Přejít na obsah

Nejpřesnější automaty


Doporučené příspěvky

Zdravím pánové, rád bych opravdu přesné hodinky. Mám TH Carrery, dělají mi cca +4s až 6s/den. Vím, že je to na automaty slušný výkon, nicméně je to i tak za za měsíc cca +3min, což mě docela irituje. Takže: jsou nějaké přesnější automaty? Nebo mi prosím poraďte nějaké quartz odpovídajícího vzhledu (na ceně nezáleží, představuji si něco od 30k výš).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to přestaň řešit a kup si ty Spring Drive co prodává YPO, jako nový za půlku ceny na krámě se zárukou. Nic přesnějšího mechanickýho neseženeš a jsou fantastický. Jinak cokoli s COSC, ale u konkrétního kusu ti nikdo nezaručí že půjdou přesnějc ty tvoje TH. U těch Seik si tim můžeš bejt jistej.

 

EDIT: zbytečná citace

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim že žádnej mechanickej Švýcar ti nezaručí větší přesnost než COSC (jestli jo, tak mě někdo pls opravte). Tohle umí prostě Seiko, hlavně tim SD a i jejich Grand Seiko kalibry jsou testovaný na o něco vyšší přesnost. Fakt je že neni výjimka když ti třeba ty Rolexy jdou v řádu pár vteřin do měsíce, ale je to trochu o štěstí na jednotlivej kousek. A nebo si prostě pořid tepelně kompenzovanej superquartz od Breitlingu (B1) nebo TH, ten ti udělá pár vteřin za rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesnost Tvých TH je v pohodě. Utratíš mrak peněz za 1-2 sekundy navíc, které Ti nikdo tak úplně nezaručí.

Nech si je!

Nebo je sTebou vyměním za své Archimede Pilot. Dělají dlouhodobě +3sec :thumbsup_anim:

Upraveno uživatelem snackmc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Seika nevypadají špatně a koukám, že mají i indikátor rezervy nátahu, ale Seiko nějak není moje krevní skupina.....Co takhle něco Od Omegy, Zenithu, Breitlingu případně Rolexu.....?

 

Breitling má dokonce Superquartz s COSC certifikatem, odchylka skutecne minimalni. Rolex a Zenith jsou odchylky v radech 1-2 sekundy denně, nekdy i méně. Ale nejaka odchylka je vždy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Breitling má dokonce Superquartz s COSC certifikatem, odchylka skutecne minimalni. Rolex a Zenith jsou odchylky v radech 1-2 sekundy denně, nekdy i méně. Ale nejaka odchylka je vždy.

 

S trochou snahy se dá dosáhnout z dlouhodobého hlediska i menší odchylky, tím, že je budeš odkládat na noc v určité poloze.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak když píšeš že na ceně nesejde, trochu jsem pohledal.. (ikdyž to tady už asi bylo). Minimálně pro rok 2009 byly, dle COSC testovacího institutu ve Švajcu, nejpřesnější JLC Master Tourbillon. Testovalo se celkem 16 hodinek, celkem 45 dní. První i druhý JLC, tyhle vyhrály s 0,13 s/den. Dokonce je tady jeden člen má, tuším.

Posted Image

 

Povídání tady - http://www.worldtempus.com/en/news/top-news/detail/article/1260207868-jaeger-lecoultre-awarded-at-the-chronometrie-international-timing-competition/ a tady - http://forums.watchuseek.com/f2/currently-most-accurate-mechanical-watch-world-247505-4.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když budou mít konstatní teplotu, tlak, rosný bod, polohu, natahování v optimálním režimu, servis, nebudou skvrny na slunci, a nebudeš je nosit ..... tak máš v mechanice snad docela výběr. Jinak bych vzal quartz, ten nejdražší, co existuje.

 

 

Hmmm, to si taky tak nějak myslím. Když se kouknu na hodinky, potřebuju vědět, kolik je přesně na minutu. A i když jsou to jen 3 minuty za měsíc, mně to prostě nestačí. Ty PO od jiriskopal68 bych vzal hned :-)

 

Takže tady jsou mé dva tipy: jeden quartz a druhý Zenith automat (takže pochybuju, jestli si nějak výrazně pomůžu)

 

http://www.authenticwatches.com/tag-heuer-link-calibre-s-cjf7110-fc6177.html

http://www.authenticwatches.com/zenith-defy-classic-reserve-de-marche-030516685-21m516.html

 

Pokud by byly nějaké návrhy na quartz, rád si nechám poradit, nicméně nechci značku, která vyrábí modely již od pár tisícovek, byť by byl doporučený model sebelepší (omlouvám se příznivcům těchto značek, ale z takových hodinek bych prostě neměl dobrý pocit).

 

U těch Breitlingů mi nesedí kombinace analog+digital :sad01_anim:

Upraveno uživatelem r.obot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem od Breitlingu Steelfishe a udelaly mi za pul roku +2s celkem - byly to me nejpresnejsi mechaniky, na druhou stranu znam lidi, kterym delaji dle COSC nekolik vterin denne. Chce to mit trochu stesti i se trefit svym zpusobem zivota (noseni) do jejich optimalniho rozpolozeni :) Navic pokud je odchylka pravidelna asi bych to neresil, alespon mas predstavu o tom jak na tom jsou a tri minuty uz nic neznamenaji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S trochou snahy se dá dosáhnout z dlouhodobého hlediska i menší odchylky, tím, že je budeš odkládat na noc v určité poloze.

 

Přesně tímhle bych taky začal. Prostě každý večer si poznamenej přesnou odchylku a ty hodinky nech ležet pokaždé v jiné poloze (sklíčkem nahoru, dolu, korunkou nahoru, dolu) a ráno si zase poznamenej odchylku. Třeba najdeš polohu, ve které přes noc vyrovnají tu odchylku za den. No a budeš stále na nule. Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tímhle bych taky začal. Prostě každý večer si poznamenej přesnou odchylku a ty hodinky nech ležet pokaždé v jiné poloze (sklíčkem nahoru, dolu, korunkou nahoru, dolu) a ráno si zase poznamenej odchylku. Třeba najdeš polohu, ve které přes noc vyrovnají tu odchylku za den. No a budeš stále na nule.

 

Tahle cesta funguje, moje seika SKX 007 se strojkem 7s26 (který je někdy odsuzován s tím že použité materiály odpovídají kvalitativně plechu na konzervy, a je plný špon :suicide_anim: ) jsem dostal na přesnost odpovídající průměrné denní odchylce +0,092s/24h (sběr dat trval dva měsíce).

 

A ani jsem je nemusel odkládat v různých polohách, jen vyladil na svůj styl nošení.

 

 

edit: meřeno výborným nástrojem člena Tyfo http://tyfo.dyndns.org/time/time.php?login=off

Upraveno uživatelem Marfi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, to už mám odzkoušeno, odkládám na devítku, tedy na bok, korunkou nahoru. Tak jsem dosáhl zmíněných +3s/den.

 

 

No a já dosáhl zmíněných +3s/ měsíc.

Já jsem hozný měřič přesnosti, a nejlepší by bylo kdybych měl radiem řízený digitálky. Ale ještě jsem nepřekonal stadium opovržení elekronickýma hodinkama, takže se trápím laděním mechanik všeho druhu.

 

Pokud toužíš po instantní přesnosti kup si rádiem řízené quartzky nebo digitálky. I kdyby sis pořídil mechanické hodinky z druhé ruky od člověka kterému šly +-0, tobě se mohou klidně předcházet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...