Přejít na obsah

Jaké Primky máte právě na ruce?


Doporučené příspěvky

Honza.manta-ha,to jsou ty automaty,ze?Soidim dle dynka:-)

 

Jojo, původně původní Elton bastl na automaty. Vzhledem k časté návštěvnosti mé ruky a devastačnímu stavu původního pouzdra jsem je přesadil do nerez květináče. Ještě plánuji změnu cifru na nápis automat - časem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna z pondeli 30.12.2013. Byli jsme s holkama bruslit.... Bohuzel od te doby pisi levackou, protoze pravou kryje "vysoka" sadra... :wheelchair:

Aha, tak tohle byl důvod Tvé návštěvy na pohotovosti.

Přeji brzké uzdravení! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska při zkoumání mých čtyř různých šupináčů tyhle pavouky - konvexní šupináče - to je konvexní (jak jsem se zde na Fóru poučil) se srdíčkovými šupinami vylisovanými nad rovinu ciferníku a navíc korunka s polokulovým kloboučkem - jak se taková korunka odborně, kratším a inteligentnějším způsobem, nazývá zatím nevím. :) :helpsmilie:

post-19465-0-66569800-1388867115_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska při zkoumání mých čtyř různých šupináčů tyhle pavouky - konvexní šupináče - to je konvexní (jak jsem se zde na Fóru poučil) se srdíčkovými šupinami vylisovanými nad rovinu ciferníku a navíc korunka s polokulovým kloboučkem - jak se taková korunka odborně, kratším a inteligentnějším způsobem, nazývá zatím nevím. :) :helpsmilie:

Mipo: Hezký pavouk. Já osobně takové korunce říkám bombírovaná, ale odborný název pro konkrétní korunku to určitě nebude. Některé odborné termíny se vyvýjejí až tady na Chronomagu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta fotka mých pavouků si myslím je docela dost ostrá a přesto to vypadá jako by tam bylo napsáno 18 rubínů, ale při detailním pohledu na originál pod lupou je tam napsáno 16 rubínů. Dost dobře nechápu, proč tenkrát zvolili tak nečitelný font čísla 16, který se minimálně liší od čísla 18? Nebo to byl záměr, aby se na první pohled zdálo že hodinky mají více rubínů? I bez otvírání hodinek, podle tlouštky, která není na fotografii vidět, je uvnitř strojek kalibru 55. Nakonec mi zvědavost nedala a hodinky jsem otevřel a je tam strojek TYP 014 a dokonce na můstku nepřímého náhonu sekundové ručičky je gravírováno číslo 8383 - asi pořadové číslo. Na zadní ploše dýnka je číslo 457915. Pokud z těchto údajů někdo umí vyčíst další bližší informace (třeba přibližný rok výroby) o těchto hodinkách budu rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...