Přejít na obsah

Jaké Primky máte právě na ruce?


Doporučené příspěvky

Nie, že by som nechcel provokovať, ale fakt by ma zaujímalo koľko nás je, čo si ich môžeme dať na ruku ...?

 

Krásné, gratuluji, tomu říkám raritka.

 

Když už je nosíš na ruce (alespoň podle vlákna), napiš mi ještě, přes který park a v kterou denní nebo noční dobu se procházíš. Uvažuji, že by to pak stálo za výlet do BB :D :D . Jinak se k těmto černým diplomatům asi nedá dostat....

Upraveno uživatelem stanik73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásné, gratuluji, tomu říkám raritka.

 

Když už je nosíš na ruce (alespoň podle vlákna), napiš mi ještě, přes který park a v kterou denní nebo noční dobu se procházíš. Uvažuji, že by to pak stálo za výlet do BB :D :D . Jinak se k těmto černým diplomatům asi nedá dostat....

 

 

Dostat se k nim dá i mimo noční parky v BB. Původní chromované pouzdro a renovace ciferníku v Eltonu (to bude asi tento kousek), anebo renovace pouzdra do nerezu s novým cifrem. Cena sice není lidová, ale je zkousnutelná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostat se k nim dá i mimo noční parky v BB. Původní chromované pouzdro a renovace ciferníku v Eltonu (to bude asi tento kousek), anebo renovace pouzdra do nerezu s novým cifrem. Cena sice není lidová, ale je zkousnutelná.

 

Číselník ti nikdo nerzenovuje ! Maximálně si ho můžeš vyčistit a amatérsky opravit, ale to je tak všechno. Původní pouzdro se sehnat dá, ale s novým cifrem to není ono, bude to vždy jen novodobý kousek, i když velmi pěkný :smile_anim: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Číselník ti nikdo nerzenovuje ! Maximálně si ho můžeš vyčistit a amatérsky opravit, ale to je tak všechno. Původní pouzdro se sehnat dá, ale s novým cifrem to není ono, bude to vždy jen novodobý kousek, i když velmi pěkný :smile_anim: .

 

 

Citace z kalkulace Eltonu na PRIM Diplomat: "číselník bílý nebo černý se zlatými nebo stříbrnými indexy s INCABLOC nebo bez - cena 1800 Kč", nanáší se to na původní ciferník. Tohle vnímám jako renovaci.

Okolo černých ciferníků na Diplomatech tady už kdysi proběhla docela bouřlivá diskuze a závěr byl, že v původní variantě černý ciferník chyběl. Třeba se pletu, ale tyhle bych tipnul na původní chromované pouzdro a nově dodaný černý ciferník a ručky (původní chromovaná varianta měla stříbrné ručky bez černých insertů, zlatá má zlaté ručky s inserty, tohle je něco mezi)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citace z kalkulace Eltonu na PRIM Diplomat: "číselník bílý nebo černý se zlatými nebo stříbrnými indexy s INCABLOC nebo bez - cena 1800 Kč", nanáší se to na původní ciferník. Tohle vnímám jako renovaci.

Okolo černých ciferníků na Diplomatech tady už kdysi proběhla docela bouřlivá diskuze a závěr byl, že v původní variantě černý ciferník chyběl. Třeba se pletu, ale tyhle bych tipnul na původní chromované pouzdro a nově dodaný černý ciferník a ručky (původní chromovaná varianta měla stříbrné ručky bez černých insertů, zlatá má zlaté ručky s inserty, tohle je něco mezi)

 

 

To záleží na úhlu pohledu - nanesení zcela nového povrchu novými materiály na původní číselník nepovažuji za renovaci ale za nový číselník. I když tomu možná spousta lidí i firem říká renovace. Jako sběratel bych takové hodinky považoval za znehodnocené a nezařadil bych je do sbírky :crying_anim02: .

 

Uznávám ale, že pokud je chce někdo nosit, je to dobrá cesta k pěkným diplomatům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To záleží na úhlu pohledu - nanesení zcela nového povrchu novými materiály na původní číselník nepovažuji za renovaci ale za nový číselník. I když tomu možná spousta lidí i firem říká renovace. Jako sběratel bych takové hodinky považoval za znehodnocené a nezařadil bych je do sbírky :crying_anim02: .

 

Uznávám ale, že pokud je chce někdo nosit, je to dobrá cesta k pěkným diplomatům.

 

 

Uznávám že tento typ renovací se na sbírání nehodí. Zase starých, kolikrát unikátních hodinek je na nošení škoda. Já jsem právě ten uživatel, hodinky radši nosím a zajímá mě spíš trvanlivost a vzhled.

Když už jsme zabrousili daleko mimo původní téma, chtěl bych se zeptat, jaké kalibry a jaké ciferníky se dávaly do pouzdra Prim Traktor (mám různé typy kalibrů 52, a kal. 55, ciferníky jsem dopočítal 7 variant). Klidně SZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska přišly moje nove diplomaty tak jsem je hned nandal. Pri cisteni jsem se leknul ze mam nejakou raritu, zdalo se mi totiz jak byla korunka zoxidovana ze je na ni ceskej lvicek fakt to tak vypadalo. Ale nebyl :sad01_anim: Jinak az na cifr dobry rafiku jsem zvednul no jeste by chtely prelestit.. :smile_anim:

post-13561-072967300 1297794736.jpg

post-13561-006538300 1297794751.jpg

post-13561-012932500 1297794778.jpg

post-13561-032830800 1297794796.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

<br>Uznávám že tento typ renovací se na sbírání nehodí. Zase starých, kolikrát unikátních hodinek je na nošení škoda. Já jsem právě ten uživatel, hodinky radši nosím a zajímá mě spíš trvanlivost a vzhled.<br>Když už jsme zabrousili daleko mimo původní téma, chtěl bych se zeptat, jaké kalibry a jaké ciferníky se dávaly do pouzdra Prim Traktor (mám různé typy kalibrů 52, a kal. 55, ciferníky jsem dopočítal 7 variant). Klidně SZ<br>

SZ Upraveno uživatelem stanik73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by mě zajímalo jak je to s tím kalendářem :)?

Já měl vždy za to, že to je do nekonečna, protože se to normálně dá nastavit dle aktuálního data a pak už to přeskakuje samo, maximálně se to upraví na přestupném roce nebo na měsíci, když to nevychází.

Každopádně moc hezký "digošky" :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jsou to ty "zřejmě nefunkční".

Koupil jsem za 12,- kč zapalovač s lampičkou, rozebral a baterku(jsou tam tři) dal do hodinek a jsou teď "zřejmě funkční".

A kalendář jsem nezkoušel, ale rok 2011 každopádně umí.

Každopádně jsou kromě jednoho malého škrábanečku na sklíčku v perfektním stavu.

 

Edit: chybička

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...