Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :) [2009-2020]


Doporučené příspěvky

IMHO to nemá smysl pořád rozebírat, neboť jsou slušní řidiči a slušní cyklisti a pak howada s kolečkem nebo tyčkou v ruce. Kdo jezdí na obém slušně ví, jak se chovat vyhláška nevyhláška, kdo je howado, howadem zůstane, ať řídí cokoli.

Jelikož jsem v PRG 1 jezdil jako messenger, tak můžu za sebe říct, že semafory jsem krosil taky na červenou (odbočení vpravo), ale vždy tak, abych nikoho nijak neomezil...natož ohrozil. Tělo není kovová konstrukce....skútr jsem prodal poté, co jsem odstěhoval do hor a nemusím jezdit po Ostravě a Opavě. To, co mi někteří řidiči prováděli, když jsem se dle vyhlášky na křižovatce, kdy se stálo, kolem zprava protáhl a oni mne pak dohnali a začali na mne troubit, najíždět, prudce těsně přede mnou brzdit a podobně...a to jela Yamaha Maxster 150ccm max 130km/h, to je na samostatné vlákno. Jednou jsem pána vytáhl z vozu přes sedadlo spolujezdce...neznal vyhlášku...a po jejím odcitování ve stylu Pulp Fiction mne odprosil..., druhý nemá zrcátko. Jeden do mne schválně zezadu narazil na další křižovatce a druhý na mne najížděl, blokoval a sprostě mi nadával. Zajímavé že oba tak kolem 60 a Renault Twingo, měl jsem lehký amok, no!!!

Jinak nikdy jsem neztratil ani bod, pokuta byla poslední tak před 10-15 lety...v autě mi všichni krásně usínají.

 

Tak nějak to vidím taky, po Praze mám toho taky dost najeto, víc na kole než v autě, takže tak nějak vím, co si můžu dovolit a co by už nemuselo dopadnout dobře. A podle toho se i chovám.

Tohle házení do jednoho pytle mě trošku vytáčí....nic, jdu si dát studenou sprchu a budu se třít froté ručníkem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsem psal, cyklostezka pouze pro cyklisty v Praze prakticky neexistuje, vždy to je Stezka pro pěší a cyklisty. A tu užívat můžeš ale nemusíš. A jelikož jsou chodci všichno ostatní(bruslaři, běžkaři, pejskaři, kočárky a další), tak to klidně mohli nechat jako chodník.

 

nechci se nikoho dotknout, ale opravdu Filipe dodržuješ všechny předpisy? Přejezd přejíždíš 30km/h, dáváš přednost všem chodcům, nejezdíš na oranžovou?

jinak v Praze je tuším jezdit na kole jednosměrkou v protisměru dovoleno. A ukazovat vždy taky nejde, občas se musí brzdit před zatáčkou a to prostě neukážeš, stejně jako na starší motorce bez blinkrů při odbočování doprava kolikrát neukážeš, protože ovládáš přední brzdu nebo plyn.

 

a já třeba na to nekálím ani v Hradci ani v Praze, ale že bych na kole dodržoval 100% všechny předpisy, to ani náhodou...myslím tady víc než jinde platí používání selského rozumu...

To si piš, pane. Třeba Hradec se dá po velkém okruhu projet na zelenou vlnu, v Praze je to horší, ale na oranžovou je zbytečné se někam cpát, těch pár minut mi stejně nepomůže. Chodcům kynu, ať ráčí přecházet, nemám s tím problém. Ty přejezdy často i pomaleji, nechci si vymlátit sklovinu. S třicítkama mám problém jenom na silnicích I. třídy kolem staveb, kde v neděli není živáčka, to přiznávám.

Btw. cyklisty přdjíždím vyjetím do protisměru, jakoby tam bylo auto, pokud to situace aspoň trochu dovoluje - sám dobře vím, jaké to je, když tě na kole míjí auto s odstupem 20 čísel.

 

OK to beru... jen bych rekl vetsi procento tech cyklistu, kteri to maji v palici srovnany a na silnici neryskuji. Pravidelne jezdim Branik-Letnany a od Manesa k Rudolfinu vim, ze musim mit oci i na p...li. A kdyz uz jsem v ty sekci "co me prave potesilo" tak jsem potesenej, ze jeste ziju  :thumbsup_anim: 

Asi mám jenom smůlu na jedince :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si piš, pane. Třeba Hradec se dá po velkém okruhu projet na zelenou vlnu, v Praze je to horší, ale na oranžovou je zbytečné se někam cpát, těch pár minut mi stejně nepomůže. Chodcům kynu, ať ráčí přecházet, nemám s tím problém. Ty přejezdy často i pomaleji, nechci si vymlátit sklovinu. S třicítkama mám problém jenom na silnicích I. třídy kolem staveb, kde v neděli není živáčka, to přiznávám.

Btw. cyklisty přdjíždím vyjetím do protisměru, jakoby tam bylo auto, pokud to situace aspoň trochu dovoluje - sám dobře vím, jaké to je, když tě na kole míjí auto s odstupem 20 čísel.

 

 

Asi mám jenom smůlu na jedince :-)

Ahoj,ohledne tech 30,staci si nestezovat tady,ale jestli se to opravdu tyka komunokaci 1 tridy,napsat dopis ci mail na magos,at se to omezi casove. Pokud to nejsou jednicky,tak na mestskou cast,radi ti odpovedi. Pokud mas neco na praze 10,napis sz me

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pebe, já si nemyslím, že bych se řídil předpisy bezhlavě, jezdím v klidu, s očima otevřenýma, a to mi v podstatě stačí, abych se do předpisů "vešel". Podobně jak tady psal Mrakouš, v autě mi lidi usínají a na kole na mě nikdo netroubí ani neřve. Umím jezdit i rychle, ale v provozu to nedělám, vím dobře, že není kam spěchat. Jenom mám prostě pocit, že potkávám příliš lidí, kteří předpisy buď vůbec neznají nebo na ně programově kašlou...

 

Ahoj,ohledne tech 30,staci si nestezovat tady,ale jestli se to opravdu tyka komunokaci 1 tridy,napsat dopis ci mail na magos,at se to omezi casove. Pokud to nejsou jednicky,tak na mestskou cast,radi ti odpovedi. Pokud mas neco na praze 10,napis sz me

 

To mě nenapadlo, díky za tip!

-------------------------------------------------------------

Ale abych se vrátil k tématu: Potěšilo mě, že výstupy mé práce byly pochváleny nezávislým zdrojem zvenčí. A stejně tak mě těší, že je pátek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

V Praze naštěstí na kole nejezdím a asi bych ani jezdil. To fakt o život. Pověstní tolerantní pražští řidiči( jenom někteří) a do toho dejchat ten smrad to je hodně adrenalínovej sport.

No jestli jezdíš 12 K ročně tak klobouk dolů, tolik jsem jezdil, když jsem ještě dělal Triathlon a to jsem nedělal nic jiného než běhal, plaval nebo jezdil :D Ale jsem z Ostravy a mám jednu otázku o jakém smradlavém vzduchu v Praze mluvíš ?:D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

No jestli jezdíš 12 K ročně tak klobouk dolů, tolik jsem jezdil, když jsem ještě dělal Triathlon a to jsem nedělal nic jiného než běhal, plaval nebo jezdil :D Ale jsem z Ostravy a mám jednu otázku o jakém smradlavém vzduchu v Praze mluvíš ? :D

Triathlon je krásnej sport, ale pro mě to není je to moc vytrvalostní, plavu jako cihla a běhání taky moc nedám, už mám od lyžování trochu opotřebovaný kolena a hlavně jako sjezdovejlyžař nejsem žádnej vyskákanej chocholouš.:-) Kolo jsem měl vždy jako letní doplněk k lyžování spolu s in-lajnama. Vzhledem k tomu, že u nás moc dobrých tras na bruslení není tak hlavně kolo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

po čtyřech letech se ke mně zpátky dostanou moje první opravdové hodinky, co jsem si na fóru koupil od Viktora - Arctos NATO felduhr. Prodal jsem je kolegovi z práce a teď s e ho ptám, kde je máš? A von, že mu praskl řemínek a tak je nenosí. A šup zpátky k taťkovi. Teď je otázka, jestli už jsem senilní blb, nebo lze vstoupit dvakrát do stejné řeky. Měl jsem je rád....

 

post-1551-0-08698900-1375481951_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co me dnes potesilo? Po cca 10 letech same prace a zadne zabavy jsem stravil krasne odpoledne na vesnickem koupalisti (pozarni nadrz) se vsim, co k tomu patri, ledova voda, pivo v kelimku, klobasa se zlutou horcici na papirovym tacku, vosy kolem odpadkovyho kose..... a ted asi miliarda hvezd na obloze daleko od mesta.

Skoro jsem uz zapomnel, jaky to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po čtyřech letech se ke mně zpátky dostanou moje první opravdové hodinky, co jsem si na fóru koupil od Viktora - Arctos NATO felduhr. Prodal jsem je kolegovi z práce a teď s e ho ptám, kde je máš? A von, že mu praskl řemínek a tak je nenosí. A šup zpátky k taťkovi. Teď je otázka, jestli už jsem senilní blb, nebo lze vstoupit dvakrát do stejné řeky. Měl jsem je rád....

 

attachicon.gifB156_Arctos_Nato_s4.jpg

Velmi pěkné Romane,nějaké TTD /taktickotechnické data/ by nebyly? Průměr,kalibr a tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: Roman I

Děláš dobře, musíš se vracet. Také jsem si pořídil zpět Ball jedny z prvních které jsem tady koupil prodal, koupil a zase prodal. Musel jsem si je ale koupit již mimo Mag jelikož je prostě 3/4 roku nikdo nechtěl prodat, Třeba platí že je život jako kruh a my se vracíme na začátek.

Za prvé jsou parádní a za druhé, 2X není moc...jsou tady tuším i 7-8 násobní sebetrýznitelé. Co bych dal za své první Texas Instruments!

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...