Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :) [2009-2020]


Doporučené příspěvky

Dodělal jsem fasádu na baráku, resp. celej barák zvenku... konečně mám zase čas na zahradu. A zjišťuju, že tu je pěkně živo. Nový druhy kobylek a sarančat, našel jsem i pakobylku (fakt se to klima otepluje). Dva druhy ještěrek. Letos se urodili i křižáci, kromě klasickejch českejch ve všech možnejch barevnejch odstínech a vzorech tu mám i tyhle fešácký migranty z jižních krajů...

 

post-30813-0-35419100-1533112180.jpg

 

post-30813-0-41235700-1533112215.jpg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dodělal jsem fasádu na baráku, resp. celej barák zvenku... konečně mám zase čas na zahradu. A zjišťuju, že tu je pěkně živo. Nový druhy kobylek a sarančat, našel jsem i pakobylku (fakt se to klima otepluje). Dva druhy ještěrek. Letos se urodili i křižáci, kromě klasickejch českejch ve všech možnejch barevnejch odstínech a vzorech tu mám i tyhle fešácký migranty z jižních krajů...

 

attachicon.gifkrizak1 chmg.jpg

 

attachicon.gifkrizak2 chmg.jpg

pěknej...

 

https://www.priroda.cz/lexikon.php?detail=750

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luxus! Já letos v Řecku vzal děti do lesa, aby viděly i přírodu a ne jen umělý prostředí resortu, a udělal jim takový malý safari. Gekoni, štíři, sršně, mravenci, roháči, had. Největší fušku mi dalo najít sklípkana, ale nakonec se zadařilo, dokonce nádhernej černej exemplář s širokým, cihlově červeným pruhem. Holky nadšený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě teda oprava - aby to zdejším arachnologům nevrtalo hlavou - v Řecku na Zakynthosu jsem v lese s dětma nenašel sklípkana (nikde nebyla ani jejich doupátka s vrátky), ale samici stepníka <i>Eresus</i> sp. aff. <i>ruficapillus</i>... zadeček měla jak velkou švestku (foto není moje).

 

post-30813-0-53338300-1533125789.jpg

 

Zdroj: https://ednieuw.home.xs4all.nl/Spiders/Eresidae/Eresidae.htm

 

Mimochodem, příbuzný stepník rudý žije i u nás. Jeden z nejkrásnějších pavouků, taková zabijácká beruška. A ten tedy rafnout umí.

 

post-30813-0-27973200-1533125965.jpg

 

Edit: kua chlapi jak se pise kurzivou? Tohle <i> ani tohle mi nefunguje...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...