Přejít na obsah

Kočka?


pete

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

poradíte mi jakou kočku - plemeno koupit 7leté dceři? Nechali jsme se ukecat na zvířátko za vysvědčení, představa je něco klidného, nenáročného a mazlivého do pražského bytu. Podotýkám, že s chovem koček nemáme žádnou zkušenost.

 

 

Já bych možná ani nevybíral nějaké konkrétní plemeno. Zkus se podívat na stránky nějakého depozitu ( třeba sem ), tam najdeš sice bezpapírové kočky, pouliční směsky, ale ..... ke každé číče tam mají napsáno, jaká je atdatd. Však jukni.

post-1110-048715200 1334646279.jpg

post-1110-068716500 1334646286.jpg

post-1110-080332600 1334646293.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vych se na hledání nějakého konkrétního plemena vybodnul a vzal si nějakou kočičku z útulku, jednak zachráním jednu kočku a pak také kočky domácí jsou mnohem hravější, než šlechtěné. Mám to z vlastní zkušenosti, doma s námi žijí 4 obyčejné kočky a jedna britka, s britkou není zdaleka tolik legrace.

Pozor na kocoury, mají někdy tendenci doma močí značit teritoria, i po kastraci, to mám bohužel také z vlastní zkušenosti.

Taky pozor na to, že kočky potřebují škrabadlo a někdy jako škrabadlo chápou i třeba křeslo či sedačku. Nechal jsem jim doma kromě škrabadla i starou sedačku, ze které už lítají cáry. Pokud nemáš zkušenost s chovem koček, doporučuji přečíst si nějaké internetové kočičí stránky, aby nedošlo nakonec k rozčarování.

Šťastnou ruku při výběru a hodně radosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady a info, všechno si projdu. Jen se obávám, že kočka z útulku asi doma neprojde - za prvé manželka chce aby to bylo ještě kotě, za druhé jsem se díval, že od chovatelů jsou kočky kastrované a navyklé na písek resp. na místo kde konají potřebu.

Takže lepší je vzít kočku, než kocoura.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm...i v útulku můžeš dostat kotě. A, světe div se, i očkované, navyklé na záchůdek ( čistotné )....a s tou kastrací...ta se dělá až v určitém věku a i v útulcích to tak praktikují. Máme doma z útulku dvě kočky ( teď už jen dvě, jedna nám umřela )....první dvě byly normálně kastrované, s očkovacím průkazem a velmi čistotné. Pak jsem si byl pro další, kotě, tu jsem musel nechat kastrovat, byla malá, když jsem si jí bral.

 

Útulky si nepředstavuj tak, že je tam kočka na kočce a že se o ně, vyjma krmení, nikdo nestará. To by ses velmi pletl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přihodím...my pořídili zdánlivě klidné zvíře, podle charakteristik "suchý zip" a skončila sem s prokousnutou rukou a kocourem věčně u zdi nebo čůrajícím po bytě. Po konzultaci s chovatelkou zkoušíme přidat dalšího frajera, dneska se na nás jede podívat. Když se ten náš rapl nezklidní a bude se mu horšit chování, bude muset z domu.

 

Možná chci říct, že jedna kočka někdy nestačí. A taky to, že plemeno není zárukou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přihodím...my pořídili zdánlivě klidné zvíře, podle charakteristik "suchý zip" a skončila sem s prokousnutou rukou a kocourem věčně u zdi nebo čůrajícím po bytě. Po konzultaci s chovatelkou zkoušíme přidat dalšího frajera, dneska se na nás jede podívat. Když se ten náš rapl nezklidní a bude se mu horšit chování, bude muset z domu.

 

Možná chci říct, že jedna kočka někdy nestačí. A taky to, že plemeno není zárukou.

 

Musíš mít nervy na pochodu, když si ulevuješ 2x. Bacha, aby si nezačala z kocoura vypadávat z rytmu na pracovišti. :P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš mít nervy na pochodu, když si ulevuješ 2x. Bacha, aby si nezačala z kocoura vypadávat z rytmu na pracovišti. :P

 

Ale neboj :). Prý to musíme zkusit, sphynx nesnese samotu, tak nám jedna paní chovatelka zkusmo daruje dalšího joudu. Pracoviště se nekoná, tak se o rytmy neobávám :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kočky jsou přirozeně čistotné, s chozením na kočičí kakáč nebývá většinou problém. Poslední kočka, kterou mám doma, žila volně venku, nyní je po úrazu v bytě. Do kakáče se stelivem začala chodit bez problému, má tam možnost svoje dílo zahrabat a to je pro kočky důležité. S chozením mimo kočičí WC nebývá většinou problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady, vypadá to, že zkusíme vzít kočku (ne kocoura) z útulku. Dá se říct, že potřeba kočky vyrazit ven nebo zůstat doma je daná povahou nebo je to o kastraci?

 

Nevím, zda ze svého vzorku koček mohu dělat nějaké obecné závěry, ale spíš bych to viděl na povaze. Kastrace kočky řeší krátkodobé problémy s dobou, kdy kočka má pocit, že musí za každou cenu rozmnožit svůj rod, což se projevuje jejím neklidem a řevem, kterým volá kocory. V bytě je s tím dost problém, v noci se moc nevyspíš a sousedi tě milují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na našeho frajera leze jaro, přestože je bez gulí, a ze čtvrtka na pátek nepřišel večer domu, v 6:30 řval jak důra před oknem dětí:smile_anim:

 

ještě nikdy jsem ho neviděl, jak na tu vrbu leze, asi je taky krom psa i trochu vodník

post-20025-034886300 1335161856.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak takhle se ty naše čůzy rvou....ta mladší, Salma, se Lindě zahryzne do krku a už to jede. Původně jsem chtěl vyfotit, jak se Linda stará a pečuje o Salmu, ale když jsem držel foťák, zvrhlo se to. Takže jsem to zmáčknul a druhou rukou Lindu odtáhl. Fotka je mázlá, protože tak nějak nebyl klid :)

 

post-1110-098840000 1335705406.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...