Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :) [2009-2020]


Doporučené příspěvky

Někde se píše " jak trávíš neděli, takový je celý tvůj život ". Nedělní servis určitě víc vyhovuje spotřebiteli než prodavači. Stepovat někde od pondělí do neděle za 14 hrubého, by stálo za zkoušku. Určitě se najde někdo kdo napíše, že za stepování je to docela dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, nějak nechytám ty argumenty (o neděli).

Aneb: každej si může v neděli dělat, co chce, pokud někdo chce trávit neděli v lese bez signálu, může i dneska. Já mám rád možnost, když se něco podělá (jako dneska ráno myčka), nebo chci čerstvej chleba, tak se to dá vyřešit.

 

Takže: současnej stav nikoho nediskriminuje, protože i ti nebozí zaměstnanci dostávají v neděli víc peněz a zpravidla je jich tolik, že si nedělní poklidné dobře placené směny vybírají lidi, kterým to vyhovuje. Zákaz by diskriminoval jak klienty, tak i ty zaměstnance. Jen lesní mužíci by byli spokojení - svět by byl víc Óóóóóóóm.

 

Nebo někdo má nějaký argument?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvních pár let ve Skandinávii mi přišlo divný že jsou v obchodě na výběr 4 jogurty, otevřeno jen první neděli v měsíci a že je tam absence zahraničních řetězců a podivně krátká pracovní doba stanovená v zákonech.

Nyní s odstupem času si myslím že to mají nastaveno docela dobře a je to funkční.

 

Jen moje 2 centy . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vydržet jeden den bez myčky, v neděli čerstvý chleba. Argumenty vskutku pádné. Mám doma jednu tuhle nedělní pracovnici. O skvěle placených nedělích nebo o bitkách o nedělní směny se nikdy nezmínila. Asi nemá ke mne důvěru. Až se tu jednou něco po..re, tak to bude vzrůšo.

Upraveno uživatelem docent
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Jeremy ty si vedle jak ta nedělní jedle .... zaměstnanci co chodí o víkendech do zaměstnání v marketech prostě musí, neb pracují na dlouhý a krátký týden (většinou) a věř tomu, že je to taky nebaví a rači by seděli někde pod bukem (možná namítneš, že mají volbu zaměstnání, ale on není každej chytrej, aby moh pracovat jenom v běžném pracovním týdnu a prostě to někdo odsrat musí) ..... další věc je, že není rok 1995, kdy bylo na úseku 10 zaměstnanců .... dnes je tam jeden a je rád, že tam může bejt, protože se Jeremymu posrala myčka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím jsem zaznamenal jedinej argument (YPO). Někdo další, nebo jen obecné řeči o tom, že to "jinde funguje"?

 

(Jasně, že bych vydržel bez myčky i dýl a chleba si umím upéct i sám, ale jsem rád, že mám volbu, nepřekrucujte to).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cerstvy chleba mam i v nedeli, protoze pekarny jsou dopoledne otevrene. Ale protoze vse ostatni je zavrene, MUSIM nedeli travit odpocinkem, mimo nakupni centra, ani se nemusim zabyvat s vecmi s tim souvisejicimi. Jsem zvykly resit nakupy PO-SO, jsem rad, ze tu volbu v nedeli nemam.  Funguje to a je to venku poznat, ze nedele je neco jineho, nez cely zbytek tydne. 

 

Nerikam, ze to jsou nejake argumenty, jen popisuju svou zkusenost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pracuju přesně jak říká YPO, krátký dlouhý a třeba dnešní neděli jsem byl v práci :)

A venku bylo tak krásně až mě svrběli ruce že nemohu na skály :( ale je to práce, platí mi za ní, a díky ní můžu a příští krátký týden mít pátek sobotu neděli volnou a dělat něco co mě baví :) vše má své pro i proti, důležité je kolik je toho člověk ochotný snést :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle vsechno je samozrejme blbost... jako bazirovat na otevreny nedele.., ja v tom vidim jen devastaci lidstvi.. at si klidne nakej turek ma votevrino, na zvonek, kdyz nad kramem bydli, 24/7... ale vetsina dokaze prezit bez cerstve mikrovlnne vohratyho rohliku vice, nez 24 hodin..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxigabrielg

pri mojej volnosti je nepatricne nejako ti argumentovat, Jeremy - ale ako spotrebitel som celkom rad, ze je takmer vsetko otvorene.

v zlom pocasi ci v zime mi vyhovuju obchodne centra ( v pohodicke nakupim, pokavujem, umyju mi auto a su tam aj rozne sluzby na jednom mieste...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pri mojej volnosti je nepatricne nejako ti argumentovat, Jeremy - ale ako spotrebitel som celkom rad, ze je takmer vsetko otvorene.

v zlom pocasi ci v zime mi vyhovuju obchodne centra ( v pohodicke nakupim, pokavujem, umyju mi auto a su tam aj rozne sluzby na jednom mieste...)

Že jo? Co jsme dělali všechny ty volné neděle dokud tu žádná nákupní centra nebyla? Osobně bych navrhl zrušit i zavíračku na Boží Hod a Nový Rok. Vždyť naše konzumní společnost pomalu bez návštevy "krámů" prožívá absťák.

 

Teď vážně, páč jsem v obchodech na západ od nás taky dělal, tak Vám řeknu proč jsou u nás na rozdíl od nich obchody otevřený - v cizině se jim to v neděli vůbec nerentuje. Lidé tam  tráví neděli jako sváteční den pro sebe, s rodinou. U nás je v obchodech pracovní síla tak levná, že zaměstnávat ji je o něčem úplně jiném, zvlášť když už je nájem zaplacený a konkurence je také otevřená. Otevřené obchody jsou pouze z nenažranosti, aby jim ani ten nejmenší kšeft neutekl. Samo, že velcí bosové těhle řetězců by v neděli nikam makat nešli. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prijde mi divne myslet na dobro zamestnancu tak, ze ve finale tech zamestancu bude min. Ale ty co zustanou, budou mit krasne nedele, to urcite, pujdou s rodinou do lesa a budou se tam mit radi!

 

Zakazujte si nicmene co chcete, poptavka po zakazech je vzdycky velka a je to vicemene zadarmo (az teda na tech vyse zminenych par, co zustane na vocet)

 

Edit: doufam, ze ten zakaz nechcete kvuli tomu, aby Ti ostatni pitomci, co si neumi nedele poradne uzit, se to naucili ...

Upraveno uživatelem utrejch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, spousta z Vás je tady jak baby na kafíčku - kecáníčko, občas nějaká trapná "jedovatá" poznámka, kterou by na reálným kafi nikdo nepronesl, ale na internetu je každej hrdina...

Vypínám a jdu spát, protože se objevil jedinej argument, kterej má nějakou váhu - těch lidí je mi na jednu stranu líto, ale každej svýho štěstí strůjcem, sorry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano. v dusledku je to pro vsechny skvele. lidi si kupuji cerstve potraviny, materske (mozna otcovske) firmy jsou spokojene.. protoze kde jinde jeste dnes sehnat naivni zakazniky, kteri veri, ze v pondeli koupi cerstvou kytku, maso.. kdyz holandska burza zavira v patek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo uteče, vyhraje. Já jsem tu těch argumentů našel víc. O jejich váze by se tu mohla vést další bezpředmětná debata. Jinak za mne, co na kafi, to na internetu. Takže utíkám spát.

Upraveno uživatelem docent
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...