Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :) [2009-2020]


Doporučené příspěvky

Jak praví klasik, všechno je relativní. Manželka mi před chvílí volala, že nabořila (při nedobrždění ve městě) auto. Jasně, že člověk nevejská radostí, ale pak si řekne - hlavně, že jsou to jen plechy a nikomu z obou aut se nic nestalo. Takže proto "co mě dnes potěšilo".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

 

Jak praví klasik, všechno je relativní. Manželka mi před chvílí volala, že nabořila (při nedobrždění ve městě) auto. Jasně, že člověk nevejská radostí, ale pak si řekne - hlavně, že jsou to jen plechy a nikomu z obou aut se nic nestalo. Takže proto "co mě dnes potěšilo".

To Kuncákova přítelkyně jednou takhle ťukla auto a zlomila si u toho čelist a popálila se žehličkou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Já taky ne, trochu jsem doufal, že na chlapa si nedovolí :-)

Já zase jedu vlakem do Prahy z Ostravy už asi čtyři hodiny, tak jsem si to musel něčím zpestřit. Btw, nezačal jsi to tady šířit Ty ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

 

Vsak ja si vas chlapci pisu a pamatuju, vsechny :-) a spolehat na to, ze si netroufnu na chlapa i kdyz nosim podvazky, muze jen ten, co me dostatecne nezna :-), wolowe :-).

Já pevně věřím, že mě v těch lodičkách nedoženeš :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Stát chystá omezit výdaje na neziskovky. Měly by se dál financovat jen ty co se starají o staré a nemocné apod., dál by se to mělo výrazně seškrtat.

S tímhle souhlasím, ty peníze co jdou na fotbal mě taky štvou.... :D Jinak určitě je tam spousta nesmyslů, nicméně mi vadí jak se tu populisticky řeší věci. Tenhle stát by potřeboval reformu zdravotnictví, důchodového systému, školství....ale ne největší téma jsou neziskovky, protože je beztak ovládá Soros  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:  Což je prostě ufo a potom se divme, že ta banda kolem Pitomia má dvouciferný výsledek. Je to prdel a ta rozčílenost lidí taky.

Btw tady největší příjemci dotací od státu z neziskového sektoru. Většina sportovních organizací a potom pár charitativních, kteří tady toho dělají opravdu hodně:

post-22755-0-76337500-1533552563_thumb.png

 

EDIT: tabulka je z roku 2014, novější se dá určitě dohledat, to složení bude velmi podobné...

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, myslím, že těmhle neziskovkám ( ty v tabulce ) se na to šahat nebude ( jedná se o trochu jinej "typ" ). A myslel jsem si, že Soros u nás až tak nevadí, spíš trochu víc na východ.

Pohled na dotace do sportu chtějí trochu detailnější pohled a rozklíčování ( osobně proti nim nemám námitek, pokud z nich nejdou peníze do profi sportu, což v mnoha případech jdou ). A taky jsem to nedokázal napsat lépe, aby mě nikdo nechytl za slovo ( to by bylo spíš na debatu osobně, písemnou formou se to vysvětluje dost špatně ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Vojto, myslím, že těmhle neziskovkám ( ty v tabulce ) se na to šahat nebude ( jedná se o trochu jinej "typ" ). A myslel jsem si, že Soros u nás až tak nevadí, spíš trochu víc na východ.

Pohled na dotace do sportu chtějí trochu detailnější pohled a rozklíčování ( osobně proti nim nemám námitek, pokud z nich nejdou peníze do profi sportu, což v mnoha případech jdou ). A taky jsem to nedokázal napsat lépe, aby mě nikdo nechytl za slovo ( to by bylo spíš na debatu osobně, písemnou formou se to vysvětluje dost špatně ).

Asi jsi mě nepochopil. Tady je celospolečenský tlak určité vlivové skupiny lidí, kteří se snaží odklopit pozornost od těch důležitých témat k těmto margináliím. Na to jsem reagoval, ale to opravdu neznamená, že samozřejmě neziskový sektor je bezproblémový. Z nějakého, mi nepochopitelného důvodu se pouze stal terčem neustálých útoků určitých skupin. Když se podíváš na spousty z diskuzí ve vláknech co mě právě naštvalo a potěšilo atd.... Tak i tady dochází dost často k velkému zjednodušování a absolutně nesmyslné argumentaci. Někteří dokonce ve svém úzkém vidění světa jsou schopni naprosto nepochopitelnou dedukcí dojít k překvapivým závěrům. Například někoho označit za pracovníka neziskovky a ještě ideálně homosexuála jen pro opačný názor... :D Stačí když se ten dotyčný postavil proti flagrantnímu rasismu. Vadí mi zjednodušené vidění světa, zkratkovité jednání a určité nátlaky. 

 

Tedy pokud nějaké neziskovky nepracují správně a je to pro spoustu lidí určitě cesta, jak jednoduše přijít k penězům z veřejného. Tak se mají řešit tyhle případy, ale budovat v lidech všeobecnou nenávist k sektoru, kdy většinou si ani neuvědomí, co to ta neziskovka vlastně znamená (tabulka výše)... To mi prostě vadí. Stejně jako jsem spoustu krát osobně zažil nesnášenlivost Čechů k cizincům a myslím, že to je opravdu fenomén za který bychom se měli stydět. Dost často se přitom ani nejednalo o vizuálně odlišné lidi, stačilo, že mluvili jiným jazykem..... a já se vždycky strašně styděl. 

 

Tak a ještě úplně krátce: Když se řekne neziskovka, tak se určité skupině lidí vybaví obrázek: Soros, člověk držící nápis: refugees welcome, uprchlík, člověk nenávidící Zemana a možná právě homosexuál :D

To by mi přišlo zábavné, ale spíše mě to tedy děsí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsi mě nepochopil. Tady je celospolečenský tlak určité vlivové skupiny lidí, kteří se snaží odklopit pozornost od těch důležitých témat k těmto margináliím. Na to jsem reagoval, ale to opravdu neznamená, že samozřejmě neziskový sektor je bezproblémový. Z nějakého, mi nepochopitelného důvodu se pouze stal terčem neustálých útoků určitých skupin. Když se podíváš na spousty z diskuzí ve vláknech co mě právě naštvalo a potěšilo atd.... Tak i tady dochází dost často k velkému zjednodušování a absolutně nesmyslné argumentaci. Někteří dokonce ve svém úzkém vidění světa jsou schopni naprosto nepochopitelnou dedukcí dojít k překvapivým závěrům. Například někoho označit za pracovníka neziskovky a ještě ideálně homosexuála jen pro opačný názor... :D Stačí když se ten dotyčný postavil proti flagrantnímu rasismu. Vadí mi zjednodušené vidění světa, zkratkovité jednání a určité nátlaky. 

 

Tedy pokud nějaké neziskovky nepracují správně a je to pro spoustu lidí určitě cesta, jak jednoduše přijít k penězům z veřejného. Tak se mají řešit tyhle případy, ale budovat v lidech všeobecnou nenávist k sektoru, kdy většinou si ani neuvědomí, co to ta neziskovka vlastně znamená (tabulka výše)... To mi prostě vadí. Stejně jako jsem spoustu krát osobně zažil nesnášenlivost Čechů k cizincům a myslím, že to je opravdu fenomén za který bychom se měli stydět. Dost často se přitom ani nejednalo o vizuálně odlišné lidi, stačilo, že mluvili jiným jazykem..... a já se vždycky strašně styděl. 

 

Tak a ještě úplně krátce: Když se řekne neziskovka, tak se určité skupině lidí vybaví obrázek: Soros, člověk držící nápis: refugees welcome, uprchlík, člověk nenávidící Zemana a možná právě homosexuál :D

To by mi přišlo zábavné, ale spíše mě to tedy děsí. 

Vojto, už to chápu, díky za dovysvětlení. K tomu mám jen pár poznámeček ( znáš mě, jen tak "porážku neuznám" :-)). Rozhodně bych tady lidi nenařkl ze zjednodušování či podobného, jen je prostě ty " správné, jediné správné názory" štvou a tak se ze sportu ozvou a točej to do maxima ( nevěřím, u lidí, co si zjistěj o hodinkách tolik info, že jsou to až negramoti či nevzdělanci a asi ani ty ne ) - klidně doložím historií, že ne vždy byl správnej ( ne veřejně, ale do SZ, protože se sem nechodím hádat ).

Všeobecnou nenávist z neznámého je v lidech od pradávna a věřím, že jako zmizel Sládek ( asi jsi o něm slyšel, jsi na jeho eru mladej :-)), tak odkráčí stejným směrem Pitomio.

Některých nadací bych se i zastával, jsem jejich přispěvovatelem a v nejedné těžké chvilce mi bylo od nich pomoženo ( vysvětlil jsem si tu tabulku prostě jinak, vážnějc ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...