Přejít na obsah

Lze zaměnit lunety?


šíma

Doporučené příspěvky

Kolegáčkové, na E-bay se draží pěkná luneta (samozřejmě význam slova pěkná bude záviset na konečné ceně) na Bondovky, ale prodejce píše, že se hodí na chronografy. Já potřebuji lunetu na quartzy 2541.80. Nevíte prosím někdo, jestli jsou lunety opravdu rozdílné? Pátral jsem i na ofrei.com, ale moc chytrý jsem z toho nebyl, těch typů je hafo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si nakonec odpovím sám, ráno moudřejší večera a teď mi to na ofrei.com přijde jasné. Chronograf automat má v modelovém čísle jako třetí devítku a k tomu patří luneta 1360 s vnějším průměrem 41,40 mm, kdežto na většině ostatních typů je luneta 1361 s vnějším průměrem 40,90 mm. Uvedené údaje sice nevypovídají o možnosti záměny, ale je jasné, že chronografy a chronometry (kvarcy) mají různé lunety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim co je na tom nejasne... typy jsou dva, pro chrono a non-chrono, Ofrei to tam ma uvedeny, pro jaky reference jsou ty lunety urceny:

Omega Seamaster Professional Bezel 1361

Blue background used on many models such as 2221.80.00, 2531.80.00, 2531.86.00, 2537.80.00, 2541.80.00, 2831.80.03, 2831.80.08, 2831.80.33, 2831.80.93

Case numbers: 168.1603, 168.1623, 168.1626, 196.1503, 196.1504, 196.1523

Outside diameter is 40.90 mm for this bezel.

 

Omega Seamaster Professional Bezel 1360

Blue background

Case: 178.0514, 178.0522

Model Ref. # 2599.80.00 Model Ref. #'s 2598.20.00 and 2598.80.00

Outside bezel diameter is 41.40 mm

 

Myslim ze je z toho pomerne jasne, ze se lisi prumerem a podle me i vyskou, na chronu je vyssi.

 

Edit: vidim ze ses nakonec vypjal k zapojeni vlastni hlavy, bravo ;)

Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jeste pak zbyva otazka kdo vam tu lunetu vymeni. Ja chtel vymenit na mych PO cernou za oranzovou a nikdo z oficialnich servisu mi to nechtel udelat

 

pred nedavnem se mi naskytla možnost koupit celkem výhodně právě oranžové PO (45), ale už je to prič. Tahle barva mi nesedí, škoda mohli jsme se zkusit nějak domluvit ... a ty lunety prohodit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste pak zbyva otazka kdo vam tu lunetu vymeni. Ja chtel vymenit na mych PO cernou za oranzovou a nikdo z oficialnich servisu mi to nechtel udelat

 

AD ti samo neudelaji "tuning", coz z jejich pohledu vymena lunety za jinou barvu je, ale vymenu za tu samou v pripade poskozeni samo ano.

JInak sundat lunetu lze po sedlacku ostrym nozem, nebo zajit do nejakeho hodinarstvi a zeptat se jestli ti to udelaji, pokud maji stahovak tak nevim proc by ne, pokud se jim zarucis ze je to na tvy triko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim. V Brne u Hanaka mi prave rekli ze mi to neudelaji. V Ostrave v DEAL hodinarstvi zase meli strach.

 

??? Rikam ti, ze AD servis ti to neudela (coz Hanak je)pac je to tuning z pohledu politiky Omegy. A ostatni maji hodinari fedry, proto pisu, ze jim musis rict ze to jde na tvy triko. Treba nekde uspejes. Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...