Přejít na obsah

Nová pětka


bohush

Doporučené příspěvky

ok... zle som sa vyjadril pre mna su vsetky 7S26 a 7S36 petky

 

ale aby som bol presnejsi. tu mas priklady seiko 5 ktore maju 200m (posielam vzdy jeden typ za modelovu liniu)

 

SKZ259K1

SKZ229K1

SKZ253K1

SKZ207K1

 

a vzhladom k tomu bordelu co ma seiko v modelovych radach myslim ze by sa este urcite nieco naslo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok... zle som sa vyjadril pre mna su vsetky 7S26 a 7S36 petky

 

ale aby som bol presnejsi. tu mas priklady seiko 5 ktore maju 200m (posielam vzdy jeden typ za modelovu liniu)

 

SKZ259K1

SKZ229K1

SKZ253K1

SKZ207K1

 

no jo, je toho víc, sorry :cheers:

 

obecně seiko 5 jsou podle mě vzhledově tak trochu inspirovaný vyspělejšími modely (i jiných značek), ale nebral bych to jako něco špatnýho. jsou to poctivý mechaniky s pěkným zpracováním, spolehlivostí, perfektní luminiscencí, in-house :) strojkem a to vše za krásný ceny :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

nezlob se na mě, ale tady je řeč seiko 5 - a z těch mají WR 200m jenom atlasy.

tyhle nový seiko 5 stejně jako všechny ostatní pětky (až na ty atlasy) nejsou diversky a taky nemaj šroubovací korunku, stejně tak jako žádný běžný seiko diversky nemají prosklené dýnko ^_^ .

 

edit: nevíte, co je to za čirou vrstvu na té lunetě? vypadá to fakt dobře..

 

ale fakt je, že tohle by byly pěkný potápky. ještě lumi bod na lunetě a víc lumi na indexech, šroubovací korunku a plný dýnko. design je super.

 

luminiscence není zlá,jsou mnohem horší

post-12233-055812500 1288806766.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Se šroubovací korunkou máte pravdu, na levnějších pětkách není (ale na některých je, i WR200).

Nicméně nechával jsem si dělat test vodotěsnosti na svých pětkách (bez šroubovací korunky) a na svých 7002 divers (šroubovací, WR150) a pětky vyšly líp - měly menší prohnutí sklíčka. U těch diversek mi hodináří říkal, že ještě pár mikrometrů a neprošly by, nebo by dokonce sklo prasklo.

 

Jinak luminescence na mých SNZF17J1 je výborná, určitě lepší, než na 7002 divers. A to o hodně. Je tam nějaký Lumibrite, jestli se nepletu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se šroubovací korunkou máte pravdu, na levnějších pětkách není (ale na některých je, i WR200).

Nicméně nechával jsem si dělat test vodotěsnosti na svých pětkách (bez šroubovací korunky) a na svých 7002 divers (šroubovací, WR150) a pětky vyšly líp - měly menší prohnutí sklíčka. U těch diversek mi hodináří říkal, že ještě pár mikrometrů a neprošly by, nebo by dokonce sklo prasklo.

 

Jinak luminescence na mých SNZF17J1 je výborná, určitě lepší, než na 7002 divers. A to o hodně. Je tam nějaký Lumibrite, jestli se nepletu.

 

ale musíš brať do úvahy aj vek 7002. Ja ich mám tiež, dokonca v rovnakej kombinácii ako ty a stále ma bavia. Asi si kúpim ešte jedny - s pepsi lunetou a na jubilee ťahu :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luneta je vyrobena ze stejného materiálu jako sklíčko, čili HARDLEX. To je v této cenové hladině samo o sobě velkým skokem vpřed. A tak si říkám, jestliže vyrobí (na dnešní dobu) hi-end lunetu, mohli by celý produkt podpořit plnými koncovkami kovotahu a šroubovací korunkou. Naposled jsem podobnou lunetu u SEIKO viděl na GS GMT, která byla ovšem safírová. Byl bych rád, kdyby v tomto trendu pokračovali i u ostatních modelů, tím spíše u čistokrevných potápek (200 M +). Třeba se v budoucnu dočkáme modernizované verze MARINEMASTERů a jiných.

post-2237-075168800 1294398653.jpg

post-2237-004132300 1294398668.jpg

post-2237-054169300 1294398683.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale musíš brať do úvahy aj vek 7002. Ja ich mám tiež, dokonca v rovnakej kombinácii ako ty a stále ma bavia. Asi si kúpim ešte jedny - s pepsi lunetou a na jubilee ťahu :rolleyes:

 

To určitě zohledňuju. Pepsi vložku do lunety mám v šuplíku připravenou, zatím jsem jí tam neměl. Ale řemeny střídám jak ponožky - obvykle seiko gumu nebo NATO strap. Zkoušel jsem i černého krokodýla, docela zajímavé :)

 

sibirnaya: takže během dvou týdnů pečlivě sledovat prodejní sekci? :oneeyed02:

Upraveno uživatelem Martz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem je koupil, tak sem zvedavej :)

 

 

jen pro zajimavost by me docela potesila informace,z jakeho duvodu jsi si je koupil? zrovna u tebe bych necekal ze v okruhu tveho zajmu je takovyhle "low end",neni to po zkusenostech z luxusnima hodinkama ktere vlastnis strasidelnej a tak propastnej rozdil v kvalite a zpracovani ze je dokazes vzit na ruku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen pro zajimavost by me docela potesila informace,z jakeho duvodu jsi si je koupil? zrovna u tebe bych necekal ze v okruhu tveho zajmu je takovyhle "low end",neni to po zkusenostech z luxusnima hodinkama ktere vlastnis strasidelnej a tak propastnej rozdil v kvalite a zpracovani ze je dokazes vzit na ruku?

 

ja je koupil, protoze me zajimaj, potrebuju hodinky na praci, a druhak, to zpracovani neni tak hrozny, jak ho podavas, seaurchiny me docela bavily, akorat mi neco nesedlo na tom tahu. aale vazne bych netvrdil, ze seiko je tak spatny, jak pises. A hlavne se mi proste libily, design je hodne zajimavej, a zajimaj me nazivo, no..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...