Přejít na obsah

Vacheron Constantin Overseas x Rolex Daytona


Doporučené příspěvky

Záleží na tom, co od nich očekáváš. Pokud chceš udělat dojem na širší publikum - potom Rolex, pokud chceš mít něco opravdu extra, co ocení jen znalci, potom VC. Pokud ti jde o užitnou hodnotu - pak i z tohoto hlediska oba modely VC nabízejí víc než Daytony: big date, nebo duální čas, pointer date, rezervu nátahu u toho druhého modelu.

Já osobně bych hlasoval pro ty první.

Upraveno uživatelem Z.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za příspěvky. Dal jsem si tyto kritéria - velikost 40-42mm, ocelový tah, pěkný design, cena cca. 10-15t.usd, kvalitní značka. Po brouzdání po netu mne zatím nejvíc zaujaly tyto modely - dalším návrhům se nebráním.

Na VC je mi sympatické, že je ocení jen znalci, značka není tak provokativní jako Rolex a velikost 42mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za příspěvky. Dal jsem si tyto kritéria - velikost 40-42mm, ocelový tah, pěkný design, cena cca. 10-15t.usd, kvalitní značka. Po brouzdání po netu mne zatím nejvíc zaujaly tyto modely - dalším návrhům se nebráním.

Na VC je mi sympatické, že je ocení jen znalci, značka není tak provokativní jako Rolex a velikost 42mm.

 

Podival bych se jeste na Audemars Piguet royal oak chrono

post-1702-000715300 1284118551.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vybírat já, tak určitě VC. Daytony jsou profláklé a okázale neokázalé ( nebo naopak? ), jsou to dobře uložené peníze, na druhou stranu mít VC, tak co ještě víc?

 

Co něco takového ?

 

OT do případně jiné diskuze:

 

Když tak vidím reakce, tak samozřejmě hodinek v podobné ceně jsou kvanta, ale ruku na srdce, mít super nadupanýho a profesionálně vytuněnýho Forda Focuse, nebo Bugatti v základu?

Upraveno uživatelem B.F.G.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je teda těžký oříšek. Já kdybych se rozhodoval, tak bych primárně chtěl vědět, jaký bude účel těch hodinek. Bude to normální nošení, případně nějaká konkrétní činnost jako závody nebo sport? Každý z těch modelů je dost odlišný.

Když to vezmeme postupně, tak VC Overseas chronograph má nádherný inhouse kaliber 1137 se zlatým rotorem. Rezerva chodu 40 hodin a na chronograf dost nepraktickou frekvenci 3Hz. To se zároveň poděpíše i na přesnosti těch hodinek se obávám. Co do fukncí tak má hlavně chronograf a datum.

 

VC Overseas dual time je dost odlišný, protože rotor kalibru 1222 SC má méně zlata, má frekvenci paradoxně 4Hz což by mělo přispívat vyšší přesnosti a hlavně má ukazatel rezervy chodu a dual time s indikací dne a noci v první časové zóně. Co do designu se mi tak nelíbí moc ten jeden čudlík, není to tak vyvážené jako 2 knoflíky chronografu. Osobně bych ale pro každodenní nošení a případné cestování volil tento model.

 

Rolex Daytona je úplně někde jinde. Sice je to inhouse, ale nemá tak precizně zdobený strojek jako Vacheron. Rolex pozná každý na hony daleko, je to taková nadčasová klasika, což může být výhodou i nevýhodou zároveň. Tenhle design nikdy nezastará a za 50 let z nich bude určitě hodnotný vintage kousek. Tento fakt by mluvil pro Rolex, jelikož poměrně extravagantní design Vacheronů může po čase začít nudit nebo vyjde z módy. Chronograf jeko funkce je dobrá věc, ale záleží, jak často jej využiješ. Další věc co mluví pro Rolex jsou parachromatický vlásek a samozřejmě ocel 904L, která by měla vydržet bez rzi dlouhá staletí.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Aha, o hodinkách už musíš něco vědět, jako začátečník by ses k Vacheron Constantin nikdy nedopracoval. Podpořil bych návrh utrejcha a doporučil nenápadnou krásu Audemars Piguet. Odkaz na stránky firmy.  KLIK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to vezmeme postupně, tak VC Overseas chronograph má nádherný inhouse kaliber 1137 se zlatým rotorem. Rezerva chodu 40 hodin a na chronograf dost nepraktickou frekvenci 3Hz. To se zároveň poděpíše i na přesnosti těch hodinek se obávám. Co do fukncí tak má hlavně chronograf a datum.

 

 

Jenom bych upresnil, ze kaliber 1137 neni inhouse ale je zalozeny na kalibru F. Piguet 1185, ktery se nachazi i ve vyse uvedenych AP ROC ... ale kazdopadne to je vynikajici strojek ... ;-)

Upraveno uživatelem utrejch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...