Přejít na obsah

Kočka?


pete

Doporučené příspěvky

Tohle je ten náš skunk. Bude mit v cervnu 10. Je to mainska myvali a sibirak, mam rad velky kocky a von zakrsnul, beztak me to udelal naschval :D

Pred nim jsem mel 17let kocku z vesnice, jmenovala se diana a mela na cele zrzavou smouhu diky ktere vypadala jak se zlatou hvezdou na cele, zlata kocka. Prijde mi ze ty slechteny plemena a poulicni smeska jsou hroznej nepomer v povaze. Diana byla strasne vdecny a chytry zvire, Charlie je trochu trouba, ale taky zlatej

 

77A7183C-0BE3-4395-9C5E-1ED153D72B92.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tech plemenech to bude trochu taky.. ale smutnou pravdou je, ze kocouri sou vetsinou debilove a kocky sou chytry potvrory, aspon nam to takhle fungovalo vzdy. 
 Nejaky obecny pravidla mimo kocici svet bych v tom ovsem nehledal..:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě přijde, že zatím co máme v okolí čistokrevný šlechtěný kočky (nebo i takový ty křížence v první generaci jako je ten náš), tak jsou takový....pomalejší. Krásnej příklad je žrádlo. Tomu našemu dáš kousek šunky, ale jak se mu to nedejbože připlácne na podlahu, tak to nesežere, protože neví jak to nabrat, granule tahá packou po jedné z misky. Ta vesnická kočka byla dravec. Když táta kuchal ryby, byla schopná se po něm vyšplhat, aby kousek dostala, ale tak to bylo s čímkoliv jiným - sýr, šunka, ... jak to ucejtila už byla u tebe.

Hlavně ale rychle chápala co po ní chceš a když se ji chtělo, tak uměla poslouchat jak pes. Co bylo ale nejzajimavější, když jsem ji tehdy přivezl, tak byla zvyklá běhat po půdě a chodit na záchod kdekoliv. Doma byl hned první den průšvih, protože před odchodem do práce a do školy se schovala do ložnice rodičů a přes den jim podělala celou postel (dostala u nás doma něco na co nebyla zvyklá, tak ji to navíc prohnalo). Máma vyhrožovala, že když se nenaučí na záchod, tak bude muset z domu. Druhej den ji chytla, jak se někde v rohu chystá vykadit, hodili jsme ji na písek a od tý doby nešla jinam. Když náhodou se zapomněla zavřená, tak šla do koupelny do sprchy, nebo do květináče u velkýho kvítka.

Kocouři bývají magoři, ségra má právě vesnickýho zrzavýho mourka a ten je brutálně chytrej, ale je pravda trochu sviňa. Přijde se pomazlit a pak mu něco přeletí přes nos a bez varování tě dodrápe. Malýmu synovcovi ale od malička ví, že nesmí nic udělat, takže ten i když ho tahá, nebo se po něm válí, tak neudělá nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar hoši, měl bych dotaz. Nemám žádné zkušenosti, ale silně uvažuju nad nějakou ketkou. Nevím, jestli může takový kotě/kočka zůstávat celej den sama doma. Mizím kolem půl šestý a vracím se tak různě. Zabaví se ta kočka nějak, nebo mi to tam bude likvidovat a na protest srát na polštář a tak podobně? Nebo pořídit ketky rovnou dvě? 🐱🐱

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Horhe napsal:

Zdar hoši, měl bych dotaz. Nemám žádné zkušenosti, ale silně uvažuju nad nějakou ketkou. Nevím, jestli může takový kotě/kočka zůstávat celej den sama doma. Mizím kolem půl šestý a vracím se tak různě. Zabaví se ta kočka nějak, nebo mi to tam bude likvidovat a na protest srát na polštář a tak podobně? Nebo pořídit ketky rovnou dvě? 🐱🐱

Na to neexistuje jednoduchá odpověď, záleží na plemenu i povaze konkrétního kusu.

Naše s tím nemá problém, i když odjedeme na dvě noci pryč, celou dobu chrápe (sleduju na kameře). Máme mainskou mývalí kočku a chovatelka u který jsme ji brali s manželkou řešila náš životní styl a jestli si sedneme, takže máme přesně podle přání klidnýho jedináčka co se nemusí s dalšíma kočkama ale má ráda nás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě taky úplně v pohodě, pokud chodíš každej den domů, máme to doma stejně a kocou je v pohodě. Ale jak padlo, záleží na konkrétním zvířeti, stejně jako u lidí, někdo je víc introvert někdo míň. Když bude nespokojená, může ti nasraně ničit nábytek, kousat věci atd.

Co mám zkušenosti v okolí, tak pokud někdo jezdí častěji i na delší dobu (třeba víkend), tak měl 2 kočky a ony si fakt vyhrají a jsou v pohodě.

Když jich je víc, tak jsou prej pak jen míň mazlivý s lidma, ale to je kategorie jedna paní povídala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uvidíme, zatím je hlavní problém to, že jsem alergickej. Zkusím zajít tady do kočičí kavárny, a pokud to přežiju, tak si asi nějakou rovnou odnesu.

Zajímavý je, že co si pamatuju, tak jsem začal kejchat jenom s u některejch koček, né u všech. Jo a tu nahatou nechci, to by mě akorát strašilo i ve snu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Horhe napsal:

Tak uvidíme, zatím je hlavní problém to, že jsem alergickej. Zkusím zajít tady do kočičí kavárny, a pokud to přežiju, tak si asi nějakou rovnou odnesu.

Zajímavý je, že co si pamatuju, tak jsem začal kejchat jenom s u některejch koček, né u všech. Jo a tu nahatou nechci, to by mě akorát strašilo i ve snu.

S tím si nic nedělej,

manželka přivedla kotě k nám domů, když jsem byl ve špitálu. Já jsem domů zvířata nechtěl. Pak přišla alergie na kočky a Alergolog mi poradil zbavit se kočky. Když jsem mu řekl že manželka to pryč nedá, tak ať se zbavím i jí. Když jsem mu řekl aby mi to napsal do zprávy, tak to srab odmítl. Teď chodím k Alergoložce, mám prášky, inhalátory a manželka tři kočky. 🐅🐅🐅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, revue gt napsal:

S tím si nic nedělej,

manželka přivedla kotě k nám domů, když jsem byl ve špitálu. Já jsem domů zvířata nechtěl. Pak přišla alergie na kočky a Alergolog mi poradil zbavit se kočky. Když jsem mu řekl že manželka to pryč nedá, tak ať se zbavím i jí. Když jsem mu řekl aby mi to napsal do zprávy, tak to srab odmítl. Teď chodím k Alergoložce, mám prášky, inhalátory a manželka tři kočky. 🐅🐅🐅

Tak tohle by se dalo kombinovat s vláknem Rozvod :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vono se testovat v kavárně, kde těch koček je hodně není uplně dobrej nápad, spíš zajdi ke známej co maj jednu a zkus to. Dcera je údajně alergicka na kočky a na vosy/včely není a její reakce jsou diametrálně odlišný, že ma záchranný balíček léků na píchnutí a o kocoura se může otírat celá a nic z něj nemá. 

Kočka spí až 20 hodin denně a když bude mít na co koukat z okna, tak je to fakt v pohodě, toho se bát nemusíš, na začátek bych jí nechával v chodně, aby se naučila na záchod a pak ji nech celej kvartýr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...