Přejít na obsah

Jaké Primky máte právě na ruce?


Doporučené příspěvky

Tohle forum není pro mě úplně nové. Už nějakou dobu odsud čerpám vědomosti, rady a tipy, tiše pozoruji, přemýšlím, sním a slintám. Dosud nebylo čím se pochlubit, ale asi před měsícem nastal zlom a dnes tady píši svůj první příspěvek.

 

Vlezu takhle jednoho večera do vetešnictví, protože se mi ve výloze zalíbil nůž. Inu, řekl jsem si, že se na něj půjdu podívat. Nůž se mi nelíbil...byl zoxidovaný, nikdo už by jej nezachránil. Vrátil jsem ho zpět na místo, do tácku po okraj přetékajícího drobným harampádím. Tu mě zaujme pár starých hodinek, které se tam na dně válí. Jsou tak doškrábané, že lze sotva rozpoznat ciferník. Ale mezi nimi vidím něco povědomého. Povědomé hodinky! Jedinečný design, který znám dosud jen z fotek. Kousek pánského šperku z osmdesátých let, o němž jsem četl na tomto fóru.

 

Sportky! Najednou je mám v ruce. Jsou drobné, ale čitelné. Vše relativně zachovalé, daly by se hned nosit. Pootočil jsem korunkou, abych je natáhl - tak jako kdysi můj děda se svými hodinkami. A k mému překvapení, červená vteřinovka se krásně rozběhla. Žádné frigidní poskakování jak u tuctových quarzek. Tohle krásně plyne, tohle jsou hodinky. Dám je k uchu a slyším jak krásně tikají. Jak živý organismus, měl jsem radost. 

Za pár okamžiků už jsem si je nesl domů, brzy nechal nasadit řemínek a nyní je nosím. Nosím je denně a hrozně mě to baví.

Říkám si, byly tu a tikaly dřív než jsem se narodil. Kdo je asi nosil? Kde všude byly? Co všechno zažily? Líbí se mi jejich design, mají charakter, rád se na ně dívám. Snad omluvíte horší fotku.

 

Je na nich vidět, že jsou v dobré kondici a renovaci zatím nepotřebují. Což ale neznamená, že bych je svým Sportkám rád nedopřál - přemýšlím o tom. 

 

Při té příležitosti ocením jakékoliv zkušenosti a rady, co se renovace týče. 

post-39558-0-17862900-1579118630_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Lukk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné počteníčko!!!!!! Díky ze ně...

Co se hodinek týče, obrátil bych se na nějakého (nejlépe známého) hodináře, který ti hodinky "zaservisuje".

Plastovou lunetu (máš ji sešupanou) časem určitě nějakou slušnou seženeš, nebo si pořídíš rovnou novou v Eltonu.

A budeš mít pěkné a spolehlivé hodinky.   :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to v podstatě nejvzacnejsi Humberta,kterých se mezi lety 2000-2005 vyrobylo v několika sériích jen asi 200ks,varianta automatic vložena do oceloveho pouzdra,strojek Miyota 8215,Eltonem znaceny jako cal.72.v prodeji bývají zcela ojediněle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V klasickem chromovanem pouzdře byly zavedeny ve výrobě v roce 1998 a bylo jich vyrobeno několik tisic kusů.automaty v roce 1998 měly vždy spicate ručičky a sekudovka byla vždy s okenkem a vykryta stejně. Edice po roce 2000 v nerezu měla ručičky buď spicate nebo klasicky sportovni tupé,ale vždy sekundovka bez okenka červená nebo oranžová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to v podstatě nejvzacnejsi Humberta,kterých se mezi lety 2000-2005 vyrobylo v několika sériích jen asi 200ks,varianta automatic vložena do oceloveho pouzdra,strojek Miyota 8215,Eltonem znaceny jako cal.72.v prodeji bývají zcela ojediněle.

 

 

V klasickem chromovanem pouzdře byly zavedeny ve výrobě v roce 1998 a bylo jich vyrobeno několik tisic kusů.automaty v roce 1998 měly vždy spicate ručičky a sekudovka byla vždy s okenkem a vykryta stejně. Edice po roce 2000 v nerezu měla ručičky buď spicate nebo klasicky sportovni tupé,ale vždy sekundovka bez okenka červená nebo oranžová.

Mohl by jsi uvést zdroje těch dat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše je popsáno v minulosti na chronomagu,včetně fotografii,scan katalogu 1998,...je to na více místech,ale jde to dohledat.

Tak scan katalogu neni z roku 98,ale je starší a to někdy mezi 1994-1997.Humberta automatic v chromu se dělaly někdy v tomto obdobi.

post-66830-0-39146700-1579455457_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...