Přejít na obsah

Martin Brož


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kamil

Přátelé s potěšením oznamuji, že se začíná blýskat na lepší časy. Měl jsem krátkou příležitost seznámit se s několika hotovými a dvěma rozpracovanými modely hodináře Martina Brože. Každý kus originál na zakázku, vlastně všechny budou limitkou o jednom kusu. :)

 

Jen ve zkratce: použité strojky ETA high grade Unitas nebo 2893 (2834) - rozebrané, laděné, upravované gravírováním, PVD, atd., pouzdra subdodávka s vlastními úpravami a finišingem, skla safír s antireflexem, vlastní korunky ručně ryté nebo gravírované, číselníky vlastní výroba - nejsem si jistý jestli email, ale rozhodně ne obyčejný potisk, vrstvená barva v některých případech jakoby metalizovaná - prostě skvělá a viditelná ruční individuální práce. Jo a řemeny samozřejmě ruční výroba, hádejte od koho? ;)

 

Zatím pár rychlých a nekvalitních fotek, článek se chystá.

post-147-088608100 1285958378.jpg

post-147-073837700 1285958382.jpg

post-147-057092400 1285958385.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Všimli jste si toho fóru u jednoruček? Ten druhý malý číselník veprostřed je pootočený o 180 stupňů a prodloužená ručka ukazuje rovnou na hodiny pro snadnější a přehlednější odpočet času.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych se přiznal, není to můj šálek čaje. Tištěné číselníky jsou pro mě mrtvé. Na hodinkách mám velmi rád tu iluzi "hloubky". Plastické indexy, dvojitý antireflex atd. Naživo jsem je neviděl, takže nemůžu objektivně soudit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jednoručky jsou moc pěkný až krásný vlastně až famózní - gratuluji ze srdce a nadšeně stavím se do fronty.

 

Ještě doladit ta loga a přeškoda toho zbůhdarma zničenýho unitase ( jasně, že nepíšu o tom labutím krrku). Dělá je to zbytečně a křečovitě retro - a kdo by v té době, kam s nima jako míří, napsal na hodinky hand made ??? anglicky ? Musíme panu Brožovi dodat víc sebevědomí. Takže příště "ruční práce" !!! :)

 

Myslím, že v té frontě posečkám na číslo 11 a to si s panem Brožem vyladím, spíším do té pasáže.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych se přiznal, není to můj šálek čaje. Tištěné číselníky jsou pro mě mrtvé. Na hodinkách mám velmi rád tu iluzi "hloubky". Plastické indexy, dvojitý antireflex atd. Naživo jsem je neviděl, takže nemůžu objektivně soudit.

 

 

Když k tomudle retroluku ani jiný, než plochý mít nemůžeš - správně dokonce smaltovaný :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi připadá, že zrovna oba ty ciferníky jsou naprosto perfektní, včetně struktury a krásnýho fontu.

 

edit: mě to hřeje u srdce, fakt hezký, i když je to "jen" retro

 

 

Tak si zkus dát pryč to hand made a uvidíš :) Taky mi vadí, že takhle se nějak popisovaly spíš laciný kapsáče a roskopfy, alspoň to mám tak zafixovaný.

 

Hele, jak si dělá pouzdra? v prcu ? ručně ? To, co píše kamil vypadá spíš na ten nejhorší případ - jak rád bych se mýlil.

 

Ještě jedna kritika - úplně první fakt nepovedenej řemen od mistra, co jsem kdy viděl :D :D mám osypky.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si zkus dát pryč to hand made a uvidíš :) Taky mi vadí, že takhle se nějak popisovaly spíš laciný kapsáče a roskopfy, alspoň to mám tak zafixovaný.

 

Hele, jak si dělá pouzdra? v prcu ? ručně ? To, co píše kamil vypadá spíš na ten nejhorší případ - jak rád bych se mýlil.

 

Ještě jedna kritika - úplně první fakt nepovedenej řemen od mistra, co jsem kdy viděl :D :D mám osypky.

 

pouzdra ze stříbra a zlata jsou ruční práce zlatníka a soustruhu, ocelová pouzdra se zatím nakupují, ale plány má M.B. velké.

 

P.S. Pouzdra nakupuje také Nomos, Stowa a i řada dalších menších značek, pouze se tím ale nechlubí

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...