Přejít na obsah

Omega Planet Ocean - jak se nosí?


zed

Doporučené příspěvky

Ahoj Všem,

 

chtěl bych se zeptat vás, co již vlastníte hodinky Omega Planet Ocean, jaké jsou vaše zkušenosti s jejich nošením? Tyto hodinky se mi velice líbí a uvažuji o jejich koupi. Mám zápěstí těsně přes 17 cm a jsem jednoznačně rozhodnut pro menší model 42mm, konkrétně 2201.50.00 (alespoň něco je jasné). Mám ale problém, že když jsem si hodinky zkoušel u Dušáka, tak mi nějak neseděly na ruce. Je mi jasné, že jsou poměrně vysoké a těžké, ale měl jsem kromě toho i pocit, že styčná plocha se zápěstím je dost malá a že nebudou dobře držet na ruce. Jako by mě i tlačily shora. Těžko se to ale v obchodě posuzuje, když tah není nastaven na vaši ruku a pouze odhadujete, jaké to bude, až je koupíte. Proto by mě zajímalo, jestli jste měli stejný pocit při prvním zkoušení, který se ale při každodenním nošení neprojevil a hodinky na ruce sedí tak jak mají a je příjemné je nosit. To, že jsou hezké na ruce, je bez pochyb.

Když jsem si zkusil SMP 300M (212.30.41.20.01.002), tak ty seděly jak přibité. Super pocit. Vzhledově mi ale připadají, jako levnější brácha Planet Ocean (subjektivní názor). I když stále hodně pěkné, mám jistý problém dát za ně téměř stejné peníze jako za Planet Ocean, které vypadají dražší (opět čistě dle mého názoru).

Dokážete prosím někdo poradit?

 

Děkuji za pomoc, Zed.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 65
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jednoznačný souhlas s volbou velikosti, mám obvod zápěstí 18cm a 45 mi byly velké, je to ale spíše otázka osobní preference.

Totéž je se stylem hodinek - vyšší PO versus ploché Bondovky nebo SMP.

 

Nerad Ti to píšu, ale hodinky by měly sednout, jenže to konstatování o "levnějším zastaralejším bráchovi" je taky bohužel pravda.

 

Nejsem si jistý, jestli jsem Ti pomohl :worried_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ruku 17cm a PO 45,5 na kaučuku a nosí se mi naprosto v pohodě. Dělal jsem s nimi už řadu vylomenin a vždy bez problémů. Na tahu jsou pohodlné méně, spíš tak ke košili a proto doporučuji kaučuk. Menší velikost PO 42mm je ve srovnání s Divery, které mají 41mm menší a nesedla mi - připadla mi taková holčičí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz se to tu resilo parkrat a logicky zaver je, ze SMP pri stejne velikosti pouzdra jako PO, ale nizsim pouzdre sedi mnohem lepe na ruce, zvlast pokud mas vetvicku... takze budto si koupis hodinky co ti sedi, nebo PO, ktere maji vetsi machrindex, ale vzdy si budes pripadat jak s tumorem na ruce... a nebo mas povahu jak Jarrett a neresis to, nebo jako ja a pak si koupis pro jistotu oboje a stridas dle situace/nalady... good luck;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Já bych PO jako tumor na ruce neviděl :) , patří do kategorie diversek s nižším pouzdrem, až mi to ze začátku trošku vadilo, ale to jen proto, že jsem je vyměnil za Orient stary 300m.Zkoušel jsi i vel 45?To že máš zápěstí 17cm, neznamená, že ti nesednou.Na tahu se mi nosí nejlépe ze všech co jsem kdy měl a na zulu strapu jsou dokonalé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za dosavadni rady. Zkousel jsem si vsechny troje a pocitove mi ani jedny PO nesedely na ruce. 45,5 jsou na me moc velke a 42 me nejak jakoby tlacily. SMP sedely perfektne. Zatim se klonim k SMP, i kdyz vzhledove vyhravaji PO. Cekam ale jeste, jestli se ozve nekdo, kdo mel pri zkouseni v obchode podobne pocity jako ja, nakonec PO 42mm koupil a zjistil, ze veskere obavy byly zbytecne, tzn. nosi je kazdy den a nema zadny problem - otlacky, potrebu je sundavat a nechat ruce odpocinout, mozna i narazeni hodinkami z duvodu vysky, ci cokoliv jineho.

Jeste mam jeden dotaz, je treba se nejak obavat vzit takoveto hodinky do bazenu z duvodu chloru a jeho pripadneho skodliveho vlivu na hodinky? /"kdo se nezepta, nic se nedovi"/ Se slanou vodou se doufam u diversek primarne pocita. Sauna OK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zed: Ahoj, měl jsem stejné obavy - mám ruku cca 17cm - je pravda, že mám široké předloktí, takže bych mohl nosit i 45mm Planety, ale na zápěstí by "plandaly". Nakonec jsem vybral 42mm - nosím je půl roku a jsou to perfektní hodinky na každodenní nošení. Jestli jsi někde z okolí mého bydliště, tak není problém je vidět - kdyžtak pisni SZ.

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za dosavadni rady. Zkousel jsem si vsechny troje a pocitove mi ani jedny PO nesedely na ruce. 45,5 jsou na me moc velke a 42 me nejak jakoby tlacily. SMP sedely perfektne. Zatim se klonim k SMP, i kdyz vzhledove vyhravaji PO. Cekam ale jeste, jestli se ozve nekdo, kdo mel pri zkouseni v obchode podobne pocity jako ja, nakonec PO 42mm koupil a zjistil, ze veskere obavy byly zbytecne, tzn. nosi je kazdy den a nema zadny problem - otlacky, potrebu je sundavat a nechat ruce odpocinout, mozna i narazeni hodinkami z duvodu vysky, ci cokoliv jineho.

Jeste mam jeden dotaz, je treba se nejak obavat vzit takoveto hodinky do bazenu z duvodu chloru a jeho pripadneho skodliveho vlivu na hodinky? /"kdo se nezepta, nic se nedovi"/ Se slanou vodou se doufam u diversek primarne pocita. Sauna OK?

 

Ahoj, možná ti pomůže při rozhodování i moje zkušenost. Když jsem si vybíral první hodinky s velkým H, tak jsem rozhodoval mezi Speedama a POčkama. I kvůli komfortu na ruce jsem nakonec volil Speedy... Zhruba po roce jsem se nakonec dostal i k PO a musím říct že počáteční pocity nepohodlí z prvního zkoušení byly rychle ty tam. Možná to bylo dané i tím, že jsem předtím nikdy takhle těžké hodinky nenosil a prostě jsem si musel zvyknout. Výsledek je každopádně takový, že se oboje hodinky skvěle nosí, díky půl dílku na tahu si je můžeš nastavit přesně na zápěstí, nikde nic nedře, netlačí neškrábe...prostě paráda. Pokud je seženeš za přátelskou cenu, tak neváhej...i když koupíš něco jiného, tak si na ně budeš tajně myslet (jako já :-)). Jsou to vážně pěkné a hlavně praktické hodinky...automat, datum, vodotěsnost, krásný design všech částí, atd. V létě jsem je vzal do Dolomit na túry, pak jsem se s nima koupal v moři..vše naprosto Ok, Kdybys byl v Praze tak se klidně ozvi...jo a ruku mám cca 16,5 - 17 cm typ "lovečák" :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj zede,

mám PO 45,5. Také je fakt, že ruku dvacet.

Co ale chci říct, že ten pocit může způsobovat celková váha s tahem.

Také jsem první den, dva myslel, že si budu muset vzít do druhé ruky činku, abych nechodil ohnutý doleva, ale záhy se to srovnalo.

Sedne si to, věř.

Své druhé hodinky mám na řemenu a musím říct, že pohodlnější je pro mne tah a vždy se na své Omegy těším.

 

Edit: ještě fotka...

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čtu a koukám - skoro vše bylo řečeno. vlastním štíhlejší ruku (17) a SMP tj. nižší pouzdro. nošení celkem v poho. váha hodinek ale dokáže pocit z "neposedných" hodinek pěkně otrávit. šel bych do hodinek které sedí, pokud je budeš nosit každý den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za dosavadni rady. Zkousel jsem si vsechny troje a pocitove mi ani jedny PO nesedely na ruce. 45,5 jsou na me moc velke a 42 me nejak jakoby tlacily. SMP sedely perfektne. Zatim se klonim k SMP, i kdyz vzhledove vyhravaji PO. Cekam ale jeste, jestli se ozve nekdo, kdo mel pri zkouseni v obchode podobne pocity jako ja, nakonec PO 42mm koupil a zjistil, ze veskere obavy byly zbytecne, tzn. nosi je kazdy den a nema zadny problem - otlacky, potrebu je sundavat a nechat ruce odpocinout, mozna i narazeni hodinkami z duvodu vysky, ci cokoliv jineho.

Jeste mam jeden dotaz, je treba se nejak obavat vzit takoveto hodinky do bazenu z duvodu chloru a jeho pripadneho skodliveho vlivu na hodinky? /"kdo se nezepta, nic se nedovi"/ Se slanou vodou se doufam u diversek primarne pocita. Sauna OK?

 

Do bazenu bez problému,se saunou bych to asi nepokoušelPosted Image
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se s hodinkama sunuju bez problémů ... když vezmeš co vydržely Speedmastery, když je testovala NASA, tak PO to musí vydržet dvakrát :)

 

Já sem ty svoje radši neděsilPosted ImageNějakej odvod tepla tělem tam určitě bude,ale spíš jsem měl obavu z těch teplot + -.Ale je hezký,že jim to neva.Posted Image
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je opravdu smysluplné vystavovat vlastní majetek v ceně více než 50.000CZK takové teplotě? (resp. teplotním rozdílům)? saunu miluji, ale svoje voče mam taky rád ...

 

Je snad smysluplnější, nechávat ho doma, nebo hůře v šatní skřínce? ;)

 

Každopádně já do sauny beru jen quartzky (Tag Heuer a GShock MIRO), jsem si jistý, že pro mechaniky není zdravá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...