Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :) [2009-2020]


Doporučené příspěvky

Někdy mi vadí, že se na poláky díváme s despektem. Přitom oni nás mají rádi.

 

 

Pritom poláci nas mají vyloženě radi.

 

Co s vami ti poliaci v tom polsku robia ? Tusim to radsej ani nechcem vediet :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A trochu k tématu- co mě potěšilo.

Včera jsem naši juniorku nastěhoval nazpět do rodného hnízda. Po pěti letech jejího "sociálního projektu", kdy bydlela s přítelem.

Taková trochu Itálie, hádky, rozchody, udobřování... už se jí snad rozsvítilo. Ale jinak docela hodnej kluk, až na to že je po mámě.. 

Tak snad nebudu psát za chvilku do "co mě dnes sére" až se rafneme..

Naštěstí do měsíce začne škola, a pofičí na privát  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co s vami ti poliaci v tom polsku robia ? Tusim to radsej ani nechcem vediet :)

Je nám spolu prostě fajn a dělá nám to dobře. Ale bráchu Slováka vezmem taky, neboj , nemusíš tak nesmelo

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A trochu k tématu- co mě potěšilo.

Včera jsem naši juniorku nastěhoval nazpět do rodného hnízda. Po pěti letech jejího "sociálního projektu", kdy bydlela s přítelem.

Taková trochu Itálie, hádky, rozchody, udobřování... už se jí snad rozsvítilo. Ale jinak docela hodnej kluk, až na to že je po mámě..

Tak snad nebudu psát za chvilku do "co mě dnes sére" až se rafneme..

Naštěstí do měsíce začne škola, a pofičí na privát

Tak u nás je to presne naopak, mladej vypadl do sveta a tak nejak jsem z toho trochu na meko ... Na druhou stranu jsem rad, ze si vyzkousi co je to vydelat na najem, zradlo a ostatni nepotrebny veci. Protoze mama hotel nebi uplne nejlepsi skola...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u nás je to presne naopak, mladej vypadl do sveta a tak nejak jsem z toho trochu na meko ... Na druhou stranu jsem rad, ze si vyzkousi co je to vydelat na najem, zradlo a ostatni nepotrebny veci. Protoze mama hotel nebi uplne nejlepsi skola...

No, u nás to bylo před těmi pěti lety podobné. 

Tak uvidíme, jak to bude fungovat.

Chce to vydržet a moc se neptat. Oni mají své hlavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě dneska nemůže nasrat nic a nikdo. Dopo krasna vyjížďka na kole a nejčko pohled na lehatko a pohled z lehatka. Červené a knížka

 

8c3be03e6fa6da499d4d0ac16bdf4a77.jpg

 

ee91ee41256eef97361ef016918f29b1.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může mi někdo vysvětlit, jak je to s tou posypovou solí? Proč by ji někdo používal, když je znatelně dražší než obyčejná jedlá?

 

Není to velký průšvih, jen novináři berou témata aby myhli psát.

Chemicky je "posypová sůl" čistý NaCl (technická sůl), bez jakékoliv přímesi, což znamená, že tělu nic dalšího nedodává, ale také bez nerospustných zbytků (doplním dále).

Pohybuji se v potravinářství, zkušenosti s používáním soli - pokud použijete kopanou (je jedno z jaké lokality - Polsko.ČR), obsahuje navíc popelovinu (ale i další prospěšné látky), která po rozpuštění solido roztoku, zůstavá. Takže každým solením ji dostáváme i do těla. Kupodivu kopaná sůl je přírodně černá, šedivá (to je obsah těch nerozpustných látek, které se dalším zpracováním částečně eliminují.

Vyšším levelem je potom mořská sůl - po rozpuštění nezůstávají žádné příměsi. Je také rozdílná (alespoň pocitově) "solivost" jednotlivých druhů - mořská má nižší. Osobně ji používám posledních cca 15 let, a pokud mám někde použít normální, potom většinou přesolím.

 

Takže použití "posypové" zde spíše technické soli, není zločin, ale klamání spotřebitele, které jeho zdraví neohrožuje.

Teď ke kvalitě PL potravin - Polák je pořádně opatrný, co bude vyrábět a prodávat "doma". To je kvalita za kterou se nemusí stydět. Ale v případě dodávek mimo území, je to otázka, co si kdo u něj objedná (myšleno, co má obsahovat a kolik to může stát),přizpůsobí se a dodá. Je nesmysl,že odběratel se potom odvolává, že o kvalitě (většinou menší obsah složky) nevěděl). Zkušenosti z auditů odběratelů (zde v ČR) jsou přímé - výrobek jsem před zařazením do prodejní sítě na kompletní rozbor, zda obsahuje vše co je deklarováno, a potom se berou náhodné vzorky z každé dodávky.

 

Nebráním, ani nehaním Poláky, jen reagují na požadavky odběratelů, a ty plní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebráním, ani nehaním Poláky, jen reagují na požadavky odběratelů, a ty plní.

Problém je ten, že se koncový uživatel, tedy přímý konzument neposlouchá, ale do role rozhodujícího je stavěn odběratel / překupník.

 

Kdyby tak stádo (lidí) nebylo připosraný a umělo používat vymoženosti dnešní doby . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plavecký bazén. Manželka si dáva svojich pravidelných 30 dĺžok. Zrazu na mňa máva jak na prvého mája, že stratila prívesok z retiazky. Skáčem do vody a po 15 minútach som ho našiel a  vylovil. Zabudol som, že plávam so Zippom zastrčeným za gumou na plavkách. Vylial som z neho vodu a na prvý šup som si zapálil jednu zdravotnú. Len sa potvrdilo, že súdruzi z USA žiadnu chybu neurobili. :notworthy: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je ten, že se koncový uživatel, tedy přímý konzument neposlouchá, ale do role rozhodujícího je stavěn odběratel / překupník.

 

Kdyby tak stádo (lidí) nebylo připosraný a umělo používat vymoženosti dnešní doby . . .

 

Jenomže to tupý stádo "hlasuje" každej den svojí pěněženkou. Dokud ty Babišovy sračky budou kupovat a žrát, není důvod zvyšovat kvalitu dodávanýh potravin. Já mám pak problém, kde nakupovat, protože tohle je stejný napříč všemi řetězci. Kéž by tu někdo rozjel novej obchod s výhradně kvalitními potravinami, bez účasti toho šmejda. Otázkou je, jestli by se uživil. V pohraničí je hej, téměř všichni jezdí nakupovat do Německa, kvalita vyšší a navíc levnější než tady. Jenomže Písek je na to trochu z ruky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenomže to tupý stádo "hlasuje" každej den svojí pěněženkou. Dokud ty Babišovy sračky budou kupovat a žrát, není důvod zvyšovat kvalitu dodávanýh potravin. Já mám pak problém, kde nakupovat, protože tohle je stejný napříč všemi řetězci. Kéž by tu někdo rozjel novej obchod s výhradně kvalitními potravinami, bez účasti toho šmejda. Otázkou je, jestli by se uživil. V pohraničí je hej, téměř všichni jezdí nakupovat do Německa, kvalita vyšší a navíc levnější než tady. Jenomže Písek je na to trochu z ruky...

Líp to napsat nejde.

Ty si stěžuj, ale co my, chudáci z východního pobřeží?

Rakousko daleko, stejně tak do Polska, na Slovač kousek, ale tam je to nemlich to co u nás, jen o třetinu dražší.

Řešíme to Lidlem, tam se dá docela nakoupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plavecký bazén. Manželka si dáva svojich pravidelných 30 dĺžok. Zrazu na mňa máva jak na prvého mája, že stratila prívesok z retiazky. Skáčem do vody a po 15 minútach som ho našiel a vylovil. Zabudol som, že plávam so Zippom zastrčeným za gumou na plavkách. Vylial som z neho vodu a na prvý šup som si zapálil jednu zdravotnú. Len sa potvrdilo, že súdruzi z USA žiadnu chybu neurobili. :notworthy:

To mas dobre. Mne zippak funguje iba v interieri. Vonku ani za boha nechyti...

 

Sent via IPoAC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...