Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :) [2009-2020]


Doporučené příspěvky

Já už jsem delší dobu zvažoval o nějaké ozdobě do klopy. Oblek nosím tak 3x do týdne, tak jsem si říkal, že krom manžetových knoflíků to chce ještě jinou personifikaci. Původně jsem chtěl nějaký státní symbol (lev atd) ale nic co by se mi extra líbilo. Trochu lepší to bylo s vlajkou, ale už je to hodně "americké" a hlavně s momentální reprezentací se k tomu moc nechci hlásit:-D

Podařilo se mi sehnat toto. Naše rodina je celá skautská a přijde mi to mnohem osobnější a taky dobrý icebreaker vedle hodinek.

Tak mi to udělalo radost :-)

f77c0dbc94234452a4e6c1cec379c811.jpg

Vojto, jako idea skvělý, ale kde vezmeš tu odvahu propíchnout klopu obleku takovým kopím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Já jako starej skaut ten nápad s odznakem na kvádru náhodou oceňuju. Ještě by to šlo vylepšit a zvlášť důležité pracovní kontrakty uzavírat podaním levé ruky se skříženejma malíčkama. Ale tu už by asi nebylo pro každýho, tak aspoň s některejma.

Se skautama to beru jako samozrejmost, to je jasne ne ? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy bych si nic, co by me nejak pomahalo (sebe)definovat, do vobleku nezapich. Pride mne to moc agresivni nebo sebestredny, neco jako dementni nalepka potapece na aute. Ale nakonec posledni voblek mne zpulky sezral moll a novej nepotrebuju, takze ani nic pichat nemuzu.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy bych si nic, co by me nejak pomahalo (sebe)definovat, do vobleku nezapich. Pride mne to moc agresivni nebo sebestredny, neco jako dementni nalepka potapece na aute. Ale nakonec posledni voblek mne zpulky sezral moll a novej nepotrebuju, takze ani nic pichat nemuzu.

Řeknou mě psycholog Milis, esli sem taky ten sebestrednej a agresivni, kdyz se mi vodznacky libej. Na parkroj mam velkou cervenou jednicku, protoze se mi hrozne libi stejnojmenny film s Lee Marvinem a na ty voskovany bunde mam hranicarskyho psa z pevnosti Hanicka, protoze je udelany podle puvodni raznice a stal v suvenyrech dve kila.

 

 

541a8db09a18b78d26afd50ed5a90079.jpg

 

6232680f90cd66c17c26fbb8ae038c80.jpg

 

1eca4a5564902f5cfa23902c7330abc4.jpg

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeknou mě psycholog Milis, esli sem taky ten sebestrednej a agresivni, kdyz se mi vodznacky libej. Na parkroj mam velkou cervenou jednicku, protoze se mi hrozne libi stejnojmenny film s Lee Marvinem a na ty voskovany bunde mam hranicarskyho psa z pevnosti Hanicka, protoze je udelany podle puvodni raznice a stal v suvenyrech dve kila.

 

 

Jsi sebestřednej a militantně agresivní - úplně stejně jako já - mám to stejně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Todle je hezky, mluvil sem vo vobleku. Ten zahranicni pes mne ale pripomina pohranicniky. Aby te tam nekde este nezastrelili zas.

 

 

To mně spad kámen ze srdce. Historie hraničářských psů jako  insignie v Čechách je dlouhá. Je zajímavé, že původně Chodové, k nimž se odkazuje, ho původně ve znaku neměli.

 

 Na nejstarších chodských pečetích vidíme sekyru ? čakan a kolem ní 14 hvězd. Prý značí počet chodských vesnic na Domažlicku, ale těch bylo ve skutečnosti dvanáct a později jedenáct. Na chodském praporci z poloviny 16. století zase vidíme pár vysokých plstěných bot, tedy znamení zjevně související s jejich povinnosti vůči panovníkovi ? chodit po zemských hranicích a střežit zemské stezky. Praporec s psí hlavou se snad poprvé objevil na rozměrném obraze znázorňujícím vítězství Břetislava I., který původně zdobil klášter v Pivoni. Neznámý autor plátna z 18. století namaloval Chody spěchající na pomoc českému knížeti právě s praporcem ozdobeným psí hlavou. Bezděčně tím inspiroval německého spisovatele a historika J. A. Gabriela, který ve své práci o Chodech z roku 1864 uvedl: ?Dává se jim přezdívka Psohlavci, jež povstala z toho, že měli na svém praporci jako znamení hlavu psa, věrného strážce domu?? Odtud už byl jen krůček k názvu populárního historického románu Aloise Jiráska Psohlavci, poprvé vydaného v roce 1884. 

 

post-1551-0-93525200-1520632935_thumb.jpg

 

Po vzniku Československé republiky toho psa převzali do znaku hraničářské jednotky a po nastolení zlořádu komouši do pohraniční stráže.  A ten znak za to nemůže. To je stejný jako spojovat německý železný kříž jako vyznamenání pouze s Hitlerem, přestože byl poprvé udělován myslím v roce 1813.

 

post-1551-0-76168300-1520632922_thumb.jpg

 

post-1551-0-98476700-1520632912_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mně spad kámen ze srdce. Historie hraničářských psů jako  insignie v Čechách je dlouhá. Je zajímavé, že původně Chodové, k nimž se odkazuje, ho původně ve znaku neměli.

 

 Na nejstarších chodských pečetích vidíme sekyru ? čakan a kolem ní 14 hvězd. Prý značí počet chodských vesnic na Domažlicku, ale těch bylo ve skutečnosti dvanáct a později jedenáct. Na chodském praporci z poloviny 16. století zase vidíme pár vysokých plstěných bot, tedy znamení zjevně související s jejich povinnosti vůči panovníkovi ? chodit po zemských hranicích a střežit zemské stezky. Praporec s psí hlavou se snad poprvé objevil na rozměrném obraze znázorňujícím vítězství Břetislava I., který původně zdobil klášter v Pivoni. Neznámý autor plátna z 18. století namaloval Chody spěchající na pomoc českému knížeti právě s praporcem ozdobeným psí hlavou. Bezděčně tím inspiroval německého spisovatele a historika J. A. Gabriela, který ve své práci o Chodech z roku 1864 uvedl: ?Dává se jim přezdívka Psohlavci, jež povstala z toho, že měli na svém praporci jako znamení hlavu psa, věrného strážce domu?? Odtud už byl jen krůček k názvu populárního historického románu Aloise Jiráska Psohlavci, poprvé vydaného v roce 1884. 

 

attachicon.gifznak1.jpg

 

Po vzniku Československé republiky toho psa převzali do znaku hraničářské jednotky a po nastolení zlořádu komouši do pohraniční stráže.  A ten znak za to nemůže. To je stejný jako spojovat německý železný kříž jako vyznamenání pouze s Hitlerem, přestože byl poprvé udělován myslím v roce 1813.

 

attachicon.gifMEDAILE HRANIČÁŘI.jpg

 

attachicon.gif2066.jpg

 

Stejně je to s hákovým křížem.

Původně je to jeden ze znaků Fénické obchodní abecedy. Posléze tento znak používala jedna Americká divize jako svůj symbol. Počátkem WWII a jednotek SS se ho tato divize vzdala a zvolila jiný symbol.

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud není nějaká věc "na indexu" (jako ten kreuz), lidi naštěstí rychle zapomínají. A tipuju že i ten kýčovitý odznáček na klopě saka už by dnes brali spíš jako zapomenutý suvenýr z klubu místních pejskařů, než jako nějaký explicitní odkaz na "psohlavce". Teda pokud by jim nositel svým chováním "pod psa" nedával důvod se ptát... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně je to s hákovým křížem.

Původně je to jeden ze znaků Fénické obchodní abecedy. Posléze tento znak používala jedna Americká divize jako svůj symbol. Počátkem WWII a jednotek SS se ho tato divize vzdala a zvolila jiný symbol.

Nemluvě o tom, že svastika je buddhistickým (a nejen tím) symbolem štěstí a koloběhu života...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě třeba potěšilo, že jsem se díky tomuhle vláknu dověděl o přestavbě Ivančeny. Budu tam muset vytáhnout rodinku na výlet! Na staré jsem byl třikrát, naposledy ve 20 letech (to už bude taky 15 let nazpět...). Poprvé jsem tam šlapal, když mi bylo 11 a byl jsem děsnej king, protože jsem našel v garáži starý kanady a na ten víkend si je vzal. Zážitek jsem z toho měl na celej život, ale nevzdal jsem to a celej víkend s nohama oblepenýma náplastma ty boty srdnatě nosil, co mi taky zbývalo...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nojo, je to veselá diskuse, :photo: . V podstatě ti to tady zhodnotili ve stylu - "partajní odznak". Od lilie ke svastice. Všechno má stejný význam, nikdy to není jinak, ale říkáš dobře, že hlásit se k dnešní partě na hradě lze sotva. Tak přece jen ta lilie je skutečným vyjádřením osobních pocitů. To se dá.  :cheers:

V podstatě bych to ocenil, pořád je to lepší než toto.

 

***

post-18915-0-91283300-1520695934_thumb.jpg

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...