačkoli na logo PRIM nemá žádná práva (nebo se pletu?). Ale argumenty členů Chronomagu typu:

 

Jsem rád, že se dají díly koupit, sám mám dvojky i pilotky v nerezu z Parexa a nestydím se je nosit. lepší než si dělat ďubance do originálů nebo drahých renovací z Eltonu.

 

 

nepochopím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jenom kroutím hlavou. Že si ty sračky na PS1/PS2 z Parexa kupujou kšeftaři a podvodníci z Aukra, to chápu. Jsou to lidi stejného zrna jako Hněvsa který to nechává vyrábět ačkoli na logo PRIM nemá žádná práva (nebo se pletu?). Ale argumenty členů Chronomagu typu:

 

 

 

 

nepochopím.

 

Nojo, já vím že je to těžký. Asi patříš mezi lidi, kteří na svém autě nesnesou třeba brzdové kotouče, tlumiče či výfuk, které by nebyly originální. Já proti takovým nic nemám, ale oceňuju že si můžu vybrat. A když už mi zloději podruhý šlohli krásnej originální chromovanej nárazník a pokličky z mého miláčka z roku 59, taky jsem na něj vrznul nerez napodobeninu a od té doby mám pokoj. Radši než origo kotouče si koupím feroda- mají ideální poměr kvality a ceny ( na to moje ježdění ) a ten nerezovej výfuk co mi svařil kamarád je prostě super. A na Parexáckých napodobeninách se mi právě líbilo že se dají bez problémů poznat (to jsi necitoval ). Mimochodem, i pro sběratele jde docela o zajímavost a jednu z ,,renovací" kterou se vyplatí ve sbírce mít, on se k tomu trh za pár let už nějak postaví :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, já vím že je to těžký. Asi patříš mezi lidi, kteří na svém autě nesnesou třeba brzdové kotouče, tlumiče či výfuk, které by nebyly originální. Já proti takovým nic nemám, ale oceňuju že si můžu vybrat. A když už mi zloději podruhý šlohli krásnej originální chromovanej nárazník a pokličky z mého miláčka z roku 59, taky jsem na něj vrznul nerez napodobeninu a od té doby mám pokoj. Radši než origo kotouče si koupím feroda- mají ideální poměr kvality a ceny ( na to moje ježdění ) a ten nerezovej výfuk co mi svařil kamarád je prostě super. A na Parexáckých napodobeninách se mi právě líbilo že se dají bez problémů poznat (to jsi necitoval ). Mimochodem, i pro sběratele jde docela o zajímavost a jednu z ,,renovací" kterou se vyplatí ve sbírce mít, on se k tomu trh za pár let už nějak postaví :)

 

Jak píšse Ricous, kdyby to byl ciferník bez nápisu PRIM tak neřeknu ani slovo. Ty kotouče Ferodo jsou označené Ferodo, nebo BMW, VW, FORD...? A opravdu se dají ty falsifikáty z Parexa bez problému poznat? Na to mají kupci na Aukru (a já taky) možná jiný názor.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli taky mohu přispět k diskusi o dílech s parexa, tak za mě jsem rád, že si můžu někde koupit nějaký ty díly na svý oblíbený hodinky, který rád nosím.Je jich několik co mám pravidelně na ruce v práci co by zámečník svařeč,potom doma na práci na zahradě v hlíně a pak na "motorku"( Jawa 350/634)a tím pádem i do garáže do mastnoty a šmíru.Ne jednou jsem potřeboval nový sklíčko,ručky nebo korunku a bylo mě úplně jedno,jestli je tam korunka o rozměru 5,5 nebo 5,4mm nebo ručky s jiným odstínem lumi. Svůj účel ty díly splnily a hodinky jsem zase nosil na ruce.Pochopitelně ,že jako sbírkový kus bych tyto tikadla nikdy neoznačil a nikde takhle neprezentoval.

Samozřemě se mě nelíbí ,jak takhle složené kusy prodejci na aukru prezentují, protože jsem se taky několikrát spálil i když je tady toho o tom napsáno mnoho. Dalo by se souhlasit i s tím, že je to zneužití značky Prim, ale kdyby to bylo tak horký, tak by si Prim tuto záležitost dávno vyřešil a ti z nás co nemají desetitisíce na servis v Eltonu, by se mohli jít klouzat. Vždyť v Parexu jsou to korunové položky a dají se koupit oproti Eltonu,kde jsou to tisícové sumy a koupit se nedají.Nehledě na to, že v Eltonu to nejsou díly původní, ale většinou nově vyrobené a pokud si dobře pamatuju, tak je tady pár příspěvků od vážených členů tohoto fóra, kdy byla rozebírána kvalita a zpracování a v neposlední řadě i dodací lhůty.Doufám, že jsem tím nikoho neurazil, je to jen můj názor. Celníci by se spíš měli zaměřit na miliónové úniky na daníchz dovozem PHM nevalné kvality a další špínou na kterou doplácí všichni. Díky za trpělivost při čtení mých blábolů a moc mě nekamenujte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píšse Ricous, kdyby to byl ciferník bez nápisu PRIM tak neřeknu ani slovo. Ty kotouče Ferodo jsou označené Ferodo, nebo BMW, VW, FORD...? A opravdu se dají ty falsifikáty z Parexa bez problému poznat? Na to mají kupci na Aukru (a já taky) možná jiný názor.

 

No poznat se daly bez problémů, když jeden už ví že ty napodobeniny existujou a už je viděl. Problém se vyskytne u lidí co to nevědí, nebo u těch nových objednávek.

V Parexu se dá koupit i pár původních dílů, což je celkem fajn a ceny se dají ustát.Zaplať PánBůh za to...

Většina dílů žádné označení nemá, včetně nerez pouzder. Problém je asi jen s těmi novými ciferníky, neměly by být značené, aby to bylo pro každého košer.Popis dýnek je stejný jako na originále, ale logo tam není (na originále taky ne).

 

Kotouče jsou značené Ferodo v krabici Ferodo s logem . Nárazníky jsou neznačené a poklice taky (nejsou značené ani originální díly).Je to čínská kopie. Výfuk dělal kamarád sám. Jsem mu vděčný- už dávno nežije, ale nerez výfuk stále funguje (narozdíl ud originálu, který uhnil za rok a půl)

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych nemíchal hrušky s jabkama.

Do starých aut taky trochu dělám a vím, o čem mluvíš. Jenže to se nedá srovnávat s díly na hodinky. Je to každý úplně jiný svět. U aut je běžné, že různé spotřební díly(spojky, brzdy, tlumiče, výfuky a kde co ještě) dělá více firem, podstatné je, aby to bylo vyrobeno pro konkrétní model auta a pak je to v pořádku i pro atestaci na veterána. U hodinek je to prostě jinak - buď jsou originál, nebo je to složenina. Prostě tohle nejde srovnávat. :sad01_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli taky mohu přispět k diskusi o dílech s parexa, tak za mě jsem rád, že si můžu někde koupit nějaký ty díly na svý oblíbený hodinky, který rád nosím.Je jich několik co mám pravidelně na ruce v práci co by zámečník svařeč,potom doma na práci na zahradě v hlíně a pak na "motorku"( Jawa 350/634)a tím pádem i do garáže do mastnoty a šmíru.Ne jednou jsem potřeboval nový sklíčko,ručky nebo korunku a bylo mě úplně jedno,jestli je tam korunka o rozměru 5,5 nebo 5,4mm nebo ručky s jiným odstínem lumi. Svůj účel ty díly splnily a hodinky jsem zase nosil na ruce.Pochopitelně ,že jako sbírkový kus bych tyto tikadla nikdy neoznačil a nikde takhle neprezentoval.

Samozřemě se mě nelíbí ,jak takhle složené kusy prodejci na aukru prezentují, protože jsem se taky několikrát spálil i když je tady toho o tom napsáno mnoho. Dalo by se souhlasit i s tím, že je to zneužití značky Prim, ale kdyby to bylo tak horký, tak by si Prim tuto záležitost dávno vyřešil a ti z nás co nemají desetitisíce na servis v Eltonu, by se mohli jít klouzat. Vždyť v Parexu jsou to korunové položky a dají se koupit oproti Eltonu,kde jsou to tisícové sumy a koupit se nedají.Nehledě na to, že v Eltonu to nejsou díly původní, ale většinou nově vyrobené a pokud si dobře pamatuju, tak je tady pár příspěvků od vážených členů tohoto fóra, kdy byla rozebírána kvalita a zpracování a v neposlední řadě i dodací lhůty.Doufám, že jsem tím nikoho neurazil, je to jen můj názor. Celníci by se spíš měli zaměřit na miliónové úniky na daníchz dovozem PHM nevalné kvality a další špínou na kterou doplácí všichni. Díky za trpělivost při čtení mých blábolů a moc mě nekamenujte.

 

Naprostý souhlas já jsem s Parexem spokojený a když to někomu vadí ať si tam nic nekupuje.Nemám rád lidi co tady kritizují a sami pro to nic nedělají a ještě navíc tam stejně nakupují.Pan Hněvsa byl vždy ochotný a vyhověl a poslal co jsem potřeboval.Pro mě palec nahoru :pokey:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U hodinek je Ferodo srovnatelné s ebauche díly ETA. Asi by ses nezlobil, když by Ti byly opraveny nějaké "tuctové" longinesky novým ložiskem dle objednacího čísla ETA. Ale dost by jsi se vztekal, když by "se tam ocitl" kus strojku Seagull nebo dokonce horšího.

Jeden z důvodů proč nesbírám PRIM jsou právě díly. Originální nedostupné, zbytek má diference pouhým okem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, já jsem za to taky rád. Jakožto student není peněz mnoho, zatímco koníčků ano. U mě renovace v eltonu nepřichází v úvahu a díky dílům z parexu si ty hodinky mohu při drobné snaze aspoň trochu zrepasovat a hned vypadají lépe než s ožvejkanou korunkou, odřenou lunetou, nebo rezavými ručičkami. A navíc tam jsou opravdu ochotní a snaží se vyhovět, za mě také palec nahoru :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych nemíchal hrušky s jabkama.

Do starých aut taky trochu dělám a vím, o čem mluvíš. Jenže to se nedá srovnávat s díly na hodinky. Je to každý úplně jiný svět. U aut je běžné, že různé spotřební díly(spojky, brzdy, tlumiče, výfuky a kde co ještě) dělá více firem, podstatné je, aby to bylo vyrobeno pro konkrétní model auta a pak je to v pořádku i pro atestaci na veterána. U hodinek je to prostě jinak - buď jsou originál, nebo je to složenina. Prostě tohle nejde srovnávat. :sad01_anim:

 

No, já tam srovnání vidím. Jak jsem psal, na autíčku skončily neoriginální díly. Stálo na ulici, jezdil jsem s ním a jinak to nešlo. Na tom, co mi stojí v garáži a dává se do origo veteránského stavu, bych to nesnesl- to je jasný, přece...

Stejně tak-spoustu mých hodinek znáš, ale že bych je denně nosil, na to jsou moc fajnový- no a jak jsem napsal, ty dvojky v parexáckým nerezu si na zápěstí klidně vezmu... Originály jedničky si vezmu maximálně na sraz, abych popíchnul našeho karamáda :smile_anim: .

V tomhle je u mne ten přístup stejnej...

 

No...a úctu k originálu mi nikdo upřít nemůže- na to jich mám - v dobrém stavu, i včetně Eltonské renovace- opravdu dost :D

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fuj na to - nechci se hádat. Ale opravy a udržování v provozu starého auta a starých hodinek nejde srovnávat. Alespoň pro mně. A to ani finančně. Jsou to dva absolutně odlišné světy. A co se týče dílů na staré primky - dají se sehnat, jen se člověk musí pídit a hledat a shánět - je to věc náhody a štěstí, ale jde to. Hlavní je chtít a snažit se. A potom je ještě varianta nakupování vraků hodinek a používání dílů z nich - a to jediné srovnání se starými auty, tam to dělám stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen malá vsuvka po přečtění posledních diskusí

 

1, srovnáváte občas nesrovnatelné - opravu vlastního historického vozidla věcmi z druhovýroby a prodej "zušlechtěných" primek na největším sběratelském prodejním portále (což Aukro je). Pokud by někdo chtěl prodávat veterána s díly z druhovýroby a při prodeji to výslovně neuvedl a jen taktně pomlčel, myslím, že by se to také veteránistům velmi nelíbilo.

 

2, pokud někdo vyrobí a komerčně prodává 100% kopii původního vzoru, je to dle mého porušující autorské právo (je otázka jestli výrobce nebo majitele vzoru-designera). I kdyby na přesnou kopii číselníku IGENů napsal místo PRIM Hněvsa PAREXO, porušuje autorské právo také.

Musel by kromě nápisu PAREXO nějak i pozměnit číselník - indexy, velikost, barvu atd. To už se v hodinařině potichu tolerovalo.

 

Prodej 100% kopií v PAREXU je na stejné úrovni jako vietnamké tržiště plné triček adidas a vypálených CD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si teda trochu rejpnu. Soude podle popisu a fotek je vetsina dilu dost na prd. Korunky nedosedaji, jsou volne, luneta je bastl nad bastl, nesedi a vlozku ma nalepenou na samolepce, potisk ciselniku je jak ze spatnyho snu. No aspon bude snadne odlisit fake od originalu, i kdyz Aukro toho bude asi plny a lituju vsech, co na skladacky z techto dilu naleti.

 

Chudery Igeny, jsou to jedny z nejhezcich primek a takhle skonci. Unika mi to, zvlast kdyz renovace v Eltonu se da poridit za 10 tisicikorun!

 

Hm jaký z nejhezčích jsou nejhezčí.Když jsem chtěl1000 za NOVÉ /1993/ každej koukal jak vrána .Kdo scháněl náramkové v té době byl za podivína...život a moda tropí hlouposti.No tak jsem je daroval kámovi co měl na Kypru hospodu v Pafosu .Ještě tam někde živořej.Dobrou noc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo by jistě zajímavé sledovat, kdyby se ELTON Hodinářská a.s. a MPM Quality v.o.s. po 12 let sporů o vlastnictví značky PRIM dohodly alespoň na něčem a poslaly společně na Ing. Hněvsu Celní úřad. :whistle:

 

Mě přijde že mu snad závidíš?P.Hněvsa prodává i originál díly,ale za příznivé ceny.Ale nebudu se opakovat nechceš nekupuj,nechceš nepřihazuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :sad01_anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě přijde že mu snad závidíš?P.Hněvsa prodává i originál díly,ale za příznivé ceny.Ale nebudu se opakovat nechceš nekupuj,nechceš nepřihazuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :sad01_anim:

 

Ale ono není co závidět. Kdyby alespoň ty ciferníky měly to logo správně. Naštěstí takto je lze snadné poznat "novou výrobu" na první pohled.

 

Už to tady bylo řečeno. Originální díly nebo jejich nová výroba, prosím proč ne. Ale vyrábět součástky s logem, na které nemám smlouvu (a je asi jedno, s kterým z těch dvou hašteřících subjketů), má v tomto státě svojí kvalifikaci v paragrafech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě přijde že mu snad závidíš?P.Hněvsa prodává i originál díly,ale za příznivé ceny.Ale nebudu se opakovat nechceš nekupuj,nechceš nepřihazuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :sad01_anim:

 

Tak ono tady nepůjde o závist, řekl bych. Spíše sběratele štve, že v tom Hněvsa (sorry, že jsem vynechal jeho titul, já vím, že jeho příznivci mu ho před jméno velice rádi píšou) dělá bordel.

 

Já jsem měl kdysi docela velkou sbírku Primek, ale pak jsem párkrát koupil za velký peníze nějakou "raritu" (ze které se pak vyklubala bezcenná skládačka) a celé to sbírání Primek mě začalo štvát, protože neexistoval žádný smyslplný katalog.

A to, co se děje teď, je ještě horší (leteckej čínskej šunt, do toho teď Igen šunt a to možná dojde i na Orlíky), jsem fakt rád, že už žádný Primky nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...