Přejít na obsah

Zkušenosti s díly z Parexa


Doporučené příspěvky

K čemu je sbírka primek když je nenosíš?Já už si jiný hodinky na ruku nevezmu nepotřebuji žádné jiné jsou plně funkční,pro mě krásné a navíc naší výroby to je pro mě vetší hrdost než nějaký čutálisti na MS.Díky Parexu jsem si mohl složit hodinky které se mi líbí a nemusím řešit že je mě líto jich nosit nepřetržitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono tady nepůjde o závist, řekl bych. Spíše sběratele štve, že v tom Hněvsa (sorry, že jsem vynechal jeho titul, já vím, že jeho příznivci mu ho před jméno velice rádi píšou) dělá bordel.

 

Já jsem měl kdysi docela velkou sbírku Primek, ale pak jsem párkrát koupil za velký peníze nějakou "raritu" (ze které se pak vyklubala bezcenná skládačka) a celé to sbírání Primek mě začalo štvát, protože neexistoval žádný smyslplný katalog.

A to, co se děje teď, je ještě horší (leteckej čínskej šunt, do toho teď Igen šunt a to možná dojde i na Orlíky), jsem fakt rád, že už žádný Primky nemám.

 

Ty si myslíš že Primky jsou jediný hodinky kde se dělají kopie?Na druhou stranu u Primek to zatím alespoň poznáš.Materiálu na studování je dost když něco sbírám tak se o to zajímám s toho vyplívá že jsi se asi zas tolik nezajímal.Jám nám cca.100ks náramkových hodinek Prim a nemůžu říct že by jsem někdy koupil špatně.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono tady nepůjde o závist, řekl bych. Spíše sběratele štve, že v tom Hněvsa (sorry, že jsem vynechal jeho titul, já vím, že jeho příznivci mu ho před jméno velice rádi píšou) dělá bordel.

 

Já jsem měl kdysi docela velkou sbírku Primek, ale pak jsem párkrát koupil za velký peníze nějakou "raritu" (ze které se pak vyklubala bezcenná skládačka) a celé to sbírání Primek mě začalo štvát, protože neexistoval žádný smyslplný katalog.

A to, co se děje teď, je ještě horší (leteckej čínskej šunt, do toho teď Igen šunt a to možná dojde i na Orlíky), jsem fakt rád, že už žádný Primky nemám.

 

.....kapesní hodinky na Hrad.....i když jsem měl v ruce falešný skeletový Lange.....no byla to poctivá česká práce je to 25 let jistě s es níma ještě někdo chlubí.S Primkama zase tolik práce není....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fuj na to - nechci se hádat. Ale opravy a udržování v provozu starého auta a starých hodinek nejde srovnávat. Alespoň pro mně. A to ani finančně. Jsou to dva absolutně odlišné světy. A co se týče dílů na staré primky - dají se sehnat, jen se člověk musí pídit a hledat a shánět - je to věc náhody a štěstí, ale jde to. Hlavní je chtít a snažit se. A potom je ještě varianta nakupování vraků hodinek a používání dílů z nich - a to jediné srovnání se starými auty, tam to dělám stejně.

 

Ale no jo, dyť já vím že máš vlastně pravdu. A že těch vraků doma mám, požehnaně...ale vrakový pouzdra jsou většinou důvodem vrakovitosti celých hodinek- bývají v hanebném stavu...a veteráni je svět sám pro sebe... :cheers:

Primky jsou úžasná stavebnice, a když přišly na trh tyhle díly, prostě mě to svedlo. Nejsem žádný hodinář, ale no tak jsem si trochu zabastlil a výsledek hrdě občas vezmu na ruku. Hezké PS 1 i PS 2 mám doma a nenosím- když si uvědomím co peněz už stojí tyhle hodinky v top stavu, nějak mi na tu ruku nejdou. A ty co mají zespoda pouzdro odrbané na mosaz mi dělají vyrážku (kupodivu jen sporty- ostatní hodinky nosím v klidu, pěkné jsou ve sbírce a horší na nošení a jde to).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodej 100% kopií v PAREXU je na stejné úrovni jako vietnamké tržiště plné triček adidas a vypálených CD.

 

Kdyby to byla tak 100% kopie tak se to nepozná a potom pokud logo PRIM není napsané nebo nakreslené tak jak je zaregistrované, tak si myslím, že není co žalovat. Barva má jiný odstín , je použit jiný font potisku písmen a i indexy jsou jiného odstínu lumi.Pochopitelně, že v tomto případě jde pouze o špatné okopírování originálu a né o záměr.Myslím si, že kdybych si na trabanta nastříkal logo BMV barvou přes šablonu, tak by to taky nebylo trestné zneužití značky.Rozhodně je trestné tyto díly ve spojení se zbytkem hodinek vydávat za originál, uložený někde na dně skříně a objeven až při pozůstalosti atd.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové skodna, straspol, mildafleck, pazda1, to jsou takové blbosti co tu píšete, to se už fakt nedá jinak nazvat. Vy očividně pořád vůbec nechápete podstatu toho Parexo problému. A nejlepší fór je, jak jste hrdí na to, že nosíte pravé české, vlastnoručně čínským brakem zbastlené PS1. To je fakt k pláći.

 

Mýdlo končí, protože tohle nemá smysl. :sad01_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už si jiný hodinky na ruku nevezmu nepotřebuji žádné jiné jsou plně funkční,pro mě krásné a navíc naší výroby to je pro mě vetší hrdost než nějaký čutálisti na MS.Díky Parexu jsem si mohl složit hodinky které se mi líbí a nemusím řešit že je mě líto jich nosit nepřetržitě.

 

Luneta, sklíčko, korunka, ciferník, ručky - Parexo

Řemen - jakejkoliv, ale českej určitě ne

 

Co tedy na těch hodinkách zůstalo echt českého, že to v tobě vzbuzuje tak silnou národní hrdost?

Vodrbaný pouzdro? Původní strojek?

 

Ale přeju ti ty hodinky, to zase jo. Každej předmět si svého kupce najde, to je stará pravda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luneta, sklíčko, korunka, ciferník, ručky - Parexo

Řemen - jakejkoliv, ale českej určitě ne

 

Co tedy na těch hodinkách zůstalo echt českého, že to v tobě vzbuzuje tak silnou národní hrdost?

Vodrbaný pouzdro? Původní strojek?

 

Ale přeju ti ty hodinky, to zase jo. Každej předmět si svého kupce najde, to je stará pravda.

 

Budeš se divit ale i ten původní strojek je pro mne na nošení postačující.Provádíme kompletní renovace motocyklů Jawa a ČZ na profesionální úrovni kde jsou obdobné problémy a dělí se to na dvě skupiny 1.bez replikových dílů 2.varianta za použití replikových dílů.Dlouho jsem se přikláněl k té 1 variantě ale postupně jsem přešel na 2 variantu.Ono totiž ty motocykly jak se dnes renovují taky dříve tak nevypadaly stejně tak renovace s Eltonu je pro mě úplně stejné srovnání.Kamarád měl dlouho doma motor Jawa 350 SV rok 1937 byly dvě možnosti buď ho prodat nebo postavit repliku neboď originál díly už se neseženou dal se na tu druhou a výsledek byl max. spokojenost(až bude čas dám video).Jen tak pro zajímavost repliky Čechie - Böhmerland se dělali už v 70 letech i motory!!!!!! a dneska už nikdo ani nepozná jestli je to originál nebo ne a to se cena pohybuje okolo 2000000kč
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové skodna, straspol, mildafleck, pazda1, to jsou takové blbosti co tu píšete, to se už fakt nedá jinak nazvat. Vy očividně pořád vůbec nechápete podstatu toho Parexo problému. A nejlepší fór je, jak jste hrdí na to, že nosíte pravé české, vlastnoručně čínským brakem zbastlené PS1. To je fakt k pláći.

 

Mýdlo končí, protože tohle nemá smysl. :sad01_anim:

 

Já osobně s Parexem problém nemám jestli ho máš ty tak se budu opakovat nekupuj tam!!!!!!!!

Stejně tak Aukro nechceš nepřihazuj(stejně tam 99% lidí tady s fora přihazuje protože nikde jinde nic nekoupíte)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně tak Aukro nechceš nepřihazuj(stejně tam 99% lidí tady s fora přihazuje protože nikde jinde nic nekoupíte)

 

To je pekna blbost. Koupil jsem celkem troje Igeny. Jedny ve skvelem stavu, jedny v peknem stavu a jeden vrak. Dohromady me nestaly vic, nez jeden bastl z Aukra. Ty ve skvelem stavu jsem nosil a pak pouzil jako zaklad pro svoji renovaci a vse krome stroje posleze preprodal (protoze ty dily byly v perfektnim stavu), ty pekne jsem prodal vcelku a ty vraky nekde mam a asi je venuju kamaradovi jako zaklad na jeho renovaci. Chtelo to jen dat tomu namisto sezeni u Aukra trochu iniciativy a sem tam zaskocit do malych hodinarstvi nebo bazaru. A tim padem si pockat a nechtit vsechno hned, protoze to opravdu nejaky cas dalo. A nespokojit se namisto puvodniho kusu s cinskou nahrazkou... Jak proste.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K čemu je sbírka primek když je nenosíš?Já už si jiný hodinky na ruku nevezmu nepotřebuji žádné jiné jsou plně funkční,pro mě krásné a navíc naší výroby to je pro mě vetší hrdost než nějaký čutálisti na MS.Díky Parexu jsem si mohl složit hodinky které se mi líbí a nemusím řešit že je mě líto jich nosit nepřetržitě.

 

Já jsem si taky složil "nové" PS1 a jsou původní. Pouzdro vč. lunety bylo skrze Aukro, ciferník a ručky měl Popshop, strojek není problém. Sorry, ale složit si nové PS1 z Parexu je, jako kdyby jsi jel do Auto Kelly a z jejich dílů by jsi si složil Jaguára ze šedesátých let. Možná mě to trvalo o něco déle (asi půl roku), ale ty původní díly jdou i nyní sehnat.

Btw, mám něco mezi 30 - 35 kusy hodinek Prim a nenosím ani jedny :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové skodna, straspol, mildafleck, pazda1, to jsou takové blbosti co tu píšete, to se už fakt nedá jinak nazvat. Vy očividně pořád vůbec nechápete podstatu toho Parexo problému. A nejlepší fór je, jak jste hrdí na to, že nosíte pravé české, vlastnoručně čínským brakem zbastlené PS1. To je fakt k pláći.

 

Mýdlo končí, protože tohle nemá smysl. :sad01_anim:

 

No, když myslíš- já jsem v Parexu koupil spoustu originálních dílů ze starých zásob a jsem za to rád. No, tak mne teda za ty dva nerezový bastly sežer, alespoň v nich tiká pořádnej stroj. Mimochodem, před třemi týdny jsem si koupil PRIM sport co mi ve sbírce moc chyběly. Mají strojek ČINSKEJ (ZJS) :smile_anim: no, to se teda tenkrát vytáhli, hodinář mi radil, ať to proboha nenatahuju, chodím kolem toho po špičkách a jsem rád že to funguje. Kvůli náhradním dílům jsem musel koupit dvoje falešný čínský ,,SEIKA"- to jen aby bylo jasný, o jakých kvalitách se tady bavíme. Proti tomu jsou dvě nerezový pouzdra fakt hadr :cheers: a tak už se nezlob a dej si pivo...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

public/style_images/master/snapback.pngfilo-boxer, na 18.červen.2012 - 16:00, řekl:

 

Pánové skodna, straspol, mildafleck, pazda1, to jsou takové blbosti co tu píšete, to se už fakt nedá jinak nazvat. Vy očividně pořád vůbec nechápete podstatu toho Parexo problému. A nejlepší fór je, jak jste hrdí na to, že nosíte pravé české, vlastnoručně čínským brakem zbastlené PS1. To je fakt k pláći.

 

Mýdlo končí, protože tohle nemá smysl. :sad01_anim:

Nic ve zlém, aspoň já jsem se nikde nezmiňoval o PS1.K těmto hodinkám mám úctu a ty dva originály si doma chráním a nenosím běžně.Nedal bych je ale ani na renovaci do ELTONU z "origo dílů", protože tam nedají to správný pouzdro, ale nerez- z mého pohledu repliku s požehnáním a korunky taky nejsou naprosto 100%. Mě se jedná o běžné masově se vyskytující PS2 kde stejně i když je koupím na aukru bude přinejmenším pouzdro a korunka KO.Pokud bych však narazil na super stav tak za něho v aukci při troše štěstí dám tolik, že na ruku ke svářečce nebo do betonu bych je nikdy nevzal.Takový kousek bych nechal jen seřídit ,vyčistit a uložit s nějakým pěkným řemenem do krabky a občas se s něma pomazlil.Vzhledem k tomu, že jsem nosil až na malé úlety primky od dětství a byl s nima nad míru co se přesnosti a odolnosti týká spokojen, začal jsem je před mnoha lety sbírat. Také jsem si pořídil mimo svoji sbírku pár funkčních a udělal z nich aspoň na pohled nositelný a funční kusy do a na práci.Pořád v nich ale byje cca 40-50 let starý srdíčko.Když si nechám opravit plechařinu na nabouraným autě tak mě bude vcelku jedno co tam klempíři dali za blatník.Hlavně že má tvar, pasují spáry u dveří a v lakovně trefili barvu.Budu se opakovat, nesouhlasím s prodejem složenin vydávaných za původní, ale pro osobní potřebu je si myslím každýmu houby po tom jak si doma bastlím.Ostatně tady na foru je vlákno bastlení a mnozí se ke svým výtvorům hrdě hlásí, byť použili díly originál a někdy ani ne od Primu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, já jsem za to taky rád. Jakožto student není peněz mnoho, zatímco koníčků ano. U mě renovace v eltonu nepřichází v úvahu a díky dílům z parexu si ty hodinky mohu při drobné snaze aspoň trochu zrepasovat a hned vypadají lépe než s ožvejkanou korunkou, odřenou lunetou, nebo rezavými ručičkami. A navíc tam jsou opravdu ochotní a snaží se vyhovět, za mě také palec nahoru :)

 

No, tak já třeba taky nemám na Rolexy a fejky nekupuju. Koupím tři vraky a udělám jedny Primky.

 

 

Kdyby to byla tak 100% kopie tak se to nepozná a potom pokud logo PRIM není napsané nebo nakreslené tak jak je zaregistrované, tak si myslím, že není co žalovat. Barva má jiný odstín , je použit jiný font potisku písmen a i indexy jsou jiného odstínu lumi.Pochopitelně, že v tomto případě jde pouze o špatné okopírování originálu a né o záměr.Myslím si, že kdybych si na trabanta nastříkal logo BMV barvou přes šablonu, tak by to taky nebylo trestné zneužití značky.Rozhodně je trestné tyto díly ve spojení se zbytkem hodinek vydávat za originál, uložený někde na dně skříně a objeven až při pozůstalosti atd.

 

 

Ba i napodobování značky je problém. Vzpomenu např. kauzu HAMÉ, která spor s ruským napodobovatelem vyhrála. http://www.bigmarket...ni-jeji-znacky/ Ovšem pokud není žalobce, tak není ani soudce.

 

Hoši a tak je to se VŠÍM. S tímto přístupem si můžeme jít pro důchod do ČÍNSKÉ LIDOVÉ REPUBLIKY.

 

Možná bych se ještě od blatníků, nárazníku a spojek zamyslel nad definicí, historií a ztvárnění značky.

 

Edit: Samozřejmě se nechci s nikým hádat, každý má právo na svůj názor. Jen mě to trochu mrzí od kluků, kteří mají v profilu uvedeny zájmy jako: JAWA ap.

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si před pár lety (spíš z hecu) koupil leteckou sadu parexo a oživil původním strojkem na nošení do práce. Měl jsem je na ruce snad dvakrát za cca dva roky vlastnictvi - prostě mi na ruce vadily. Nakonec jsem je prodal za pořizovací cenu dál a mám klid. A už to nechci mít doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové skodna, straspol, mildafleck, pazda1, to jsou takové blbosti co tu píšete, to se už fakt nedá jinak nazvat. Vy očividně pořád vůbec nechápete podstatu toho Parexo problému. A nejlepší fór je, jak jste hrdí na to, že nosíte pravé české, vlastnoručně čínským brakem zbastlené PS1. To je fakt k pláći.

 

Mýdlo končí, protože tohle nemá smysl. :sad01_anim:

 

Já nepsal, že jsem na to hrdý. Bohužel nemám takové finanční možnosti abych skoupil tucet vraků a z nich seskládal jedny pěkné hodinky. Tak se holt musím prozatím spokojit s pár čínskými díly. Já mám dvoje igeny v původním stavu (až na sklíčka a korunky), taky mi to dalo nějaký čas než jsem je dal do tohohle stavu... a pak jedny s parexo cifrem, ručkami, lunetou a korunkou a ty beru na sport a na práci na zahradě apd. Aspoň se nemusím bát, že někde zničím původní lunetu, nebo mi praskne sklíčko a utopím původní ciferník. Myslím, že tohle je moje věc co si seskládám a nosím, tak bych to nenazýval, že tu plácám blbosti. Rozhodně nemám v úmyslu to vydávat za zaručený original a nikoho nenutím aby si to taky kupoval, jen jsem napsal názor na ty díly. A třeba se mi časem podaří poschánět víc původních dílů a pak parexácké pošlu pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá beru zpět a za sebe končím.

 

Dobře, já za sebe taky. Začali jsme někde nahoře tím že se objevily zbastleniny PS1 z původních dílů a kopií z Parexa a na Aukru frčí- a to je podvod, je to špatně a taky se mi to nelíbí- a kdyby AUKRO tyhle podfuky svým zhoršeným přístupem a pokaženým nastavením kvůli provizím nepodporovalo, byli bychom asi všichni šťastnější...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U hodinek které sbírám, preferuji původní díly, u ciferníků se dá akceptovat kvalitní reprint, nejlépe z původních matric (pro některé USA hodinky prý jsou ...). Ale v okamžiku kdy je to aftermarket nebo reprint na úrovni reklamního potisku zapalovače, změna barvy ap., tak to sice vždy kupce najde, ale sexy to moc není, takový paskvil mezi soudobým vzorníkem a leností.

Prostě pokud je cifr lesklý místo matného, font je jiný, velikost písma taky, korunka má na první pohled jiný počet vroubků, tak je to výsměch.

 

Pro Honzu Mantu - něco jako použití HID xenonů v historické Pragovce nebo Felicii, hlavně že tam jdou napasovat, u těch aut to taky nemusí být jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...