Přejít na obsah

Kočka?


pete

Doporučené příspěvky

To je přesně ono. Poměry v Českém chovatelském svazu mě IRITUJÍ! Je to hrozně prohnilý spolek, ale když chce chovatel dostat papíry ke kočkám, tak na výstavy musí. Ale já 3x, aby byl champion, a dost. Trvalá chovnost. Moje kčky výstavy nesnáší a tak nejezdím, tedy vystavovat. Někdo se tím seberealizuje a dokazuje si výstavními úspěchy jaký je chlapák. Tedy chlapák... ono dá se říct, že chovatelství koček je dámskou doménou. Jsem jedním z mála heterosexuálních mužů na výstavách :)

 

U našich barem býval také nával. Ono když jde člověk po výstavě a je to tam britka, mainská, britka, mainská, peršan, exotka... tak najednou jiné plemeno zaujme a budí zaslouženou pozornost. Před pár týdny proběhla v polském Walbrzychu speciální výstava barmských koček, z ČR se účastnila s barmami pouze paní Křížková. Na výstavě bylo v sobotu 7 barem, myslím že to jasně indikuje jaký je stav plemene nejen u nás.

A co tonkinka? Je taky tak chytrá a musí u všeho asistovat jako naše barmy?

 

Jirka Krč nebyl?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kanadska sphynx, akorat nez si na ni clovek zvykne tak dokaze pekne vystrasit. :)

 

http://en.wikipedia....iki/Sphynx_(cat)

 

Já jsem spíš "psí" než "kočičí" ale pokud bych si pořizoval kočku, tak by to byl jedině Sphynx... Hned jak jsem ho napoprvé naživo uviděl, tak mě upoutal :) A přišlo mi, že má i o dost jinou povahu, než běžná "kočka domácí" :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... A co tonkinka? Je taky tak chytrá a musí u všeho asistovat jako naše barmy?

 

Dřív nedbala, jak zrovna důležitou věc člověk dělá a otravovala s aportem. S věkem jí aportování přešlo a rozhodla se pro kulinářskou dráhu s občasnou výpomocí při drobných domácích pracech. Víceméně se dá říct, že petintruje u všeho; zároveň stíhá sledovat, co se děje na ulici a tyranizovat rybičky v akváriu. Jediná věc, u které dobrovolně nechává iniciativu na mně a odchází svižným krokem do ústraní, je luxování. A u jídla nesmí na stůl. Jinak provádí samozřejmě kontrolu pravopisu, četnosti provádění stolice a močení jednotlivých členů domácnosti, kvality spánku týchž, stará se o akustický signál pro zloděje, že v bytě se nachází majitel a mateřská školka, zahřívá křesla a gauč a zároveň šetří náš zrak při sledování pořadu v televizi hrdinným odstíněním světelného toku.

Myslím, že všechno tohle znáš, jen tu srst mají prostě barmičky hebší. A při výběru jsem nevěděl, že barma se rodí i chocolate point. Dneska už bych neměnil, protože jsem si zvyknul na ty óbrovský ušiska a dlouhatánský zuby, který koukají ven z tlamky, ale kdybych na začátku netrval na čokoládě, tak to vyhrála barma. Ten její kožíšek a zelený oko... A myslím, že se barmám nemusí kupovat speciální krmení. Siamy mají specificky úzký čelisti s dlouhejma špičákama a tonkiny to po nich podědily.

Tady je tatínek tý naší výdrbíny :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem spíš "psí" než "kočičí" ale pokud bych si pořizoval kočku, tak by to byl jedině Sphynx... Hned jak jsem ho napoprvé naživo uviděl, tak mě upoutal :) A přišlo mi, že má i o dost jinou povahu, než běžná "kočka domácí" :-)

 

povahu má po předcích a to není běžná kočka domácí. Třeba Peterbald je povahově siama a to je spíš pejsek, než kočička.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dřív nedbala, jak zrovna důležitou věc člověk dělá a otravovala s aportem. S věkem jí aportování přešlo a rozhodla se pro kulinářskou dráhu s občasnou výpomocí při drobných domácích pracech. Víceméně se dá říct, že petintruje u všeho; zároveň stíhá sledovat, co se děje na ulici a tyranizovat rybičky v akváriu. Jediná věc, u které dobrovolně nechává iniciativu na mně a odchází svižným krokem do ústraní, je luxování. A u jídla nesmí na stůl. Jinak provádí samozřejmě kontrolu pravopisu, četnosti provádění stolice a močení jednotlivých členů domácnosti, kvality spánku týchž, stará se o akustický signál pro zloděje, že v bytě se nachází majitel a mateřská školka, zahřívá křesla a gauč a zároveň šetří náš zrak při sledování pořadu v televizi hrdinným odstíněním světelného toku.

Myslím, že všechno tohle znáš, jen tu srst mají prostě barmičky hebší. A při výběru jsem nevěděl, že barma se rodí i chocolate point. Dneska už bych neměnil, protože jsem si zvyknul na ty óbrovský ušiska a dlouhatánský zuby, který koukají ven z tlamky, ale kdybych na začátku netrval na čokoládě, tak to vyhrála barma. Ten její kožíšek a zelený oko... A myslím, že se barmám nemusí kupovat speciální krmení. Siamy mají specificky úzký čelisti s dlouhejma špičákama a tonkiny to po nich podědily.

Tady je tatínek tý naší výdrbíny :)

 

Barmy mají všechny barvy kromě bílé (a černá je u nich tmavě hnědá - vlastně hnědá je tak trošku vidět v každé barvě, při určitém úhlu světla). Jen jsou ty barvy teplejší než u jiných plemen. Když koukneš v prvním odkazu na moje stránky, tak je tam popsáno jak jsem k nim přišel. No a v odkazu na klub barmských koček se můžeš podívat i na ostatní chovatele v Čechách. Teďy se dá říct, že panuje takový "klid zbraní" v chovatelské "branži". Až na různé blbosti, jako nemůžu krýt kočku s americkými předky, protože to mám ve smlouvě na kocoura atd. Nevím, myslím si, že by se měla "naředit" příbuznost některých linií.

Naše potvory asistují u všeho, od čištění zubů až po vytírání mopem, který s radostí sobě vlastní loví :) Jen ten vysavač je taky děsí a pak rozkládání žehlícího prkna, to zdrhají jak o život. Asi jim vadí ty zvuky Ještě se mi líbí habešská kočka, ale to až jindy, teď máme barmy ;) Co se týká srsti, tak srst barmiček se nedá s ničím srovnat, snad se sametem, ale jen obrazně. Taky se na kvalitě srsti hrozně odráží kvalita krmení. Speciální krmení nekupuji, ale platí, že krmíme jen kvalitními krmivy (IAMS, Hill´s, Royal, Purina...)Friskies a Wiskas ne.

A jak jsi psal, že pro případné zloděje simulují zvuky celé rodiny. Když jsme měli koťata, tak jsme byli na víkend pryč. No a hledal mě kamarád a pak mi vyčetl, že nechápe proč mu neotevřu, když ví že jsme doma, že jasně přes dveře slyší, jak tam běhají děti a vaříme. Nevím co tam ty potvory dělali, ale fakt jsem se nachechtal.

Přikládám vybraného ženicha pro tu naší čokoládovou potvoru, snad se to povedlo.

 

Edit: Kocour byl paní Babické? Ta má hezké kočky. Chovala i barmy pokud se pamatuji.

post-2812-080553100 1285754696.jpg

Upraveno uživatelem pete
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmm, krásnej kocour.

Jojo, máme Agnesku od paní Babické. Stará se o kočky moc pěkně, ale dost jim podřídila život a asi bych to takhle doma nechtěl :) Ale všechna čest, naše kočka je výborně socializovaná.

Co se týče stravy, je to jednoduché - nežere nic jiného než Royal Canin. Kočky by možná kupovaly Whiskas, ale Agnes by tim nekrmila ani psa.

Ta barma se v ní nezapře, má taky dost pěknou srst a je to strašnej mazel. Doktor si jí pamatuje jménem a to k němu chodí spousta kočkařů. Babická měla vždycky výstavní princezny. Taky se tenkrát strašně smála, když jsem jí zavolal, že shánim kočičku a na dotaz jestli hcci vystavovat i v zahraničí jsem jí řek, že výstavní bejt může, aby se případnej jedne vrh dal udat do dobrých rukou, ale jinak bude vystavována doma na gauči.

 

A ještě jeden poznatek z "chovu" koček mám - po přestěhování z mezonetového bytu, kde musela kočka běhat po schodech do ložnice, přibrala víc než půl kila, což je cca 1/7 váhy :) Pohyb prostě potřebujou i zvířátka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče stravy, je to jednoduché - nežere nic jiného než Royal Canin. Kočky by možná kupovaly Whiskas, ale Agnes by tim nekrmila ani psa.

 

Známej je taky na kočky a taky říká, že wiskas by své kočce nedal. Royal Canin je prý taky dobrý, ale jinak používá Hils.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Babička(a nejen ona) krmila kocoura rozmlácenejma kuřecíma krkama......sice byl(po tom syrovým mase) takovej trochu agresivní...prostě hajzl.

Jinak začínám naší štěkací hyenu učit na kočičky(ve smyslu kamarádit se,ne lovit) a prcek vypadá,že to taky asi pokouše. Jak tu padlo,je důležité,aby se kočka uměla starat o srst.....a jak roste,imunita se mu též zlepšuje. Tož počítám s tím,že tak do půl roku nějaká ta falešná,nevděčná,mňoukací potfora bude doma.......manželce jsem jasně sdělil,že starost bude na ní. Akorát už to vidím,že (stejně,jako pes) bude chodit hlavně za mnou.......jestli to tak dopadne,tak se manželka zvencne(tchyně to taky nechápe,že jedinej,koho ten pes poslechna,jsem já). Ale co jim budu vykládat,že jo :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Babička(a nejen ona) krmila kocoura rozmlácenejma kuřecíma krkama......sice byl(po tom syrovým mase) takovej trochu agresivní...prostě hajzl.

 

Jinak začínám naší štěkací hyenu učit na kočičky(ve smyslu kamarádit se,ne lovit) a prcek vypadá,že to taky asi pokouše. Jak tu padlo,je důležité,aby se kočka uměla starat o srst.....a jak roste,imunita se mu též zlepšuje. Tož počítám s tím,že tak do půl roku nějaká ta falešná,nevděčná,mňoukací potfora bude doma.......manželce jsem jasně sdělil,že starost bude na ní. Akorát už to vidím,že (stejně,jako pes) bude chodit hlavně za mnou.......jestli to tak dopadne,tak se manželka zvencne(tchyně to taky nechápe,že jedinej,koho ten pes poslechna,jsem já). Ale co jim budu vykládat,že jo :lol:

 

To protože zvíře pozná, kdo je doma nejhodnější, nejchytřejší a nejhezčí :lol2: :lol2: :lol2:

Takže i kdyby jsi měl rybičky, tak za tebou budou chodit. Já to mám stejně. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak my máme doma Miladu - ta větší, zjevila se před rokem - od té doby je pořád tady, je to mazel, narodila se jí koťata, všechna jsme udali a jedno zůstalo, tak jsme si jej nechali - Ludan. Byl jsem překvapený, jak se k sobě krásně chovali, jak se Milada starala, všechno jídlo mu nechávala, fakt neskutečně vzorná mamina a od určité doby už se nesnáší - jakmile Ludan vyrostl, Milada na něj prská, jídlo dávám každé zvlášť. Mám je rád, čičiny moje :D

post-2202-010670900 1286397322.jpg

post-2202-007353900 1286397331.jpg

post-2202-058689300 1286397341.jpg

post-2202-017851000 1286397359.jpg

post-2202-059782200 1286397370.jpg

post-2202-095912500 1286397385.jpg

post-2202-068724800 1286397402.jpg

post-2202-099403300 1286397419.jpg

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...