Jump to content

Ikony hodinkové historie

Viktor
 Share

Recommended Posts

Taky jsem chvilku premyslel, co vyhodit, nahradit..Ale neni to jednoduche.

Je to velmi vyvazeny vyber "ikon". Treba jiny potapky - 50fathoms, Ploprofy...ale jsou tam dvoje, je to OK.

Nechal bych to jak to je, jen bych tam dal jiny Paneraje, tyhle nejsou moc ikonicky - treba PAM127, 203...

ani se mě neptejte, co tam opravdu, ale opravdu chybí ..... :D

Ale je to myslím vcelku ucelený názor, odpovídá tomu, že jde o nejznámější a nejúspěšnější modely, co se vyrábí řadu desetiletí bez podstatné změny. Už jsem tu se s onisanem o něco podobného pokoušeli a dopadlo to hádkou o to, co je to ikona, lidi si to pletli s vynálezem, prvním modelem svého typu, což to není. Fifty fathoms, glycine airman a oris pointer date či movado museum například by se tam ale u mě určitě taky vešly, do druhý desítky, že :)

Edited by cigi

ani se mě neptejte, co tam opravdu, ale opravdu chybí ..... :D

Ale je to myslím vcelku ucelený názor, odpovídá tomu, že jde o nejznámější a nejúspěšnější modely, co se vyrábí řadu desetiletí bez podstatné změny. Už jsem tu se s onisanem o něco podobného pokoušeli a dopadlo to hádkou o to, co je to ikona, lidi si to pletli s vynálezem, prvním modelem svého typu, což to není. Fifty fathoms, glycine airman a oris pointer date či movado museum například by se tam ale u mě určitě taky vešly, do druhý desítky, že :)

Cigi nemas nahodou nekde zazalozkovany to vlakno, celkem rad bych se do nej opet podival, taky jsem tam myslim svuj pohled napsal a docela by me zajimalo co to bylo ;) Kazdopadne tahle desitka mi prijde rozumna, zatim jsem taky na trech kouscich, tak uvidime kdy dovrsime vsichni tu desitku :D

Cigi nemas nahodou nekde zazalozkovany to vlakno, celkem rad bych se do nej opet podival, taky jsem tam myslim svuj pohled napsal a docela by me zajimalo co to bylo ;) Kazdopadne tahle desitka mi prijde rozumna, zatim jsem taky na trech kouscich, tak uvidime kdy dovrsime vsichni tu desitku :D

a to si povsimni, ze Breitling je zminen jako prvni :))

Tak já si myslím, že je to celkem pravdivé.. :) Dvě ikony mám... třetí v jiné variantě, než je zmíněna... Takže jsem spokojen. To co nemám se mi nelíbí :) i když mě možná věk donutí alespoň na chvíli jednu z ikon co dnes nemám zkusit :)

Nevim, co myslite s tim El Primero. Ktery model od zenithu s timdle strojkem je tak mezi lidmi obecne znamy? Nejvic asi paradoxne daytony ... a panerai proste mezi hodinkami vsemi  poznavanou ikonou je ...

A který model Panerai je mezi lidmi obecně známý ?

Edit - konkrétně já neznám ani jeden.

Edited by Snow