Přejít na obsah

Kočka?


pete

Doporučené příspěvky

Jak jste psali ať má po vrhu hodně vody, dostala novou misku. Teda misku... metrovej kamennej žlab. Ale zkoušel jsem jí naučit z něj pít, moc jí to nebaví. Vyskočí na něj, chvilku zevluje a jde si po svým. Pít chodí do pidirybníčku do sadu. Mrcha nevděčná, půl dne mi trvalo ho usadit do jakž takž roviny, klouby do krve. Nemám jí tam dodělat z nerezu chodníček těsně pod hladinu? Podle jejího výrazu tipuju, že mne má za blbce co nerozezná její veličenstvo kočku od koně.

DSC00382.JPG.a770668b9a2bc0a0df78a62d1c66bad2.JPG

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Americkej napsal:

Jak jste psali ať má po vrhu hodně vody, dostala novou misku. Teda misku... metrovej kamennej žlab. Ale zkoušel jsem jí naučit z něj pít, moc jí to nebaví. Vyskočí na něj, chvilku zevluje a jde si po svým. Pít chodí do pidirybníčku do sadu. Mrcha nevděčná, půl dne mi trvalo ho usadit do jakž takž roviny, klouby do krve. Nemám jí tam dodělat z nerezu chodníček těsně pod hladinu? Podle jejího výrazu tipuju, že mne má za blbce co nerozezná její veličenstvo kočku od koně.

DSC00382.JPG.a770668b9a2bc0a0df78a62d1c66bad2.JPG

 

Tak, je to velká paráda, ať už pro čičinu nebo bez ní, nemáš ještě jeden :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já neměl ani tenhle, vyhandloval jsem ho se sousedem přes náves za 380V míchačku na beton a plechový regály do garáže 🙂

 E: Se mu teda moc nechtělo, že je žulovej. Ale já zas dovedu bejt hrozně milej a hrozně umanutej.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Americkej napsal:

Já neměl ani tenhle, vyhandloval jsem ho se sousedem přes náves za 380V míchačku na beton a plechový regály do garáže 🙂

 E: Se mu teda moc nechtělo, že je žulovej. Ale já zas dovedu bejt hrozně milej a hrozně umanutej.

Jestli ho máš uložený ve stínu, tak využití najde.🍺

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Americkej napsal:

Já neměl ani tenhle, vyhandloval jsem ho se sousedem přes náves za 380V míchačku na beton a plechový regály do garáže 🙂

 E: Se mu teda moc nechtělo, že je žulovej. Ale já zas dovedu bejt hrozně milej a hrozně umanutej.

Mám taky takovej, bude přes 100 let starej, ale mám ho furt položenej dírou dolu, páč nevím co s ním, sem chtěl udělat do toho vodopádek, ale zase jak to provrtat, tohle asi vypadá jako možný řešení, prostě do toho dát jen vodu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím si ulevit. Včera večer nějakej kretén přejel Kočku. Jo, takhle se jmenovala. V místě, kde jí musel vidět a kde ani nejde jet víc jak 30-40. Týden po vrhu. Vykopal jsem jí v sadu hrob, dám nad ní nějakej stromek. Je silný, jak za pár měsíců člověk přilne a vytvoří si vztah k toulavýmu kotěti. Furt čekám, že jí zahlídnu koutkem oka. Když otvírám dveře, jak se mi vždycky tlačila pod nohy, prostě naše společný rituály. Chybí mi, potvora.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Americkej napsal:

Musím si ulevit. Včera večer nějakej kretén přejel Kočku. Jo, takhle se jmenovala. V místě, kde jí musel vidět a kde ani nejde jet víc jak 30-40. Týden po vrhu. Vykopal jsem jí v sadu hrob, dám nad ní nějakej stromek. Je silný, jak za pár měsíců člověk přilne a vytvoří si vztah k toulavýmu kotěti. Furt čekám, že jí zahlídnu koutkem oka. Když otvírám dveře, jak se mi vždycky tlačila pod nohy, prostě naše společný rituály. Chybí mi, potvora.

 

 

jj, je to pokaždý smutný. I když kočky dokážou být blbé jak tágo, celou dobu na tě čumí u kraje a metr před tebou vystartujou přes silnici.

Ber to tak, že jsi jí tady nějak vylepšil život.

Známí mají vrata statku hned u silnice ve vesnici a po určité době přestali koťatům dávat jména.

 

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Americkej napsal:

Musím si ulevit. Včera večer nějakej kretén přejel Kočku. Jo, takhle se jmenovala. V místě, kde jí musel vidět a kde ani nejde jet víc jak 30-40. Týden po vrhu. Vykopal jsem jí v sadu hrob, dám nad ní nějakej stromek. Je silný, jak za pár měsíců člověk přilne a vytvoří si vztah k toulavýmu kotěti. Furt čekám, že jí zahlídnu koutkem oka. Když otvírám dveře, jak se mi vždycky tlačila pod nohy, prostě naše společný rituály. Chybí mi, potvora.

 

 

Ty koťata to bez ní nedají, tohle je hodně blbý. Nejhorší je že to lidi dělají schválně, kdysi jsi tu psal že jsi v zapadákově o patnácti lidech tak je celkem šance toho hajzla zjistit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je smutný příběh, stalo se nám to jednou také, s hezkým koťátkem, které jsme měli asi 2 týdny. Přejel ho mladý kluk na motorce a ujel. Věděli jsme o koho jde, adresované emoce proběhly, ale to bylo asi tak vše, kotě to nevrátí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ode mne ze dvora byla na provoz aut i motorek zvyklá. Kdykoliv jsem se vracel, chodila mě vítat k bráně a šla metr vedle auta až ke garážím, kam zajíždím. Aby skočila jen tak pod kolo se mi nezdá, snad tomu neznámýmu nekřivdím. Že vesnická kočka patří ven je jasný. Navíc toulavý kotě, co přišlo zbědovaný. Bylo krásný pozorovat, jak z vyděšenýho kotěte, co se plížilo u zdi a furt jako čekalo odkud přijde rána, se stává sebevědomá kočka. Co ví ke komu a kam patří, seběvědomě si vykračuje jako paní domu. Normálně vždycky přiběhla na zavolání... Až potkám nechtěný kotě v nouzi, adoptuju ho. Tentokrát už cíleně. 

 

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že kočka patří ven běž vykládat těm koťatům. Že se to roky dělalo neznamená, že je to dobře, navíc je potřeba si uvědomit jak se mění okolností - více cest, aut, zmrdu co tráví zvířata, střílí kočky vzduchovkou a podobně. Obce mají povinnost toulavá zvířata řešit.

Pokud chceš zachránit koťata, zavolej do nejbližšího útulku a doufej, že mají kapacitu a možnost to řešit (buď vypiplat krmením nebo kojící kočkou co zrovna měla svoje).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, volal jsem do dvou nejbližších. Prej každý jaro stejnej příběh. Koťata starý jeden týden ani nezkoušejí piplat, kočku kojnou nemají. Ale držet na statku kočku zamklou v bytě mi přijde úchylný. Do několika dveří jsem jí vyřezal průchody, ať má volnost podle nálady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já žil v bytě a měl kočky, dvě. Pak jsme postavili barák a kočky vyšoupli ven. A za sebe můžu říct, že i přes riziko, že je někdo přejede, tak se jim kvalita života zvedla o tisíc procent. Loví myši, chodí k potoku v lese z něj pít jsou to opět šelmy.

Podle mě žijí o mnoho kvalitnější život.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...