Přejít na obsah

Zkušenosti s díly z Parexa


Doporučené příspěvky

No, fejk.. , za fejk považuji takovou věc která je vydávána za originál, včetně původu a ceny, takže v tomto případě s tímhle označením rozhodně nesouhlasím.

Samozřejmě, že bych si raději koupil do hodinek originální díl, ale Elton svými cenami Parexu jen a jen nahrává. Tudíž nelze než popřát Parexu, aby co nejdříve

vychytali problémy s kvalitou a mohli prodávat více dílů, jelikož je to Eltonu buřt a tenhle kousíček trhu je prostě nezajímá :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by zajímalo jak je na tom např kovová luneta co do provedení a jak se liší od originálu.... nemáte někdo zkušenosti?

Sám přemyšlim o tom že bych si koupil okrový cifr než seženu origo, za tu cenu ... no nekup to..... :smile_anim:

 

Kovová luneta je mizerného provedení. Drážkování okolo je nepravidelné délky (délka vroubku na výšku je různá, někde je přes celý kroužek, jinde třeba jen do polovičky). A další rozdíl je ten, že plastová vložka se nenacvakává, ale přilepuje. A v případě použití parexo kovové lunety a parexo korunky (mám 4 a všechny těsní) korunka odstává, jelikož se o kousíček nevejde pod lunetu. Takže korunka se dá použít jen v případě, že máš původní kovovou lunetu.

Tož asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, fejk.. , za fejk považuji takovou věc která je vydávána za originál, včetně původu a ceny, takže v tomto případě s tímhle označením rozhodně nesouhlasím.

Samozřejmě, že bych si raději koupil do hodinek originální díl, ale Elton svými cenami Parexu jen a jen nahrává. Tudíž nelze než popřát Parexu, aby co nejdříve

vychytali problémy s kvalitou a mohli prodávat více dílů, jelikož je to Eltonu buřt a tenhle kousíček trhu je prostě nezajímá :D

 

Volný překlad anglického slovíčka Fake: padělaný, falešný, nepravý, podvrh, falzifikát, imitovat, předstírat, fingovat.

 

Takže, jestli si na kousek plíšku, který si vyrobím doma nebo v Číně namaluju nebo jinak naprasím PRIM, OMEGA, ADIDAS.... a to bez jakýchkoliv autorských práv či licence, tak je vše v pořádku? Já bych řekl že ROZHODNĚ NE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nic nemění na tom, že je to fake. A ten nemá na tomhle fóru co dělat.

Do Breitlingu (Tissotu, Seika...) si taky nedám cifr od číňana, protože origo cifr je drahý.

 

Seika mají taky aftermarket díly /např.ciferníky/,ale pravda je ta ,že označení Seiko na nich není.Kdyby Parexo mělo zpracování jako aftermarket díly /tzn. že kvalitní/,tak by se tu asi moc toto téma neprobíralo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volný překlad anglického slovíčka Fake: padělaný, falešný, nepravý, podvrh, falzifikát, imitovat, předstírat, fingovat.

 

Takže, jestli si na kousek plíšku, který si vyrobím doma nebo v Číně namaluju nebo jinak naprasím PRIM, OMEGA, ADIDAS.... a to bez jakýchkoliv autorských práv či licence, tak je vše v pořádku? Já bych řekl že ROZHODNĚ NE.

 

DÍKY ZA VYSVĚTLENÍ :) ale jak říkám, ví se odkud to je a není to vydáváno za originál ani cenou.

V tomto případě jde o repliku, takže víš co kupuješ. Jako stejný příklad třeba uvedu novovýrobu nesehnatelných dílů na veterány.

U Parexa může být možná problém s uvedeným logem, které je chráněno, ale vzhledem k bordelu,

který vládne v této zemi a stavu sporu Elton vs MPM asi nějaký ten pátek potrvá, než to někdo začne řešit.

Trošku jiná situace nastane, když někdo tento ciferník namontuje do hodinek a bude tvrdit, že jde

o originál a bude se je pokoušet za patřičnou cenu prodat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seika mají taky aftermarket díly /např.ciferníky/,ale pravda je ta ,že označení Seiko na nich není.Kdyby Parexo mělo zpracování jako aftermarket díly /tzn. že kvalitní/,tak by se tu asi moc toto téma neprobíralo.

 

A co mysliš že je třeba toto

http://www.ebay.com/itm/SEIKO-mod-7002-diver-BLACK-dial-w-Red-Plongeur-hands-chapter-ring-Lollipop-SS-/120956710710?pt=Wristwatches&hash=item1c2994ef36

a nedávno dokonce byly v prodejní sekci fialové "SEIKO divers" typ z hlavy nevím ale byly 150M

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DÍKY ZA VYSVĚTLENÍ :) ale jak říkám, ví se odkud to je a není to vydáváno za originál ani cenou.

V tomto případě jde o repliku, takže víš co kupuješ. Jako stejný příklad třeba uvedu novovýrobu nesehnatelných dílů na veterány.

U Parexa může být možná problém s uvedeným logem, které je chráněno, ale vzhledem k bordelu,

který vládne v této zemi a stavu sporu Elton vs MPM asi nějaký ten pátek potrvá, než to někdo začne řešit.

Trošku jiná situace nastane, když někdo tento ciferník namontuje do hodinek a bude tvrdit, že jde

o originál a bude se je pokoušet za patřičnou cenu prodat.

 

Dovolím si zdvořile oponovat. Nedávno jsem koukal do výlohy bazaru a tam byly rolexy za dva tisíce a bylo u nich napsáno replika. Takže to nebyl fejk?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemůžete to brát tak že když je jedna součástka špatná tak je všechno špatné. Já osobně mám na těchto Igen dva díly Parexo od svého hodináře. Ručičky a sklíčko. Sklíčko jinde rozumě neseženu a na ručičky čekám až se objeví nějaké dobré původní, do té doby musí vydržet Parexo, protože originální jsou nepoužitelné. Za tu cenu 120 Kč je potom klidně založím do krabičky jako náhradní, lumi je vynikající. A sklíčko těsní, viz jiný příspěvek.

Samozřejmě ciferníky hodinář vůbec nenakupuje. Nové korunky by už snad měli těsnit, ještě netestováno. A kovová luneta mě také zajímá jak vypadá a pasuje.

 

Dovolil jsem si trochu větší foto aby ty ručky byly vidět:

 

edit:překlep

Ty hodinky jsi tím zabil. Teď je to bezcenný bastl, úplně to razí - starý cifr, nové ručky s novou lumi. Ale dobře vám tak, fejkařům.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty hodinky jsi tím zabil. Teď je to bezcenný bastl, úplně to razí - starý cifr, nové ručky s novou lumi. Ale dobře vám tak, fejkařům.

 

Asi jsi si to celé nepřečetl, čekám až se někde objeví původní pěkné ručky potom je vyměním. Jak si myslíš že by to vypadalo s novými originálnímy ručkami od ELTONU na starém ciferníku ? úplně stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si zdvořile oponovat. Nedávno jsem koukal do výlohy bazaru a tam byly rolexy za dva tisíce a bylo u nich napsáno replika. Takže to nebyl fejk?

 

Ale jo v tomhle případě to byl nejspíš fejk, tak jak tu věc chápu já. Replika bylo napsáno ze zcela jasných důvodů.

 

Záleží třeba na překladu/výkladu slova fake - fejk. Na tom o jakou věc se jedná či jak je dostupná atd. (replika vs falsifikát)

Bude jistě existovat i jednoznačný a jasný právní názor na tyhle věci, který by mnoho vyjasnil.

To jaký na to mám názor jsem napsal o něco výše a vím, že mnoho lidí na to nahlíží zcela jinak.

Obávám se, že všichni nemůžeme dojít k nějaké vzájemné shodě a proto bych toto téma asi raději opustil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo v tomhle případě to byl nejspíš fejk, tak jak tu věc chápu já. Replika bylo napsáno ze zcela jasných důvodů.

 

Záleží třeba na překladu/výkladu slova fake - fejk. Na tom o jakou věc se jedná či jak je dostupná atd. (replika vs falsifikát)

Bude jistě existovat i jednoznačný a jasný právní názor na tyhle věci, který by mnoho vyjasnil.

To jaký na to mám názor jsem napsal o něco výše a vím, že mnoho lidí na to nahlíží zcela jinak.

Obávám se, že všichni nemůžeme dojít k nějaké vzájemné shodě a proto bych toto téma asi raději opustil.

 

Tohle přece není vůbec o právním názoru, ale zákonu jako takovém, NIKDO, kromě autora, nemůže označovat SVOJE zboží JEHO značkou, pokud k tomu nemá svolení. Řada výrobců má chráněné kromě značky i užitné a průmyslové vzory a taková ochrana vyprší po deseti letech, potom je tedy možné například ciferník vyrábět, není ale možné na něj natisknout originální označení (byť pozměněné) a uvádět tak zákazníky v omyl, že kupují originál . Co mně ale tady nejvíc udivuje je to, že v sekci Prim, kde většina přispívajících řeší v podstatě jen vintage hodinky, je obecně jaksi tolerováno schvalování podvodů a co je ještě horší, je tady dost lidí, kteří to nakupováním podporují a snaží se to vysvětlit iracionálně ekonomickými důvody. Jsem přesvědčený, že to sem nepatří a moderátoři by měli zasáhnout. Podvodné díly by se tady měly objevovat jen v souvislosti s výstrahou tak, aby se někdo nespálil a to bez odkazů na to kde, jak a za kolik je sehnat. Jinak jsme tady v té sekci potom ostatním členům fóra tak maximálně pro pr.el...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle přece není vůbec o právním názoru, ale zákonu jako takovém, NIKDO, kromě autora, nemůže označovat SVOJE zboží JEHO značkou, pokud k tomu nemá svolení. Řada výrobců má chráněné kromě značky i užitné a průmyslové vzory a taková ochrana vyprší po deseti letech, potom je tedy možné například ciferník vyrábět, není ale možné na něj natisknout originální označení (byť pozměněné) a uvádět tak zákazníky v omyl, že kupují originál . Co mně ale tady nejvíc udivuje je to, že v sekci Prim, kde většina přispívajících řeší v podstatě jen vintage hodinky, je obecně jaksi tolerováno schvalování podvodů a co je ještě horší, je tady dost lidí, kteří to nakupováním podporují a snaží se to vysvětlit iracionálně ekonomickými důvody. Jsem přesvědčený, že to sem nepatří a moderátoři by měli zasáhnout. Podvodné díly by se tady měly objevovat jen v souvislosti s výstrahou tak, aby se někdo nespálil a to bez odkazů na to kde, jak a za kolik je sehnat. Jinak jsme tady v té sekci potom ostatním členům fóra tak maximálně pro pr.el...

 

Mluvíš mi z duše.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší bude ten šunt nekupovat. A jestli nemáš na originál, na hodinky se vy...

Poteniál tématu bych považoval za vyčerpaný.

 

V tomto případě platí,laciné dvakrát placené.Souhlas s financem,raděj něco přišetřit a koupit pořádnou věc. :smile_anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle přece není vůbec o právním názoru, ale zákonu jako takovém, NIKDO, kromě autora, nemůže označovat SVOJE zboží JEHO značkou, pokud k tomu nemá svolení. Řada výrobců má chráněné kromě značky i užitné a průmyslové vzory a taková ochrana vyprší po deseti letech, potom je tedy možné například ciferník vyrábět, není ale možné na něj natisknout originální označení (byť pozměněné) a uvádět tak zákazníky v omyl, že kupují originál . Co mně ale tady nejvíc udivuje je to, že v sekci Prim, kde většina přispívajících řeší v podstatě jen vintage hodinky, je obecně jaksi tolerováno schvalování podvodů a co je ještě horší, je tady dost lidí, kteří to nakupováním podporují a snaží se to vysvětlit iracionálně ekonomickými důvody. Jsem přesvědčený, že to sem nepatří a moderátoři by měli zasáhnout. Podvodné díly by se tady měly objevovat jen v souvislosti s výstrahou tak, aby se někdo nespálil a to bez odkazů na to kde, jak a za kolik je sehnat. Jinak jsme tady v té sekci potom ostatním členům fóra tak maximálně pro pr.el...

 

Přesně tak, tohle vlákno by mělo být umístěno buďto nahoře, viditelné a zamknuté - jako varování, že se tyto díly vyskytují a ne to podporovat... Popřípadě ho přesunout do sekce ČÍNA, odkud tyto díly pocházejí a ne to mít v sekci PRIM...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...