Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :) [2009-2020]


Doporučené příspěvky

Poštu rozdělávám zásadně ráno, odpoledne už neriskuji že si zkazím den a stejně nic nevyřeším, no a tahle obálka potěšila :-)

Pred nedávnom som mal telefonát, kde mi pani oznámila, že naša firma získala ocenenie. Už neviem aké a ani za čo. Všetko by bolo fajn, akurát, že za vystavenie a poslanie certifikátu chceli 80?. Tak som ju slušne poslal niekam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred nedávnom som mal telefonát, kde mi pani oznámila, že naša firma získala ocenenie. Už neviem aké a ani za čo. Všetko by bolo fajn, akurát, že za vystavenie a poslanie certifikátu chceli 80?. Tak som ju slušne poslal niekam.

:lol2: Mě nás před lety dali do nějákého telefonního EU seznamu a pak dorazila faktura, také asi na 100 Eur. Celý jsem do dal právnici a nějak jsme se s toho vymotali, člověk musí být stále v střehu.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes me potesilo ( kdyz mondeo nenastartoval sveho milacka :-))), ze ma automobilova babicka ( 17 let, felicie ), rano v -16, naskocila napoprve ( i kdyz prvni otoceni starteru ve me vyvolalo stazene pulky :-)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neboj ve tři odpoledne už bylo komunikativní a startovalo na první škub. Ráno to bylo takový divný, ani kontrolka žhavení se nerosvítila. Ona sice nikdy moc nesvítí ale dneska při mínus 17 by snad i mohla. Asi jí byla tak zima protože odpoledne se na mě i když jen na chviličku přeci jen rosvítila.....Spíš mám dojem, že mi zatuhla nafta měl jsem dojezd jen 100km což je málo.Tak tam nemám origo baterku ale jen nějakou 44Ah z fábie která už tak není úplně v kondici ale myslel jsem, že tuhle zimu ještě dám a na jaře tam šoupnu novou 75Ah co tam má být. Teď už je Monďas dotankovanej a na nabíječce tak uvidím ráno...... :lol: 

Ale jsem rád, že jsem Ti udělal radost................. :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta baterka leccos vysvetluje ( tuhle kapacitu jsem si nedovolil dat ani do kdysi sveho clia 1,9D :-)), ses trochu hazarder.

Nesmeju se ti, ale potesils me :-)), vzdy si zive predstavuju, jak nekdo poskakuje kolem auta co stavkuje :-), sorry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem byl s autem v servisu a chudák mechanik za tu necelou hodinu zvedl 8 telefonátů, které začínaly slovy: "Nemůžu nastartovat..."

Nechápu, mám sice benzín, ale když začíná zima, dobiju baterku, nechám udělat kontrolu chladicí kapaliny a do kufru auta automaticky dám aditivum.

Dnes ráno -18 a na první ťuk motor naskočil jako obvykle...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aditiva do nafty neznám. Ten do benzínu je tekutý i při -38 (vyzkoušeno). Holt, ten, kdo si pořídí ropáka, by si měl základní věci načíst a nespoléhat se na to, že na benzince budou mít aditivovanou naftu, když byly dlouhodobě teploty nad nulou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jardo,mám ropáka dlouho,naštudováno vše (nebo aspoň hodně) aditivum (VIF) jsem dal jednou tolik co je psáno,beru VERVU u Benziny a stejně mně v pondělí ráno auto jelo blbě a pocukávalo (filtr nový 2tis km).

Najeto s tímhle motorem asi 300tis km a tohle je poprvé.

Můj názor,že prostě se s mrazy nepočítalo a výrobci (dovozci,nebo upravovatelé,či jak to nazvat) se už na to vykvajzli a žádnou zimní naftu si člověk nekoupil.

Hodně mých známých se trápí,jeden dokonce jel domů z hor tágem a auto tu zůstalo (aditiva dává).

U benzinek by snad měli mít zimní naftu v zimě když je mráz :-/

Upraveno uživatelem DavidLC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jardo,mám ropáka dlouho,naštudováno vše (nebo aspoň hodně) aditivum (VIF) jsem dal jednou tolik co je psáno,beru VERVU u Benziny a stejně mně v pondělí ráno auto jelo blbě a pocukávalo (filtr nový 2tis km).

Najeto s tímhle motorem asi 300tis km a tohle je poprvé.

Můj názor,že prostě se s mrazy nepočítalo a výrobci (dovozci,nebo upravovatelé,či jak to nazvat) se už na to vykvajzli a žádnou zimní naftu si člověk nekoupil.

Hodně mých známých se trápí,jeden dokonce jel domů z hor tágem a auto tu zůstalo (aditiva dává).

U benzinek by snad měli mít zimní naftu v zimě když je mráz :-/

Asi tak, nevím, krom tý menší baterky že bych něco zanedbal,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vetsina cerpacich stanic na to kasle, ja to resil u velkych masin tak, ze sem koupil sklo do zrcadka s vyhrivanim (velke na nakladak), opatrne sundal tu folii s vyhrivacim paskem, omotal to okolo filtru a premotal mirelonem. Zapnul aspon tak pul hodky pred nastartovanim a i ve velkych mrazech bez problemu. U osobaku je to ale neresitelne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U benzinek by snad měli mít zimní naftu v zimě když je mráz :-/

Je to nařízeno zákonem, od 1. října do 15/11 tankujeme mezityp nafty filtrovatelný do -10°,

16/11 až 28/2 zimní naftu filtrovatelnou do -20°, pak do 14. dubna opět ten mezityp.

 

Zbytek roku filtrovatelnou do nuly.

 

Smícháním půl nádrže mezitypu a zimní při dotankování je v nádrži nafta odolná do -15 (vždy jde o velikost krystalů parafínu co se vysráží, aditivum je zmenšuje).

 

Tolik teorie.

Nezapomenut na vítr, který při 17 pod nulou teplotu ještě "sfoukne dolů".

 

Řešení je natankovat tzv. arktickou naftu která je do -32°, tu ale nemají všude a také záleží na tom kolik jí je v nádrži v poměru s méně odolnější naftou.

 

Bohaté zkušenosti jsem získal bydlením na horách kdy v dubnu mrzlo ale na benzínkách pod kopcem se už prodávala letní nafta . . . :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj,arktickou občas mají u Benziny (mají tam cedulku) v pátek nebyla. Nějak mám obavu že zákon je jedna věc a realita druhá,ale třeba jsem moc negativní a byl jen větší mráz a o zákonech nic neslyšel :-)) Popravdě být "horal" asi bych byl radši benzínový...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem byl s autem v servisu a chudák mechanik za tu necelou hodinu zvedl 8 telefonátů, které začínaly slovy: "Nemůžu nastartovat..."

Nechápu, mám sice benzín, ale když začíná zima, dobiju baterku, nechám udělat kontrolu chladicí kapaliny a do kufru auta automaticky dám aditivum.

Dnes ráno -18 a na první ťuk motor naskočil jako obvykle...

Mám Jarku Koktávku 1,9Tdi a na pohodu /ťuky ťuk/ startuju.Sice jak je to studené,tak na dvakrát,ale nechci to trápit, a tak raději nažhavím dvakrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě být "horal" asi bych byl radši benzínový...

Horal s garáží je v klidu i s naftou, ale techniku na úklid sněhu do garáže nedáš a rolbu už vůbec ne. Teda ve vidlákově, architekti moderních skiareálů už myslí i na tohle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...