Přejít na obsah

Opravdu se s "potápkama" potápíte


VasekN

Doporučené příspěvky

Ahoj, hodně často se tu vyskytují modely tzv. "potápek" zajímalo by mne jestli se s nima opravdu potápíte :-)

 

Už nějaký čas se potápím a popravdě vzít si k tomu kromě kompíku ještě hodinky mne nikdy nenapadlo .... i když musím přiznat, že ve výloze Koskomu jsou opravdu krásný potápky, ale jsou tak dvakrát větší než můj Suunto kompík na freedive a to mi přijde trochu nepraktické :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, jsi muž činu. ;)

Tak za mě ještě jednou ANO.

Lezl jsem do slané vody s Tissot PRS200 a lezu do ní i s Longines Legend Diver.

A myslím, že to tak má být. Hodinky nejsou obraz, aby se na ně člověk pouze díval.

Tím nechci říct, úmyslně ničit nebo "týrat", ale používat v plném rozsahu určení modelu.

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice se nepotapim, ale jsem plavec. Takze u hodinek dochazi k dynamickymu zatizeni, ktery nahradi statickej tlak v hloubce. A ano, beru si Seiko SKX007. Kdyz jsem mel putovni G-Shocky, tak to nebylo ono, citelnost analogovyho ciselniku je mnohem lepsi nez miniaturni digi u Gecek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se nepotápím s hodinkama ani bez nich...

 

Do vody (slaná, sladká, chlorovaná) si potápky občas beru, nejčastěji teda do bazénu pro kontrolu tempa. Střídám s polarem.

 

Edit: - A je fakt, že je občas zanesu k hodináři na test těsnosti. U polaru nechávám měnit baterku u Dvořáka v servisu, zatím s ním problém nebyl, i když tam myslím žádný spešl test neprovádí.

Upraveno uživatelem sery.vlk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

citelnost analogovyho ciselniku je mnohem lepsi nez miniaturni digi u Gecek.

 

přesně - z hodinek s centrální vteřinovkou odečteš informaci na mrknutí oka

na polaru přes brýle digi čísla ani nevidím, tam jenom odmačkávám stovky m, jak jsem plaval, to vidím až doma v compu - zase si tak spolehlivě bez počítání napočítám vzdáenost .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se potápím na nádech, zatím nejhlubší ponor mám do 40m. Ponory trvají u mne tak minutu a půl. Během

ponoru není moc času čučet na hodinky ale letmo občas hloubku a čas ponory zkouknu. Nutno ale říct, že Suunto má fak display pořádnej. Dovedu si ale představit krásnej automat s chronographem a hloubkoměrem kterej by se dal občas jen tak pro srandu použít, ale ten ciferník by musel bejt opravdu hodně velkej a cenu si raději nepředstavuju :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...