Jump to content
jankoxxx

Co mě dnes potěšilo :) [2009-2020]

Recommended Posts

Luxus! Já letos v Řecku vzal děti do lesa, aby viděly i přírodu a ne jen umělý prostředí resortu, a udělal jim takový malý safari. Gekoni, štíři, sršně, mravenci, roháči, had. Největší fušku mi dalo najít sklípkana, ale nakonec se zadařilo, dokonce nádhernej černej exemplář s širokým, cihlově červeným pruhem. Holky nadšený.

Ještě teda oprava - aby to zdejším arachnologům nevrtalo hlavou - v Řecku na Zakynthosu jsem v lese s dětma nenašel sklípkana (nikde nebyla ani jejich doupátka s vrátky), ale samici stepníka <i>Eresus</i> sp. aff. <i>ruficapillus</i>... zadeček měla jak velkou švestku (foto není moje).

post-30813-0-53338300-1533125789.jpg

Zdroj: https://ednieuw.home.xs4all.nl/Spiders/Eresidae/Eresidae.htm

Mimochodem, příbuzný stepník rudý žije i u nás. Jeden z nejkrásnějších pavouků, taková zabijácká beruška. A ten tedy rafnout umí.

post-30813-0-27973200-1533125965.jpg

Edit: kua chlapi jak se pise kurzivou? Tohle <i> ani tohle mi nefunguje...

Edited by martar

Já v Brně našel na balkoně v 8.patře kudlanku a dost mě vyděsila... já z členovců a většího hmyzu mám vcelku paniku...

post-7553-0-68275600-1533132877_thumb.jpg

Kudlanka je na jižní Moravě původní druh, ale na balkóně trochu překvapí. Je krásná :)

seiko.............., čí to asi bude....

/zdroj K-report/

post-18915-0-63985700-1533133799_thumb.jpg

Edited by eloga

To už tu myslím bylo. Šlo o nějakou firemní flotilu, bez souvislosti s hodinkama.

Nocni mury.

Ja si myslim ze pavuky smrdia. Este som sice ziadneho necitil, ale pre istotu aby nesmrdeli ich trocha navoniam Biolitom; a hned nam je vsetkym lepsie.

to je možný, v každém případě je to v záplavě značek-sraček na přání něco pochopitelného  a solidního. 

**

Tak , kdyz ho nechte zmacknu, to to asi pusti i do me, ne? Kurnik, jeste, ze jsem postavil v horach s nizkou prumernou teplotou, ale stejne. Teplota roste, jak zbesila. Na stredni Evrope me prave bavi, ze je tam malo jedovatejch brouku a jine haveti.

Neprokousne lidskou kůži.

No, Tome, pokud máš smůlu a zahryzne se do jemnějších partií, tak prokousne. Mě takhle pruhovanej křižák kousnul do vnitřního ohybu lokte, když jsem ho nechtěně zmáčknul při focení ploštic v trávě. Jed byl bez reakce, ale já obecně snáším jedy dobře. A u malého děcka nebo starého člověka s papírovou kůží by prošel skrz taky. To ale platí i pro další pavoukovce s dostatečně velkými a silnými chelicerami.

Edited by martar

Neprokousne lidskou kůži.

Fake news. Určitě by to rozjelo nekrotizaci tkáně a bolestivou smrt. Vzhled by tomu napovídal.

Čistě teoreticky bych chtěl vidět slíďáka tatarského. To jiná liga než křižáček pruhovaný.

Mě takhle pruhovanej křižák kousnul do vnitřního ohybu lokte . . .

Dobře, ale ty jsi znám jako muž co se nebojí v pralese na konci světa, udělal jsi to schválně, viď? ;)

Fake news. Určitě by to rozjelo nekrotizaci tkáně a bolestivou smrt. Vzhled by tomu napovídal.

Rozhodně. Akorát je malej, musíš se nechat kousnout vícekrát za sebou :D

Mne se tady z toho dela zle! Se budu bat jit spat.

Mne se tady z toho dela zle! Se budu bat jit spat.

Tak ona je otázka, kolik jedu jsem do tý ruky dostal. Ale štíplo to, kůži prokousl. Nekrotizace se nedostavila :) ale jak říkám, já neměl větší reakci ani na zmijí kousnutí a vcelku se ctí jsem ustál i žihadlo od mandarína.

Nickolas: mý děti s pavouky žádný problém neměly do doby, než viděly Harryho Pottera nebo Hobita nebo Pána prstenů... od tý doby se jich bojí a zdá se jim o nich. Přijde mi, že naše kultura tu technologii vyloženě podporuje:)

Edited by martar

Marně přemýšlím, co jsem teda v dětství musel vidět já. Filmy tohohle typu si nevybavuju ale pavouky nesnáším :)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...