Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :) [2009-2020]


Doporučené příspěvky

Dostal jsem zpátky papíry, ten samý případ jako Kamil. :cheers:  Zjistil jsem, že to mělo řadu výhod, po obědě si můžu dát pivo. Do práce jsem si zvyknul jezdit na kole a baví mě to, takže v tom pokračuju. Pokud někam potřebuju zajet autem, tak jedu firemním, které parkuju ve firmě. Blbý je, že mi doma stojí 2 auta který nepoužívám.

Dostali Tě. Maj Tě tam kde Tě chtěli mít...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že tak geniální systém ani úředníci nejsou. Spíš je to pro mě ponaučení, že i negativní věc může člověka posunout. To co jsem předtím myslel, že nejde tak najednou to není problém. Na kole jsem hodně jezdil i dřív, ale teď si cestu do práce a z práce užívám. Rozhodně bych to doporučil všem alespoň na 2 týdny, asi by se pohled na cyklisty radikálně změnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že tak geniální systém ani úředníci nejsou. Spíš je to pro mě ponaučení, že i negativní věc může člověka posunout. To co jsem předtím myslel, že nejde tak najednou to není problém. Na kole jsem hodně jezdil i dřív, ale teď si cestu do práce a z práce užívám. Rozhodně bych to doporučil všem alespoň na 2 týdny, asi by se pohled na cyklisty radikálně změnil.

Jak říkám. Už jseš jejich. Za chvíli tady začneš psát jak Tě ty auta na silnici ohrožujou a že by se to mělo omezit, nadělat všude zóny a zdražit benzín.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rohy z nosorožce ty bambusáku, zase Decebal, no, jsem rád, že tě ještě nikdo nezabil  :lol2:  Thajsko byl jen příklad, protože tam jezdí úplně každej, stejně jako ty, problém se týká  celé Asie. Jinak na ulici ti to nikdo nenabídne, stejně tak jako na Karlově mostě ti nikdo nenabídne třeba heroin, no"

Nevím, proč se rozčiluješ, obávám se, že Tvůj předpoklad, že tam za tím jezdí turisté, je vedle jak ta jedle, tomu možná věří místní.  A heroin na Karlově mostě Ti klidně někdo nabídne :-), o nosorožčích rozích nikdo z mých přátel v Thajsku nikdy nemluvil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...no fuj! :cheers: Jak můžeš? Kolo je fajn a "gentleman" s kolečkem v ruce, který neumí cyklistu, chodce a další pomalé prostředky slušně minout, by měl buď všude postavit cyklopruhy-stezky, nebo raději neřídit. Když jede Aviatik nebo traktor, tak jej taky musíme objet a nikdo neremcá...a to už na cestách nejsou Škoy 1203.

Přesně tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od nás jeden z rodiny, který miluje víno (jeho brácha má vinohrad), přišel taky o noty a začal jezdit na kole, rozjezdil se tak, že auta prodal a stal se z něj na stará kolena totální bikebundusem nakažený člověk. Vozí si sebou oblek, před jednáním se převleče, pak jej sbalí a fičí někam jinam. Loni najel 20k km....docela mu to závidím.

Pracovní hadry sebou nevozím, k takový dokonalosti jsem to ještě nedotáh, ale mám je ve skříni v kanceláři a když je potřeba, tak se převlíknu. 20 sice nenajedu, ale odhaduju to tak na 12k. A ještě jedna paráda, fakt mi leze dolů pupík, který jsem si nastřádal za poslední dva roky nemocí a operací. :king:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby se to už nedalo vydržet, jednoho z těch aut bych se ujal. Toho placatýho. Zcela nezišťně. :whistling:

Ahoj, tak tohle jsem se rozhodl, že prodám. Skoro s ním nejezdím, překáží v garáži a práší se tam na něj. Kupodivu jsem o papíry nepřišel v tomhle placatým. Do tolika jim to asi neměří a tak rychle nejezdí, aby mě chytli. :D    Kdyby jsi o někom věděl, kdo by ho potřeboval, tak dej vědět. :mobile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od nás jeden z rodiny, který miluje víno (jeho brácha má vinohrad), přišel taky o noty a začal jezdit na kole, rozjezdil se tak, že auta prodal a stal se z něj na stará kolena totální bikebundusem nakažený člověk. Vozí si sebou oblek, před jednáním se převleče, pak jej sbalí a fičí někam jinam. Loni najel 20k km....docela mu to závidím.

To je super, a stíhá si taky vždycky před tím jednáním dát srpchu? A jak to řeší při dešti a v zimě?

 

...no fuj! :cheers: Jak můžeš? Kolo je fajn a "gentleman" s kolečkem v ruce, který neumí cyklistu, chodce a další pomalé prostředky slušně minout, by měl buď všude postavit cyklopruhy-stezky, nebo raději neřídit. Když jede Aviatik nebo traktor, tak jej taky musíme objet a nikdo neremcá...a to už na cestách nejsou Škoy 1203.

Souhlas. Na druhou stranu, řidičům by se cyklisté objížděli slušně lépe, kdyby sami cyklisté dodržovali vyhlášku, kterou dodržovat mají. Nevím jak jinde, ale v Praze jich 90% vůbec netuší, že pro ně nějaké předpisy platí, a jezdí jak prasata.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je super, a stíhá si taky vždycky před tím jednáním dát srpchu? A jak to řeší při dešti a v zimě?

 

Souhlas. Na druhou stranu, řidičům by se cyklisté objížděli slušně lépe, kdyby sami cyklisté dodržovali vyhlášku, kterou dodržovat mají. Nevím jak jinde, ale v Praze jich 90% vůbec netuší, že pro ně nějaké předpisy platí, a jezdí jak prasata.

 

Kdyby se na kole dodržovali pravidla, tak to pozbývá v Praze úplně efektivitu rychlejší přepravy. Po chodníku nesmíš, cyklostezky pro pěší a cyklisty jsou obsazené bruslaři a kočárkama, prakticky absence cyklostezek pouze pro cyklisty a to promile cyklopruhů podél obrubníku to nezachrání.

Třeba v Hradci je to daleko lepší, myslím infrastukturu, cyklisti taky jezdí kudy chtějí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 kdyby sami cyklisté dodržovali vyhlášku, kterou dodržovat mají. Nevím jak jinde, ale v Praze jich 90% vůbec netuší, že pro ně nějaké předpisy platí, a jezdí jak prasata.

 

... pouc nas cyklisty z Prahy, se rad priucim  :smoke: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby se na kole dodržovali pravidla, tak to pozbývá v Praze úplně efektivitu rychlejší přepravy. Po chodníku nesmíš, cyklostezky pro pěší a cyklisty jsou obsazené bruslaři a kočárkama, prakticky absence cyklostezek pouze pro cyklisty a to promile cyklopruhů podél obrubníku to nezachrání.

Třeba v Hradci je to daleko lepší, myslím infrastukturu, cyklisti taky jezdí kudy chtějí :-)

Od kdy musí být cyklista rychlejší než auto? Že jsou cyklostezky v Praze ostuda a tragédie, na tom se shodneme. Pokud ale cyklostezku zabírají bruslaři a kočárky, tj. podle Vyhlášky chodci, co s tím mají společného řidiči aut? A jak omlouvá nedodržování předpisů v Praze to, že na předpisy kálíte i v Hradci?

 

... pouc nas cyklisty z Prahy, se rad priucim  :smoke: 

Jelikož jsi na gentlemanském fóru, předpokládám, že patříš k těm 10% cyklistů (ano, i takové jsem potkal), kteří vědí, že červená na semaforu znamená "stůj", že při změně směru jízdy dávají rukou znamení o změně směru jízdy, že jezdí po dopravní komunikaci vpravo, pokud možno při krajnici, nejezdí jednosměrkou v protisměru, a vědí, že pokud chtějí část své cesty absolvovat po chodníku v davu chodců, musí ze sebe taktéž učinit chodce, tj. sesednout z kola a vést ho, stejně tak na zastávkách MHD a vlakových nástupištích...

Upraveno uživatelem Filip.J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápejte mě špatně, já mám na kole naježděno tolik, že mi z toho vržou kolena, ale občas se fakt stydím, když vidím, jak se v dopravě chovají mí "kolegové". Podle mě jsou řidiči v Praze tolerantní ještě dost, fakt vídám dost cyklistických alotrií, při kterých se vždycky divím, že těch mrtvých na silnicích není víc...

Nehledě na to, že Praha je pro kola řešená opravdu špatně, a nemyslím si, že přibývající retardéry, ubírání pruhů autům na hlavních tepnách a stavba cyklostezek vedoucích odnikud nikam a končících ve vícepruhových křižovatkách to nějak zlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsem psal, cyklostezka pouze pro cyklisty v Praze prakticky neexistuje, vždy to je Stezka pro pěší a cyklisty. A tu užívat můžeš ale nemusíš. A jelikož jsou chodci všichno ostatní(bruslaři, běžkaři, pejskaři, kočárky a další), tak to klidně mohli nechat jako chodník.

 

nechci se nikoho dotknout, ale opravdu Filipe dodržuješ všechny předpisy? Přejezd přejíždíš 30km/h, dáváš přednost všem chodcům, nejezdíš na oranžovou?

jinak v Praze je tuším jezdit na kole jednosměrkou v protisměru dovoleno. A ukazovat vždy taky nejde, občas se musí brzdit před zatáčkou a to prostě neukážeš, stejně jako na starší motorce bez blinkrů při odbočování doprava kolikrát neukážeš, protože ovládáš přední brzdu nebo plyn.

 

a já třeba na to nekálím ani v Hradci ani v Praze, ale že bych na kole dodržoval 100% všechny předpisy, to ani náhodou...myslím tady víc než jinde platí používání selského rozumu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož jsi na gentlemanském fóru, předpokládám, že patříš k těm 10% cyklistů (ano, i takové jsem potkal), kteří vědí, že červená na semaforu znamená "stůj", že při změně směru jízdy dávají rukou znamení o změně směru jízdy, že jezdí po dopravní komunikaci vpravo, pokud možno při krajnici, nejezdí jednosměrkou v protisměru, a vědí, že pokud chtějí část své cesty absolvovat po chodníku v davu chodců, musí ze sebe taktéž učinit chodce, tj. sesednout z kola a vést ho, stejně tak na zastávkách MHD a vlakových nástupištích...

OK to beru... jen bych rekl vetsi procento tech cyklistu, kteri to maji v palici srovnany a na silnici neryskuji. Pravidelne jezdim Branik-Letnany a od Manesa k Rudolfinu vim, ze musim mit oci i na prdeli. A kdyz uz jsem v ty sekci "co me prave potesilo" tak jsem potesenej, ze jeste ziju  :thumbsup_anim: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v Praze je tuším jezdit na kole jednosměrkou v protisměru dovoleno.

Pokud je na ulici vyznačený speciální pruh.

 

A cyklisti jsou úplně zlatý proti těm nově se vyrojivším skůtrařům. Jezdí to pár měsíců a maj pocit, že kličkovat musej za každou cenu, protože to tak viděli u mesíků (vyježděných)...

Včera jeden dement přejížděl magistrálu před muzeem v lehce se posunující koloně kolmo přes 3 pruhy. Málem jsem mu z toho udělal babetu. Příště nebudu před sebou nechávat zbytečný místo, aby se tam někdo cpal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...