Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :) [2009-2020]


Doporučené příspěvky

Krome verze,ze kapsicka je na hodinky jsem cetl i verzi, ze byla urcena na zapalky. Nejvetsi rozmach kapsicky byl v obdobi divokeho zapadu.

 

No dyk to tam píšou. Ale jinde zase psali na peníze, na mince

 

Mně to popravdě překvapilo a vždy jsem si myslel a viděl ve filmech i na dobových fotografiích hodinky v kapse ve vestičce.

No nic no. Člověk je prostě tvor hloupý a stále je třeba se učit.:-)

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že story o kapsičce na hodinky je reverzní inžinýring, kterej vymyslel někdo, kdo běžný hodinky z druhé poloviny 19. století ani pořádně neviděl. Jednak by tam byly napresnutý tak, že by mohlo rupnout sklo (neměly všechny horní plášť), druhak by zavazely v používání kapsy pod ní. A trěťak - kalhoty to byly primárně (a ještě dlouhá léta po "vzniku") určené jako pracovní oděv pro makáče, zlatokopy, kovboje - prostě typickou sortu lidí, která se bez hodinek fakt neobešla...

Hodinky se nosily v kapsičce vesty. Vesta byla běžná součást oděvu do padesátých let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plznicka na Valse na Belohorsky s kamaradem, ktereho vidam jen dvakrat rocne.

No nekecej! Já tam byl včera taky... cca od 18-22:30 měli jsme akci z práce.. ta Plzeň je tam perfektní Upraveno uživatelem Povidláček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že story o kapsičce na hodinky je reverzní inžinýring, kterej vymyslel někdo, kdo běžný hodinky z druhé poloviny 19. století ani pořádně neviděl. Jednak by tam byly napresnutý tak, že by mohlo rupnout sklo (neměly všechny horní plášť), druhak by zavazely v používání kapsy pod ní. A trěťak - kalhoty to byly primárně (a ještě dlouhá léta po "vzniku") určené jako pracovní oděv pro makáče, zlatokopy, kovboje - prostě typickou sortu lidí, která se bez hodinek fakt neobešla...

Hodinky se nosily v kapsičce vesty. Vesta byla běžná součást oděvu do padesátých let.

viděl bych to podobně. Sice nevím jak velká ta kapsa původně byla ale když vezmu tradiční Roskopfky coby zástupce lidové časomíry, tak jsou docela macaté. A ti amerikáni určitě žádné fajnové miniatury taky nenosili. Dalo by se říct že do té kapsy se spíš nevejdou a asi bych se bál o sklo a taky krček s korunkou když bych je zmáčk při sedění. Natož třeba při jízdě na koni. Myslím že autor tu kapsu původně myslel prostě na drobnosti které je potřeba mít při ruce, které tenkrát takoví lidi potřebovali. Sirky, šňupací tabák, střílelo se perkusníma zbraněma takže možná kapsle. Asi se budu muset znova podívat  na Hell on wheels, odkud třeba takoví lidi co stavěli železnici tahají hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...