Přejít na obsah

nepresnost automatov


spot

Doporučené příspěvky

citam tento prispevok az teraz tak sorry za oneskorenu odpoved

 

nic mimoriadne s tym nerobim. zastavim cas. nastavim a spustim. ak nerozhadzem pri spustacom pohybe velku rucicku tak to sedi a uz sa to nerozhadze. drzi to. ak sa to nepodari na prvy raz, zopakujem znova. po par pokusoch 1-4 mi to sedi uplne presne a mam s tym pokoj na x mesiacov.

 

 

Do mechanik se nenuť, buď to přijde samo, nebo ne.

 

To o zarovnání ručiček jsem nedávno psal já a zrovna asi ve Fortis sekci. Vnímám to jako důležitější než přesnost. Moje B-42 chrono dělají stabilně plus 10 s denně a kdyby mě to tolik ničilo, asi bych to nechal ubrat třeba o 8 a tím se dostal na hodně slušnou přesnost. Omegy jsou přesnější, Seiko co mám v monstrech ani už nevím. Když jsem je měřil, přišlo mi to ok. Mimichodem, jak u quartzu dociluješ spasování minutovky s vteřinama, jak jsi psal?

 

Mechanický hodinky neberu jako zdroj času, toho je všude okolo k mání fůra. Pro mě je asi víc ta myšlenka na to, co se děje uvnitř hodinek, než jejich vysoká přesnost.

U mě je to možná tím, že jsem v IT taky pracoval a přesto že jsem na elektroniku nezanevřel, neberu je jako vrchol lidského umu. Výpočty a návrhy dělají z velké části vlastně stroje a všechno se to masově seká v Číně, jen samolepka je jiná.

O to víc mě baví myšlenka na to že mechanické strojky nebylo do dnešních dob potřeba nějak zásadně měnit a že se za den rozejdou o několik málo kmitnutí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se mě někdo na ulici zeptá kolik je hodin, tak se podívám na hodinky a odpovím mu za pět minut půl čtvrté. A co mu odpovíš Ty? Patnáctdvacetpět a pět, šest, sedm, osm..... sekund? Mám doma také jedny Casia rádiem řízené, a je to jedná velká nuda,ale mají své misto pod sluncem, nosím je na práci na zahradě a na kolo. Nikdo ti tady nic nevnucuje, dovolím si tvrdit, že skoro všichni začínali na baterce v hodinkách.Ale většina zjistila, že o tom hodinky nejsou, Já je beru jako šperk s duší, a když se na ně dívám, tak většinou ne proto abych zjistil kolik je hodin, a když je přiložím k uchu, tak neslyším jen nudné tik,tik,tik,tik, / u digy, teda NIC/, ale TIKTAKTIKTAK, je v tom prostě život :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nema to s principom quartzu/mechanik absolutne nic spolocne. jednoducho sa pokazili tak ako sa mozu pokazit kazde hodiny. sli do servisu, vymeneny strojcek a odvtedy zasa slapu ako svajciarske hodiny. to znamena PRESNE :-)

 

Upraveno uživatelem spot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abys měl mechanické hodinky přesné jako hodinky řízené piezoelektrickou krystalovou jednotkou, musel by si změnit fyzikální zákony. Krystal stárnutím mění tvar a strojek půjde čím dál více nepřesně, a to opravit nelze, pouze výměnou celého strojku. A z toho vyplývá, že z dlouhodobého hlediska jsou mechanické strojky přesnější než kvarcové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

citam tento prispevok az teraz tak sorry za oneskorenu odpoved

 

nic mimoriadne s tym nerobim. zastavim cas. nastavim a spustim. ak nerozhadzem pri spustacom pohybe velku rucicku tak to sedi a uz sa to nerozhadze. drzi to. ak sa to nepodari na prvy raz, zopakujem znova. po par pokusoch 1-4 mi to sedi uplne presne a mam s tym pokoj na x mesiacov.

 

No jasně. Moje chyba, zeptal jsem se špatně. Měl jsem nna mysli spasování vteřinovky s jejím indexem.

To je to, co se mi na quartzkách nelíbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono asi to tie drahe hodinky co mas na ruke nezachrania. mat na ruke nieco za par desiatok tisic este nezaruci ze clovek dokaze byt normalny clovek napr. tolerovat iny nazor...

no nic ok... ospravedlnujem sa ze som si dovolil mat vlastny nazor... ani som netusil ake reakcie tu pridu. tymto som skoncil

ako vidim debatit sa da dovtedy kym vam clovek pritakava ... vadit som sa sem neprisiel.

keby som zalozil vlakno ake fasa su mechaniky tak som borec... no zalozil som vlakno ine...

ja ta nepoznam a preto o tebe nepisem ze si "k neuvereni"

prajem vsetko dobre... a zamysliet sa nad tym ze ked niekto so mnou nesulasi este nemusi byt idiot

 

 

Přečíst tohle vlákno je utrpení, spot je k neuvěření  :eek:.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach ne, spot, cele je to jen takove pratelske hastereni, ktere bud skonci pratelskym poplacanim po ramenou nebo hadkou zakoncenou pestnim soubojem, mezi cimz ale v zasade neni zadny velky rozdil. Vsichni majitele super mechanik na zapesti vi, ze vyhodili nemaly peniz za hodinky, kterym museji pravidelne odevzdavat cast sve (predevsim) energie, aby vubec nejak sly - proste vopruz. Majitele quartzek se chechtaji, chteji to dat mechanickym manikum nezrat a divi se, ze to nejde. Nejen ze to oni, mechanicti manici, nechapou, oni se jeste divi, klepou si na celo a maji tendenci se hadat a delat si z quartziku (sorry, quartziku) bzundu. A pritom je to tak jednoduche. Kibi, dik za ten obrazek!!!

post-9855-099973000 1286141828.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsou jako děti. Nejdřív po nich chceš, aby domů chodily přesně - a nakonec jsi rád, když domů vůbec přijdou :D

 

Osobně si myslím, že správná cesta vede přes uznání skutečnosti, že přesnost není to nejdůležitější v životě. Autobus stejně jezdí o dvě minuty později, tak co řešit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

Nedovedu si představit situaci ve které by mě vadilo, že mi jdou hodinky klidně o 5 minut napřed. V nejhorším případě někam přijdu o pár minut brzo. Pokud by absolutní přesnost vyžadovala např. moje práce, tak mi na měření času stejně dají něco přesného. Moje současné hodinky s 7750 dělají +8-15 vteřin za 24 hodin, takže tenhle "problém" u mě končí tím, že je jednou za týden posunu o minutu nazpět. Stejně je nenosím natolik aby se nikdy nezastavily, takže je tak jako tak cca jednou za měsíc musím přenastavit.

 

Edit: teď koukám, že jsem přispěl do starého vlákna - tímto se omlouvám za způsobený zmatek Posted Image

Upraveno uživatelem Dee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neomlouvej se, aspoň mám kam napsat svou zkušenost.

 

 

Své levné automaty Dugena se strojkem Miyota 8215 jsem si koupil před půl rokem a postupně než si "sedly", nadbíhaly se za den od 15 do 23s. Na této hodnotě se pak ustálily a několik měsíců byla odchylka 23s stejná bez ohledu na polohu odložených hodinek přes noc.

Jelikož jsou hodinky v záruce, dal jsem je hodináři seřídit a už několik dní je odchylka pravidelně -1-2s/24h. Z předchozí zkušenosti se stabilitou odchylky se dá očekávat, že tato nová odchylka bude trvalá, časem možná spíše ještě menší.

 

Tím chci říct, že ani levné automaty nemusí znamenat velkou nepřesnost a pokud je hodinář šikovný, můžou být klidně i přesnější než drahé stroje s COSC.

Respektive každé automaty by mělo být možné seřídit na minimální odchylku, chce to jen šikovného a ochotného hodináře, který vás nevyhodí se slovy, půl minuty za den je normální!.

Tímto děkuji hodináři, který mé hodinky seřizoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...