Přejít na obsah

volal Vám někdo z čísla +23222283256


brett

Doporučené příspěvky

Dnes mi někdo volá a jak koukám na číslo - pěkná exotika - viz. výše. Zvednu a nic, volaám zpět - obsazeno NAŠTÉSTÍ !!!

Příjdu domů a jak věřím fenoménu internetu a jsem i trochu zvědavý - zadám číslo do vyhledávače - a ejhle , na co jsem narazil:

 

http://www.nairaland.com/nigeria/topic-449567.0.html

 

Patrně se jedná o novou formu "vydělávání" ze strany zločinců z jiných zemí.

 

Takže, kdyby něco - POZOR!

 

Snad tato informace někomu pomůže ušetřit nějaký penízek :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to tedy nestalo ... zatím ... jinak ovšem úspěšně používám metodu selektivního zvonění, tzn. že mi tel. filtruje příchozí hovory tak, že mi zvoní pouze manželka, děti, rodiče a kolegové z práce, ostatní hovory nezvoní a je na mě jestli zavolám zpět ... vetšinou nevolám, takže mám klid ... a telefon mi pak v klidu vydrží týden na jedno nabití :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to hnus a celkem zajímavé, jak takový dobytci k mobilním číslům přijdou :)

 

Dají se koupit různé databáze - spotřebitelskými SMS soutěžemi počínaje a lékařskými záznamy konče..

 

Před několika lety jsem byl ještě v šoku, pak už mi přišlo standardní (nikoliv normální), že se dá pořídit i databáze aktuálně gravidních žen apod..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dají se koupit různé databáze - spotřebitelskými SMS soutěžemi počínaje a lékařskými záznamy konče..

 

Před několika lety jsem byl ještě v šoku, pak už mi přišlo standardní (nikoliv normální), že se dá pořídit i databáze aktuálně gravidních žen apod..

 

jj v době kdy se osobní údaje z facebooku válí na torrentech zdarma ke stažení, se nelze ničemu divit. Přitom svoje číslo nikde neuvádím, ani do objednávek ho nepíšu, ale je fakt, že sem jednou soutěžil v křížovkovém kvízu s regionálním deníkem a asi 2x poslal hlas do první superstar :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to tedy nestalo ... zatím ... jinak ovšem úspěšně používám metodu selektivního zvonění, tzn. že mi tel. filtruje příchozí hovory tak, že mi zvoní pouze manželka, děti, rodiče a kolegové z práce, ostatní hovory nezvoní a je na mě jestli zavolám zpět ... vetšinou nevolám, takže mám klid ... a telefon mi pak v klidu vydrží týden na jedno nabití :)

 

Tak k tomu by som sa raz chcel tiez dopracovat. To by bola parada...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevolejte na to cislo...je to moje bejvalka Pri dlouhejch vecerech na foru mi cumela pres rameno a ja ji nakecal,jaky ste tady poradny kanci,ze mate pekelny koule a vobrofskej machrindex.Nez sem ji vyhodil slohla mi telefoni blocek a jeji kamoska minulej tejden povidala,ze prej se momentalne nejvic snazi klofnout to YPO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám třeba dost bývalých kolegů z různých částí světa, takže mě napadlo, jestli to není někdo z nich. Asi před měsícem se mi jeden z Indie ozval, když byl v Praze...

 

jo to me taky napadlo. je pravdou, ze pokud se neozvyvam, ocekamvam, ze posle dotycny sms napr. ale chapu tvuj pripad. ne kazdy drzi v hlavne mezinarodni kody vsech zemi

 

No, mohl by tam být Dr. Lamido Sanusi z Nigerijský cetrální banky a mohl by potřebovat přes můj účet ulejt 10 milionů doláčů, třeba :D

 

na takovej telefon cekam jak na smilovani a vono porad nic. me nikdo nevola. dneska mozna spajdy :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Podobných "útoků" přes mobily bude jen přibývat, CZ operátoři budou zavádět placená čísla kde bude limit zvednut z 99 Kč na 600 Kč a později na 999 Kč. Což už bude pro různé podvodníčky podstatě zajímavější - pro mnohé, bohužel.

 

2) Když už jsme u těch "nestandardních" příchozích hovorů. Asi 3-4 roky se mi občas stane, několikrát do roka, že mi zvoní telefon a na něm je napsáno "příchozí data". Když to nechám, tak se to ani neuloží do zmeškaných hovorů nikam. Když to vezmu, tak se nic neděje (jako kdybych zavěsil, žádné spojení, načítání, nic). Protože mi ve stejné době chodili zvláštní cizí SMSky, dovtípil jsem se, že někdo někomu zadal špatné číslo - nicméně, když jsem si dal věci do souvislostí na základě několika indícií, zjistil jsem, že autoři těch sms jsou "zapleteni" do jedné závažné kauzy, která se táhla médii několik let. Když mi přicházeli sms, tak jsem myslel, že toto je kódovaný hovor - který se bez přístroje umožňující dekódování neumožní. Či máte s tím někdo zkušenost co by to mohlo být "Příchozí data" (zvonící jako běžně příchozí hovor). Možná je to obyčejná běžná věc, ale poptával jsem se u pár známých co mají obchod s mobily a prý se s tím nesetkali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Podobných "útoků" přes mobily bude jen přibývat, CZ operátoři budou zavádět placená čísla kde bude limit zvednut z 99 Kč na 600 Kč a později na 999 Kč. Což už bude pro různé podvodníčky podstatě zajímavější - pro mnohé, bohužel.

 

2) Když už jsme u těch "nestandardních" příchozích hovorů. Asi 3-4 roky se mi občas stane, několikrát do roka, že mi zvoní telefon a na něm je napsáno "příchozí data". Když to nechám, tak se to ani neuloží do zmeškaných hovorů nikam. Když to vezmu, tak se nic neděje (jako kdybych zavěsil, žádné spojení, načítání, nic). Protože mi ve stejné době chodili zvláštní cizí SMSky, dovtípil jsem se, že někdo někomu zadal špatné číslo - nicméně, když jsem si dal věci do souvislostí na základě několika indícií, zjistil jsem, že autoři těch sms jsou "zapleteni" do jedné závažné kauzy, která se táhla médii několik let. Když mi přicházeli sms, tak jsem myslel, že toto je kódovaný hovor - který se bez přístroje umožňující dekódování neumožní. Či máte s tím někdo zkušenost co by to mohlo být "Příchozí data" (zvonící jako běžně příchozí hovor). Možná je to obyčejná běžná věc, ale poptával jsem se u pár známých co mají obchod s mobily a prý se s tím nesetkali.

 

Co fax? ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na fax jsem nepomyslel, zítra to zkusím - díky za tip ;)

 

Myslím, že se někdo pokouší volat na tzv. datové číslo (je pevně přiřazeno k některým mob. číslum). Řešil jsem něco podobného, na dat. číslo volal několikrát denně nějaký telemarketing, nebyli schopni číslo odstranit ze své databáze, tak jsem nechal zrušit dat. číslo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...