Přejít na obsah

Jaké Primky máte právě na ruce?


Doporučené příspěvky

Před hodinou, jovani napsal:

aky nazov ma ta farba, kebyze sa odhodlam oslovit ELTON? ;)

V Eltonu to nebylo, je to starší, barvu dělal Valjoux, tisk se ale musel udělat nový, Valjoux to ještě ladí. Pracovní název je RS modrá, stejná je na škodovkách s tímto označením. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Primek pár mám, ale na nošení mám vážný problém s jejich velikostí. která je pro mne bohužel pod hranící nositelnosti.

Původně jsem si říkal, že je občas vytáhnu na vánoce, narozeniny a VIP příležitosti, ale poté jsem sehnal Seiko řady King a Grand. Také jedny Zenith Auto sport a všechny dle mého ze zlaté ery Prim, tedy kolem roku 1970.

Bohužel sem musel zkonstatovat v neprospěch Prim, že je to stejné jako v té době srovnávat Škoda Octavia a Jaguar.

Ta kvalita celkového zpracování a hlavně strojů ať už SEIKO nebo ZENITH je mimo naší dimenzi. (náš kraj)

 

Závěr: Prim, náramkové hodinky mám moc rád, ale jsou a budou ve vitrinách 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, long napsal:

Primek pár mám, ale na nošení mám vážný problém s jejich velikostí. která je pro mne bohužel pod hranící nositelnosti.

Původně jsem si říkal, že je občas vytáhnu na vánoce, narozeniny a VIP příležitosti, ale poté jsem sehnal Seiko řady King a Grand. Také jedny Zenith Auto sport a všechny dle mého ze zlaté ery Prim, tedy kolem roku 1970.

Bohužel sem musel zkonstatovat v neprospěch Prim, že je to stejné jako v té době srovnávat Škoda Octavia a Jaguar.

Ta kvalita celkového zpracování a hlavně strojů ať už SEIKO nebo ZENITH je mimo naší dimenzi. (náš kraj)

 

Závěr: Prim, náramkové hodinky mám moc rád, ale jsou a budou ve vitrinách 🙂

Nechápu, jak můžeš srovnávat primky se Zenith, nebo GS, z jakékoliv éry. Jestli dnes nebo v minulosti, výrobní technologie Prim nemohly a ani dnes nemohou dosáhnout kvalit Zenith,GS, to je snad jasné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, zekon7302 napsal:

Nechápu, jak můžeš srovnávat primky se Zenith, nebo GS, z jakékoliv éry. Jestli dnes nebo v minulosti, výrobní technologie Prim nemohly a ani dnes nemohou dosáhnout kvalit Zenith,GS, to je snad jasné. 

Vidíš nechápeš . Píši o tom, že vypadají podobně, ale nejsou a proto jsou Prim pouze ve vitrině.

Líbí se mi a proto je vlastním a sbírám. 

Ty to navíc vidíš z pohledu odborníka a brýlemi dnešní doby . 
Za komančů byly myslím Prim dokonce lepší 😂

A srovnával jsem hlavně hodinky kolem roku 1970 a jejich velikost. Až na druhem místě byla kvalita nejen stroje.
 

 

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo na misky vah, někdo do vitríny a občas je to jeden a týž člověk. 🙂 Aniž bych je shromažďoval, mám slabost pro staré věci mající ještě ducha a proto mám rád i staré Primky ze "zlaté éry." Několikery mám ve vitríně a jedny stále na ruce - přes dva roky Igeny v nerezovém pouzdře a teď už nějaký čas traktory se dvěma vteřinovkami. Překvapuje mě, jak jsou poměrně přesné (vyštelované.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 4. 2021 v 7:11, long napsal:

Primek pár mám, ale na nošení mám vážný problém s jejich velikostí. která je pro mne bohužel pod hranící nositelnosti.

Původně jsem si říkal, že je občas vytáhnu na vánoce, narozeniny a VIP příležitosti, ale poté jsem sehnal Seiko řady King a Grand. Také jedny Zenith Auto sport a všechny dle mého ze zlaté ery Prim, tedy kolem roku 1970.

Bohužel sem musel zkonstatovat v neprospěch Prim, že je to stejné jako v té době srovnávat Škoda Octavia a Jaguar.

Ta kvalita celkového zpracování a hlavně strojů ať už SEIKO nebo ZENITH je mimo naší dimenzi. (náš kraj)

 

Závěr: Prim, náramkové hodinky mám moc rád, ale jsou a budou ve vitrinách 🙂

 

V 28. 4. 2021 v 7:31, zekon7302 napsal:

Nechápu, jak můžeš srovnávat primky se Zenith, nebo GS, z jakékoliv éry. Jestli dnes nebo v minulosti, výrobní technologie Prim nemohly a ani dnes nemohou dosáhnout kvalit Zenith,GS, to je snad jasné. 

 

V 28. 4. 2021 v 15:09, zekon7302 napsal:

71F3E44C-D444-48A3-8542-43E38E869E58.thumb.jpeg.3a423aa6d252101352b8223207351d3e.jpeg

Chápu vás oba. Mám to podobně jako Long, mám primky rád, ale jsou na mne malé. Ale tím obrázkem jsi mne nahlodal, asi si tyhle orlíky vemu na víkend na vandr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...