Přejít na obsah

Omega Planet Ocean - jak se nosí?


zed

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 65
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tady jde o něco jiného. Potápěčské hodinky jsou sice stavěné na slušné tlaky vodního sloupce a menší nárazy taky v pohodě přežijou. Ale problém u sauny je převážně v tom, že těsnění hodinek není dělané na takové změny teplot jaké v sauně nastávají. Guma má sklony ke korozi, která sice nastává až po delší době, ale prudkými změnami teplot se to rapidně urychluje. Gumové těsnění se taky deformuje vysokou teplotou. Párkrát to sice přežijí bez úhony, ale po pár letech se vám jednou může po potápění stát, že budete z hodinek vylévat vodu.

Takže bazének, potápění ANO, ale saunu raději fakt NE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Tady jde o něco jiného. Potápěčské hodinky jsou sice stavěné na slušné tlaky vodního sloupce a menší nárazy taky v pohodě přežijou. Ale problém u sauny je převážně v tom, že těsnění hodinek není dělané na takové změny teplot jaké v sauně nastávají. Guma má sklony ke korozi, která sice nastává až po delší době, ale prudkými změnami teplot se to rapidně urychluje. Gumové těsnění se taky deformuje vysokou teplotou. Párkrát to sice přežijí bez úhony, ale po pár letech se vám jednou může po potápění stát, že budete z hodinek vylévat vodu.

Takže bazének, potápění ANO, ale saunu raději fakt NE.

 

... kdyby se nešetřilo a dával se do hodinek Viton ?, tak by se s tím možná dalo vlézt i do sauny - nevím ovšem co by to udělalo se strojem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:sad01_anim: je snad smysluplnější nesouložit s manželkou, aby ti déle vydržela ? Jak ti to zní ?

 

Zní mi to tak, že každej den nosím svoje omegy do práce a holt s nima očas říznu vo futra. Ale nebudu s nima mlátit bezhlavě o beton a zkoušet co vydržej. Stejně je to s teplotníma rozdílama a rozdílem tlaků atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-) jsem na tom naprosto stejně. Mám doma Bondovky které sedí na mojí ruce snad i díky členitějšímu tahu prostě dokonale.

Neměl jsem na ruce pohodlnější tah i pouzdro. Nikdy jsem je vlastně ani moc nenosil, jen párkrát na ruce. Červík vrtá a chce prodat Bondovky a zkusit PO. Byl jsem je testnout na ruce u Dušáka a dopadl jsem asi stejně jako ty. Nemám v tom jasno. 45mm vypadá prostě dobře když je vezmu do ruky, ale na můj lovečák jak tu někdo trefně psal to není i když se snažím přimhouřit obě oči. 42mm prostě nedrží tak jako Bondovky a navíc hned vedle většího bráchy vypadají jak dámské. Asi je nesmíš velikostně konfrontovat. Dneska mě napadlo, že pouzdro 45 POček je stejný jako má kolega v práci u Speedů - solar impulsů a tak jsem je zkoušel. Jenže ty díky tomu jak jsou lehoučký tolik nepadají vlastní váhou dolů. Co se týče bazénu, toho bych se nebál, navíc je opláchneš nakonec ve sprše. Do sauny bych je nebral, ne kvůli vodotěsnosti samotné, ale kvůli prudkým změnám teploty na různých materiálech. Měl jsem v sauně několikrát Seika Monstra, ty vem čert a nic se jim pochopitelně nestalo. Chápu lidi co si koupěj hodinky za 50k a víc a prostě s nima žijí, neřeší futra a zeď a až jsou odřený, tak si poříděj jiný. Já to tak nemám. Nech to projít v hlavě a jdi na ně kouknout ještě jednou, bude jasněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PO jsem koupil od Ricouse model 2200.50.00 velikost 45.5 mm. Obával jsem se že budou na mě velký, mám zápěstí cca 18cm, ale jsou super. Jsou to mé nejoblíbenější tikající krasavice :-) S držením na ruce jsem měl jiný problém. Měl jsem volnější tah a hodinky díky váze, narážely korunkou do hřbetu ruky. Nic příjemného. Musel jsem zkrátit tah aby se hodinky vůbec neposunovaly a od té doby je to v pohodě. Jinak vřele doporučuju, jsou to super hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se rozhodně přimlouvám za velikost 45,5, sedí na ruce velmi dobře a ty menší fakt vedle nich vypadají jako dámské. Taky nemám ruku nijak velkou, asi 18,5, případnému přetáčení na ruce se dá zabránit buď většímu přitažení tahu nebo je nosit na kaučuku, pak se ani nehnou. A že jsou moc těžké? Když je střídám s Ingama, tak mám pocit, že si pak nasazuju na ruku plastové Swatchky :rolleyes: Na hmotnost hodinek si zvykneš asi po 5 minutách a vůbec ti pak nepřijde, kolik váží. Takže za mě určitě ty větší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jde o něco jiného. Potápěčské hodinky jsou sice stavěné na slušné tlaky vodního sloupce a menší nárazy taky v pohodě přežijou. Ale problém u sauny je převážně v tom, že těsnění hodinek není dělané na takové změny teplot jaké v sauně nastávají. Guma má sklony ke korozi, která sice nastává až po delší době, ale prudkými změnami teplot se to rapidně urychluje. Gumové těsnění se taky deformuje vysokou teplotou. Párkrát to sice přežijí bez úhony, ale po pár letech se vám jednou může po potápění stát, že budete z hodinek vylévat vodu.

Takže bazének, potápění ANO, ale saunu raději fakt NE.

 

Vysoká teplota nemá vliv jen na těsnění, asi taky urychluje stárnutí olejů ve strojku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím jestli by sauna hodinkám uškodila, ale rozhodně všichni si sundávají kovové věci z těla, aby se tím nespálili, protože v sauně se kov opravdu ohřívá rychle. Zkuste si dát hodinky do vařící vody a pak nasadit na ruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lozit do sauny s hodinkama je blbost, totální blbost. Kdo má trošku k hodinkám vztah, vykašle se na to. A vůbec nejde o to, že jsou hodinky na nošení, tak proč bych je měl sundávat. Tohle je, co se sauny týče, blbej argument.

 

 

výstižněji to napsat nejde :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvrhlo se to celkem v off-topic, ale taky přispěju svoji trochou do mlýna...

Etiketa mimo jiné káže sundat před saunováním všechny šperky a hodinky (zejména kovové). 1) Rozpálený kov není příliš příjemný na lidském těle. 2) V každé správné sauně mají být k dispozici hodiny(přesýpací nebo jiné), tudíž hodinek netřeba.:toot:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvrhlo se to celkem v off-topic, ale taky přispěju svoji trochou do mlýna...

Etiketa mimo jiné káže sundat před saunováním všechny šperky a hodinky (zejména kovové). 1) Rozpálený kov není příliš příjemný na lidském těle. 2) V každé správné sauně mají být k dispozici hodiny(přesýpací nebo jiné), tudíž hodinek netřeba.:toot:

 

Lozím do páry se swimowate digoškama a jsem v klidu...jen nemačkám tlačítka, aby se do nich nedostala vlhkost. ale s mechanikama bych tam nelezl...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Etiketa mimo jiné káže sundat před saunováním všechny šperky a hodinky (zejména kovové). 1) Rozpálený kov není příliš příjemný na lidském těle. 2) V každé správné sauně mají být k dispozici hodiny(přesýpací nebo jiné), tudíž hodinek netřeba.:toot:

 

No vono to neni ani tak o etikete, jako zdravym rozumu. Pokud se kov pri saunovani dotyk s telem, coz hodinky obvykle maji, telu se nic nedeje, prechod tepla je plynuly a obousmerny... horsi je to kdyz si treba nechas na krku retizek s priveskem, sednes si do sauny tak, ze visi zvolna a pak se zaklonis... to je pak parada a pokud nemas dost chlupatej hrudnik, mas pamatku ;)

 

Nicmene ani ja mechaniky do sauny neberu, neprijde mi to jako dobrej napad a navic to divne vypada, byt oblecen pouze do hodinek :-D

 

JInak sorry za unos, ale podle me je tohle davno vycerpany tema, tak to snad tak neva ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Mám ruku 17cm a PO 45,5 na kaučuku a nosí se mi naprosto v pohodě. Dělal jsem s nimi už řadu vylomenin a vždy bez problémů. Na tahu jsou pohodlné méně, spíš tak ke košili a proto doporučuji kaučuk. Menší velikost PO 42mm je ve srovnání s Divery, které mají 41mm menší a nesedla mi - připadla mi taková holčičí :)

 

Taky po těchhle už nějaký čas pokukuju a právě se bojím velikosti. Planety působí pak na ruce tak nějak moc velký. Ale moc krásný !!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...