Přejít na obsah

Kočka?


pete

Doporučené příspěvky

Čau kočičáci :)

Kdyby jste náhodou někdo chtěl udělat dobrý skutek, tak je jedna krásná modrá barma v útulku v Hradci Králové. Dnes jsem se na ní byl dívat a je sice hodně vystrašená, vzhledem k podmínkám v jakých je se nedivím, ale jinak to bude fajn míca do bytu...k někomu, kdo by jí měl samotnou tak si myslím, že ho láskou sežere, dnes, když jsem se tam stavil na ní podívat, tak to málem bylo doopravdy :)....

Přikládám link.

Přiznám se, že o ní přemýšlím domů, ale já zase raději budu chovat svoje potvory a případně jejich koťata...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau kočičáci :)

Kdyby jste náhodou někdo chtěl udělat dobrý skutek, tak je jedna krásná modrá barma v útulku v Hradci Králové. Dnes jsem se na ní byl dívat a je sice hodně vystrašená, vzhledem k podmínkám v jakých je se nedivím, ale jinak to bude fajn míca do bytu...k někomu, kdo by jí měl samotnou tak si myslím, že ho láskou sežere, dnes, když jsem se tam stavil na ní podívat, tak to málem bylo doopravdy :)....

Přikládám link.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150204382977393&set=a.10150104055982393.272124.269748252392&type=1&theater

Přiznám se, že o ní přemýšlím domů, ale já zase raději budu chovat svoje potvory a případně jejich koťata...

 

A jajaj, chudák holčička, paní co se jí ujala se v barmách asi moc nevyzná. Barmy přeci řvou pořád. Kastrací jí teď rozhodně nepomůže, nechal bych jí, až jí přejdou choutky a pak bych nasadil antikoncepci. Micinka se zklidní a nebude se trápit. Kastrace je velikej zásah, navíc pod narkózou a v jejím psychickém stavu to nemůže doporučit žádnej normální doktor.

Vzal bych jí hnedka domů, ale nevim, jak by se na to tvářila Agnes. Myslíš, že je možný, aby si na sebe zvykly?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jajaj, chudák holčička, paní co se jí ujala se v barmách asi moc nevyzná. Barmy přeci řvou pořád. Kastrací jí teď rozhodně nepomůže, nechal bych jí, až jí přejdou choutky a pak bych nasadil antikoncepci. Micinka se zklidní a nebude se trápit. Kastrace je velikej zásah, navíc pod narkózou a v jejím psychickém stavu to nemůže doporučit žádnej normální doktor.

Vzal bych jí hnedka domů, ale nevim, jak by se na to tvářila Agnes. Myslíš, že je možný, aby si na sebe zvykly?

 

Upřímně řeknu, že by si na 90% zvykly v pohodě. Protože Agnes je doma jedna, tahle je kastrovaná, takže bude podřízená. A ta tvoje tonkinka by to asi ustála, obě jsou temperamentní a měly by si rozumět, s jiným plemenem, tam by barma převzala vůdcovství a druhá kočka by byla zbytečně vystreslá. Muselo by to být asi hodně pozvolné, nechat jí někde v místnosti, aby si zvykla na vás a váš pach. Jeden aby tam s ní často byl a získal si její důvěru. Pak zavřít Agnes a nechat tuhle aby si prošla byt a vše "poznala". No a za dva tři dny seznamovačka skrz klec (přepravku). U nás je problém, že ty moje dvě "mařeny" se mi mezi sebou perou, a tak by to přineslo asi víc starostí než užitku a to jak pro nás, tak pro ní. A co se týká té barmy, tak ta paní neví o plemeni vůbec nic. Neustále mi zdůrazňovala, že je učitelka a že má takový přístup právě proto.

Paní má asi 30koček, a tuhle "Princeznu" má v izolaci na záchodě...hrozný. No a jak je barma vystreslá, tak reaguje na to ženskou tak jak popisuje. Já jí říkal barmo a barmíno, sedl jsem si do dřepu, dal jsem jí očichat svou ruku, po které sice vyjela, ale jen tak packou bez drápů, něco jako "sem mi nesahej". Očichala mě, označkovala nosem a bylo to vyřešené, mohl jsem se s ní mazlit. Jen se nedala zvednout, to zasyčela, bála se, že jí z toho jejího "bezpečného útočiště" odnesu. To je asi vše.

Kdybych měl mezi těmi doma mír a klid, tak bych si jí hned odvezl...

Domluv si návštěvu, zajeď si tam a uvidíš, kontakt je v linku níž.

http://www.kocicinadeje.cz/

a fotky z její galerie, aby jsi viděl do čeho případně jdeš ;)

To je samozřejmě taková legrácka...

http://kocicinadeje.rajce.idnes.cz/Princezna_z_veteriny/

Upraveno uživatelem pete
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímně řeknu, že by si na 90% zvykly v pohodě. Protože Agnes je doma jedna, tahle je kastrovaná, takže bude podřízená. A ta tvoje tonkinka by to asi ustála, obě jsou temperamentní a měly by si rozumět, s jiným plemenem, tam by barma převzala vůdcovství a druhá kočka by byla zbytečně vystreslá. Muselo by to být asi hodně pozvolné, nechat jí někde v místnosti, aby si zvykla na vás a váš pach. Jeden aby tam s ní často byl a získal si její důvěru. Pak zavřít Agnes a nechat tuhle aby si prošla byt a vše "poznala". No a za dva tři dny seznamovačka skrz klec (přepravku). U nás je problém, že ty moje dvě "mařeny" se mi mezi sebou perou, a tak by to přineslo asi víc starostí než užitku a to jak pro nás, tak pro ní. A co se týká té barmy, tak ta paní neví o plemeni vůbec nic. Neustále mi zdůrazňovala, že je učitelka a že má takový přístup právě proto.

Paní má asi 30koček, a tuhle "Princeznu" má v izolaci na záchodě...hrozný. No a jak je barma vystreslá, tak reaguje na to ženskou tak jak popisuje. Já jí říkal barmo a barmíno, sedl jsem si do dřepu, dal jsem jí očichat svou ruku, po které sice vyjela, ale jen tak packou bez drápů, něco jako "sem mi nesahej". Očichala mě, označkovala nosem a bylo to vyřešené, mohl jsem se s ní mazlit. Jen se nedala zvednout, to zasyčela, bála se, že jí z toho jejího "bezpečného útočiště" odnesu. To je asi vše.

Kdybych měl mezi těmi doma mír a klid, tak bych si jí hned odvezl...

Domluv si návštěvu, zajeď si tam a uvidíš, kontakt je v linku níž.

http://www.kocicinadeje.cz/

a fotky z její galerie, aby jsi viděl do čeho případně jdeš ;)

To je samozřejmě taková legrácka...

http://kocicinadeje.rajce.idnes.cz/Princezna_z_veteriny/

 

Domluvím to s mojema kočkama a zkusím tam zavolat. Jsi si jistej, že je kastrovaná? Paní psala, že mrouská...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Domluvím to s mojema kočkama a zkusím tam zavolat. Jsi si jistej, že je kastrovaná? Paní psala, že mrouská...

 

My máme dva kocoury kastrované, kočku sterilizovanou a nemrouskaj se tak často ale minimálně jednou do roka se chovají velmi podobně. Sice tedy asi nedochází mechtlím ale techtlují taky. Za kočkou sem dokonce chodí i cizí jen nejsou připuštěni bo kočka je většinou vzteklá jak já při vejplatě... Ono to zase tak velký vliv nemá, jenom jsou trošku klidnější, toulají se stejně po svém revíru. Ale je fakt, že kocoři jsou submisivní. Na kočce to až tak znát není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi před pár dny do nového bytu dorazil i nový škrabací strom :) k velké radosti "holky" chodí okolo a hrajou si s krabicí ve které přišel. Zatím jen jedna měla odvahu se na něj vyhoupnout a od té doby na nás kouká s nadhledem...očividně jí to baví... aspoň tu jednu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posted Image

 

Uploaded with ImageShack.us

tygřík..bohužel tu těžko vyfotit aniž by byla v pohybu takže toto je někdy z března (ještě se zimní srstí)

 

histerka.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

 

histerka - jediná co se nebojí škrabadla

 

histerka2.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

 

67664330.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

 

spánek před hlavním spánkem dne histerka s číčou

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Kamarádce před časem umřela černá čičina na selhání jater. Byl jsem s ní u veterináře, kočena pod srstí žlutá, jen kníkala....nic moc. Dostala tedy ihned další černou potvůrku, aby se rána zacelila. Jenže Kulíšek byla potvora, chtěla ji mít jen pro sebe, na návštěvy byla zlá a mstila se močením všude jinde, než do záchůdku. Kamarádka to nějaký čas vydržela, nechala Kulíška vykastrovat, ale ani to nepomohlo....tož šel z domu.

Dnes s ní byla manželka v Hodoníně v útulku a místo jedné kočky si kamarádka dovezla hned dvě.....mourkatého kocourka, který k nikomu nikdy nešel, nikoho neměl rád, ale jen ji uviděl, okamžitě si ji uzurpoval pro sebe (já ho viděl chvilku a syčel na mne jak papiňák) a malé koťě, blbečka, kterej je prostě roztomilej :)

 

Tady je fotka toho mourka :

 

post-1110-092699000 1311175208.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naše mrchy milujou tuňáka.....ve vlastní šťávě. Dělal jsem manželce rychlé jídlo (těstovinky s tuňákem)....obě takřka panáčkovaly......tak jsem dal plechovku i jim....pak mne málem "sežraly láskou".....obě vrněly, chtěly se kamarádit atdatd. Fakt jsou to potvůrky mlsný :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak po zkušební době s krmivem Dein Beste hlásím výsledek: kočandě to chutná, neupejpá se. Ale! Viditelně se jí zhoršila srst, vyměšuje mnohem častěji jak moč tak výkaly. Krmivo zřejmě obsahuje větší množství popelovin a podle toho, jak to naší mlsnotě chutnalo a zároveň začla o hodně víc pít, je to slaný a to asi dost. Přešli jsme znovu na Royal Canin a srst se dala dohromady za 14 dní, upravila se i váha.

Zkušenost může být individuální, takže to rozhodně nezatracuju, ale doporučuju alespoň zkusit něco jiného. Chápu, že ne každej kočkař, kór když má zvířat víc, si může dovolit krmit drahým krmivem, ale asi by si mazlíci zasloužili aspoň občas nějakou změnu.

 

Jo a to video jsem snad ani nechtěl vidět. Zvířátka špatně snášejí smrt blízkých. Považuju za hovado člověka, kterej to jenom natáčel a nic neudělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Považuju za hovado člověka, kterej to jenom natáčel a nic neudělal.

 

 

To je pravda.

 

Jinak ke krmivu....u našich koček nepozoruju nějaké změny, nebo tak něco. Ale já jim až toliko nerozumím a asi to bude , jak píšeš, individuální.

 

 

4 Prukajda - to je mi moc líto a sorry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...