Přejít na obsah

Ikony hodinkové historie


Viktor

Doporučené příspěvky

Tak koukam, ze jsem tenkrat zacatkem leta byl relativne blizko :)

 

Publikováno 29.květen.2010 - 09:33

 

Za me bych tech opravdovych (designovych) legend vybral taky mene..

 

Rolex Submariner

Omega Speedmaster

Breitling Navitimer

Tag Heuer Monaco

Panerai Luminor/Radiomir

AP Royal Oak

IWC Big Pilot

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volání po el primeru je přesně to nepochopení zadání - není to žádný ikonický model, prostě jen první rychloběžný automatický chronograf - noaconic. Nejen já si myslím, že je nenosil steve ani neil a tak jak monaca, tak moony, tak breitle jsou ve smyslu měřítek této ankety o celé světy ikoničtější. Podle mne tam el primero nepatří vůbec, vždyť to ani není frajeřinka ....... navíc, existuje vůbec nějaký model s el primerem, co se vyrábí bez výrazné změny a přerušení těch 40 let?? V daytoně už nejni....

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me tam nemaji co delat Cartiery.

Jsou to sice zajimavy hodinky, hoooodne charakteristicky, ve svete chronomagoru relativne znamy, ale ikona? To podle me fakt ne.

A hlavne, kde jsou sakra Daytony?

Cely to je divny, takovy... neodborny.

Vsimli jste si vubec, ze jsou tam "ikonicke" znacky a k nim vybrany jejich hodne proflaknuty modely, resp. modelovy rady, ale ne konkretni hodinky? Pouha ilustracni fota...

Je to takove amaterske - jako kdyby zebricek sestavovali pro posh modni casopis, ale ne pro "odbornou" verejnost.

Je mi jasny, ze to neni sranda, tohle vybrat, ale fakt bych to zpracoval jinak :)

 

Kazdopadne hodinky, ktery jsou opravdu ikona, jsou z tohodle seznamu podle me jenom Monaca, Submarinery a rozhodne by to byly ty Daytony - znate nekdo lepsi zbozi v pomeru poptavka - dostupnost - mira z(ne)hodnoceni? Na daytony jsou poradniky a jsou neuveritelne likvidni, pritom to jsou "obyc" hodinky tovarni vyroby. Takovouhle ikonu nema nikdo jinej.

 

Edit: uprava kravin :)

Upraveno uživatelem boo-beek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam taky opravdu velmi citelně postrádám megaikonu - Bondovky. No a samo Primky.

 

Prim obsadilo prvních 10 míst - žebříček je ve skutečnosti 11-20, akorát bylo zbytečné na tento fakt upozorňovat..

 

Jinak "Bondovky" možná fakt chybí, tento typický produkt povedeného marketingu (Fleming se otáčí v hrobě..) si ikonický status zaslouží (a koupil jsem si je už 2x, tak aby ne :) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Jsou to nejznámější a nejúspěšnější hodinky." .....

 

No tak radikální bych v tom vyjádření určitě nebyl.

Panerai a Cartier rozhodně nejsou ani nejznámější ani nejúspěšnější hodinky. :sad01_anim:

Ale ať sestaví kdokoliv jakýkoliv žebříček, nikdy mu ho neschválí všichni, takže jde vlastně o ..... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, a k tomu el-primeru... chapu to tak, ze jde v zebricku o konkretni hodinky, byt se napric lety treba menily a inovovaly.

Proto mi tam dava smysl ten Lolex, kde jde o jeden model, byt se dela a delal v ruznych materialech, barvach, etc, ale porad je to jeden model, u kteryho kdyz nebude meritko a barvy, tak vicemene nepoznate rozdil mezi jednotlivymi variantami (krome pripadnych diamantiku apod.). Proto mi tam nedava smysl Panerai, protoze to neni model, ale velmi siroka rada - vterinovka ano - ne, reserva chodu ano - ne, datum ano - ne, ... A proto tam nema co delat el-primero, maximalne tak v tech daytonach. Je to ikona toho, co se dava dovnitr, ale samo o sobe to "zvenci" zadna ikona neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

El Primero je strojek - ne ikonicky model hodinek.. Co se tyce Panerai s uchem, v drtive vetsine jsou si velmi podobne a treba laik rozdil ani nepozna a nebo si bude myslet, ze to je jen nejake vylepseni. Tenhle zebricek chapu jako prehled ikonickych modelu pro sirokou verejnost a prijde mi celkem dobre vybrany a navic je rozumny i v tom, ze v top 10 je kazda znacka zastoupena pouze jednou s tim modelem jenz ji nejvice charakterizuje.. Bondovky jsou ikona, ale vetsi ikonou jsou speedy, Rolex je ikona a nejikonoznejsi model i pro me jsou Suby atd a Panerai tam podle me patri s modelem (modelovou radou) Luminor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me tam nemaji co delat Cartiery.

Jsou to sice zajimavy hodinky, hoooodne charakteristicky, ve svete chronomagoru relativne znamy, ale ikona? To podle me fakt ne.

 

Jenoznačně nejikoničtější hodinky z produkce Cartier jsou ženský Tank (francaise)- jenže tady je asi nemohli dát, protože jde o pánský modely, tak to obešli modelem Santos.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cartier rozhodně nejsou ani nejznámější ani nejúspěšnější hodinky

 

U žen asi ano, a ty jsou na západ od našich končin sakra vydatnou cílovou skupinou.

Cartier asi nejznámější nejsou, ale do top 10 patří (byť imho ne Santos)

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz jim (ta masa tam venku) uzazes tuhle "10" poznaji Rolex.

 

Omegy asi taky, ale spis ty Bondovky.

A B-cka taky, ale spis nez jednoznacnou identifikaci bych to videl na "to jsou takovy ty letecky..."

 

Jenoznačně nejikoničtější hodinky z produkce Cartier jsou ženský Tank (francaise)- jenže tady je asi nemohli dát, protože jde o pánský modely, tak to obešli modelem Santos.

 

Nj, tak tam ten Cartier nema co delat potom :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Santos v podstate prvé letecké hodinky, ktoré šokovali verejnosť v dobe svojho vzniku a v prvej polovici 20. stor. boli celosvetovo mimoriadne obľúbené. Nespochybniteľná ikona je Speedmaster, možno by som zvažoval aj Lindberghove Longines a určite niečo od Rolex /Datejust, Daytona, Explorer, Submariner/, podľa mňa designovo najznámejší je práve Datejust. Panerai sa stal ikonou až v 90-tych rokoch, dovtedy takmer neznámy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

El Primero je strojek - ne ikonicky model hodinek.. Co se tyce Panerai s uchem, v drtive vetsine jsou si velmi podobne a treba laik rozdil ani nepozna a nebo si bude myslet, ze to je jen nejake vylepseni. Tenhle zebricek chapu jako prehled ikonickych modelu pro sirokou verejnost a prijde mi celkem dobre vybrany a navic je rozumny i v tom, ze v top 10 je kazda znacka zastoupena pouze jednou s tim modelem jenz ji nejvice charakterizuje.. Bondovky jsou ikona, ale vetsi ikonou jsou speedy, Rolex je ikona a nejikonoznejsi model i pro me jsou Suby atd a Panerai tam podle me patri s modelem (modelovou radou) Luminor.

 

Vidím to takhle přesně, spajdy zase pochopil zadání stejně jako já.

Možná by do druhé desítky ještě mohly patřit UN s tím námořním chrometrem.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybys mel vytvorit zebricek 10 nejvetsich ikon - aut, tak tam taky nebude Ford proto, ze kdysi delali T.

 

Přítomnost Cartieru není o tom co dělal kdysi, ale o tom co dělá teď - a Cartier je v řadách konzistentní.

 

Na tvůj příměr by seděl (imho správně) absentující Breguet, taky kdysi dělali ikonický kapsáče...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...