Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :) [2009-2020]


Doporučené příspěvky

Přesně tak, bych za ten vyděračský poplatek raději koupil třeba ty nové speedy s 321, kolo a bb58 a nebo to propil a psal sem nesmysly  :frusty:  Vůbec nechápu tu logiku. jasně není to nová daň, ale.....

Teď se tu veřejně odkopu, jakej jsem ekonomickej trotl, ale to neva, nebude to poprvé ani naposled... Když developer, třeba CentralGroup, postaví bytový dům a byty v něm pak prodá (zaplatí mu buď přímo solventní kupující nebo banky přes hypoteční úvěry), je to pro něho zisk a odvede z něho daň...? Dle mého soudu ano. A kupující z kupní ceny bytu(ů) odvede státu daň znovu...? 

Upraveno uživatelem colommbo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mame tu nejakeho autora? Chcel by som pocut aspon jeden pozitivny nazor niekoho koho sa to realne dotyka. Nieco ako "Jo, OSA je fajn, vdaka nej tvorim viac a lepsie!"

Jako autor se můžu přihlásit, ale nemůžu říct, že OSA je fajn a díky ní tvořím vice a lépe. Když jsem v devadesátem roce nebo tak nějak z OSA dostal prvních pár korun, byl to nový zážitek pro mladého člověka....od té doby jsem nedostal nic, možná taky proto,že jsem se o to nezajímal a OSA mi nemá co kam posílat , protože nemá žádné relevantní údaje už téměř 30 let o tom, kde se zdržuji. Ale jako perličku bych zde uvedl, že někdy před osmi sedmi roky, kdy jsme s bandem  absolvovali nějaké  hudební soutěže na živo i v rádiu, tak jsme museli svatosvatě odpřísáhnout a podepsat, že nejsme členy OSA ( i když hrajeme autorskou hudbu), jinak bychom nemohli být účastníky soutěže. Z jedné strany jsme to chápali (ekonomika pro provozovatele celostátní a celoroční soutěže s účastí stovek kapel a tím pádem tisíců umělců a autorů by byl finanční masakr), na druhou stranu to jaksi postrádalo smysl být autor a interpret zároveň...a být hrán v rádiu. Evidentně se to vyplatí všem, kromě autorů a umělců :). Ale věřím, že mainstreamoví autoři jsou na tom dobře...o tom žádná. Zaplaťpánbůh takovou ambici už na stará kolena nemám, takže je mi to celkem fuk. Ale ustavující sjezd OSA s Jandou v čele byl zážitek :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

U novostaveb, pokud jsi prvni kupujici, se dan z nakupu neplati.

Ano plati se DPH ovšem.... a proto si myslím, že je to nesmysl. Já bych chápal, když by se zvedla daň z nemovitostí, to dává alespoň logicky smysl - byť by se mi to nelíbilo. Ale ta 4% daň je úplná kravina, je to opakované zdanění. A krom toho tím stát vybere sice ročně 14mld, jenže jsou s tím spojené velké náklady na dopočítání té daně etc. (Výši určuje fin. úřad). Je to holý nesmysl.

Osvobozen je byt darem (platíš ale normálně potom daň z příjmů- pokud nejsi první, druhá linie příbuzný), novostavby v případě prvního prodeje a družstevní byty.

Nejčastěji se to právě obchází zakoupením bytu v družstevním vlastnictví a následným převodem...

 

Ještě k tomu určení výše daně. Ono fin úřad kontroluje cenu dld ceny obvyklé. Člověk to uvede v přiznání a složí zálohu ve výši 4% z kupní ceny a fin úřad porovnává ceny obvyklé atd.. takže teoreticky to může dost nastřelit. Říkám čistá pruda a stojí to stát dost peněz + když člověk bere hypotéku, tak si na toto často půjčuje a tedy platí úrok na státní daň. Tak tolik o snahách dostupného bydlení např v Praze...

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim souhlasim. To, ze je vse zdanene nekolikrat je pravda. Ta sama nemovitost prodana nekolikrat po sobe se dani pak pokazde atd.

 

Btw, kdyz uz se probira tohle. Stale plati predkupni pravo na spolecne prostory v bytovych domech jako jsou treba parkovaci stani nebo je to uz vyresene jinak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako autor se můžu přihlásit, ale nemůžu říct, že OSA je fajn a díky ní tvořím vice a lépe. Když jsem v devadesátem roce nebo tak nějak z OSA dostal prvních pár korun, byl to nový zážitek pro mladého člověka....od té doby jsem nedostal nic, možná taky proto,že jsem se o to nezajímal a OSA mi nemá co kam posílat , protože nemá žádné relevantní údaje už téměř 30 let o tom, kde se zdržuji. Ale jako perličku bych zde uvedl, že někdy před osmi sedmi roky, kdy jsme s bandem  absolvovali nějaké  hudební soutěže na živo i v rádiu, tak jsme museli svatosvatě odpřísáhnout a podepsat, že nejsme členy OSA ( i když hrajeme autorskou hudbu), jinak bychom nemohli být účastníky soutěže. Z jedné strany jsme to chápali (ekonomika pro provozovatele celostátní a celoroční soutěže s účastí stovek kapel a tím pádem tisíců umělců a autorů by byl finanční masakr), na druhou stranu to jaksi postrádalo smysl být autor a interpret zároveň...a být hrán v rádiu. Evidentně se to vyplatí všem, kromě autorů a umělců :). Ale věřím, že mainstreamoví autoři jsou na tom dobře...o tom žádná. Zaplaťpánbůh takovou ambici už na stará kolena nemám, takže je mi to celkem fuk. Ale ustavující sjezd OSA s Jandou v čele byl zážitek :D

No, já si myslím, že se to vyplatí všem autorům, mainstreamovým i nemainstreamovým, pokud se o svá práva dokážou přihlasit, co se týče přístupu OSA, tam není rozdíl. Ty ses na to vykašlal, tak z toho nic nemáš, za to ovšem OSA nemůže . A co se týče té souteže, možná by stačilo, kdyby se pořadatel snažil  s OSA domluvit (svaz je partnerem spousty takových akcí) a ne nutit lidi, aby se vzdávali svých zákonných práv. Ovšem nejjednodušší je samozřejmě za tohle hodit vinu na OSA. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Decebale, ocenit se musí že jsi věrný své sektě, nech me to plavat, za měsíc tě zkusíme zase :-) Kam letíš potápět prosím tě, pokud to není tajné?

Tajné to není, Thajsko, Koh Lipe. Nejedu se tam jenom potápět, jedem na dovolenou (no, u volnonohaře je to spíš neplacené volno), ale doufám, že aspoň 20 ponorů dám. A už jsem si booknul třídenní liveaboard safari, pojedem někam k Lantě, tak se těším dost, u Lipe už všechny divespoty znám jak svoje boty, jezdíme tam od roku 2007. Kamarádi čekaj:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se dobře pamatuju, tak ne stále, ale už zase. Pár let to, myslím, nebylo potřeba a teď zas ano. 

 

S tim souhlasim. To, ze je vse zdanene nekolikrat je pravda. Ta sama nemovitost prodana nekolikrat po sobe se dani pak pokazde atd.

 

Btw, kdyz uz se probira tohle. Stale plati predkupni pravo na spolecne prostory v bytovych domech jako jsou treba parkovaci stani nebo je to uz vyresene jinak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvne v zivote jsem si "zahral" na bici. Twl to je bozi vec :D

Vzdycky jsem obdivoval klaviristy a bubeniky, tak jsem si dneska parkrat "bouchnul" a je mi bajecne.

Slo ti to? Pre mna je to uplne nekoordinovatelne. Proste 2 ruky nedokazu robit kazda inu vec. Vraj to je riesitelne, jedna sa o nejaku predispoziciu, ale mam z toho smutok. Pritom gitaru mam celkom rad, nedavno som prvykrat chytil do ruk basu a tak sa mi to zapacilo ze uz je jedna na ceste... uvidime.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...