Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Liqid, nosím košile od Lewina, Tyrwhitta, německé Eterna, Olymp ad. Zkoušel jsem i konfekční košile od Le Premier, mám od nich i jednu "na míru". Tu jsem si nechal ušít někdy na počátku tohoto roku. Záleží, co si od těch "na míru" košil oproti např. Lewinovi slibuješ. Lewina (či Tyrwhitta) beru jako výrobce v základu hezkých košil, které běžného smrtelníka nezklamou. Tím myslím po stránce kvality látky, samotného zpracování, nakonec i díky rozumným možnostem elementárního výběru/konfigurace střihu. Navíc ve výprodeji bývají k sehnání za nevelký peníz (od cca 600-700 Kč za kus). Ty "na míru" košile od Le Premier staví na ještě větším přiblížení se střihem (a nakonec nejen střihem) konkrétnímu nositeli. V tom třeba já vidím největší bonus. Pokud se podaří zákazníkovi připravit košili přesně dle toho, jak byl naměřen, a běžná konfekce viz výše mu nesedí úplně na výbornou, posun pocítí už tady. Respektive může, nebo měl by (...) pocítit.

 

K těm třem tečkám v závorce. :) Domluvíš si schůzku v prodejně, nebo se tam náhodou objevíš a oni mají prostor se ti plně věnovat. Vše započne debatou nad představou zákazníka o jeho košili. Proběhne obligátní přeměření, popřípadě i zkouška nějaké jejich vzorové košile, límce, výběr látky, knoflíčků, barvy nití, domluva různých dalších detailů (monogram, kapsičky, odlišný obvod manžety s ohledem na nošení hodinek apod.). Personál byl velmi milý, vstřícný, věnoval se mi jako panu králi. V tomto všechna čest. Po dohodnuté době si přijdeš vyrobenou košili vyzkoušet. Tady vidím možný kámen úrazu, dá se říci chybu, kterou jsem udělal já. Jestliže se v takové košili jeden necítí zcela pohodlně, je lepší se domluvit na přepracování. Konkrétně mě košile lehce táhla přes prsa. Vzhledem k tomu, že jsem byl unešený z toho, jak krásně sedí/vypadá přes ramena, v obvodu rukávů, jejich délce, nechal jsem se ukonejšit poznámkou, že jde o nezvyk. Při domácí zkoušce jsem si bohužel musel připustit, že možná jsem byl dobře přeměřen, ale výsledek tomu neodpovídá. Aby mi košile přes hrudník seděla přesně na tělo a přitom netáhla, chybělo v jejím obvodu cca 2-3 cm látky. To bylo poznat zvláště při rozepnutí tří horních knoflíčků. Vlastně při zkoušce v prodejně jsem měl při zapnuté košili ramena lehce vysunuté vpřed. Tedy uzpůsoboval jsem tělo na míru košile, ne naopak. Krom toho si nešlo nevšimnout, že přední díl košile byl příliš krátký. Aby nevylézal z kalhot ven, musely by mít kalhoty nadstandardně vysoký pas. Věřím, že kdybych se později do prodejny vrátil, bez mrknutí oka by vzali košili zpět, respektive by ji nechali předělat (i když otázkou je jak, když na té košili vlastně chyběl materiál). Košili jsem tedy nikdy nevyužil, teď se v reakci na Tvůj dotaz na ni dívám (krásná látka, pěkné zpracování, v mnoha ohledech opravdu dobře zvládnutá). Každopádně stále přemýšlím, že si u nich nechám košili ušít ještě jednou. Oproti dřívějšku údajně změnili způsob braní rozměrů, navíc by se šlo poučit z onoho nepovedeného kusu.

 

Díky za info a cenné zkušenosti, asi to s nimi risknu a stavím se. Kolik tak času zabere přeměření (jestli si raději nemám na to vzít dovolenou :D)? A látky mají skladem na "omak"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info a cenné zkušenosti, asi to s nimi risknu a stavím se. Kolik tak času zabere přeměření (jestli si raději nemám na to vzít dovolenou :D)? A látky mají skladem na "omak"?

Mají vzorník se všema látkama, je to odstupňované myslím na tři kategorie podle kvality látek, gramáže a samozřejmě ceny. Přeměření na košili bude tak půl hodiny max hodina, řeší se i detaily jako iniciály, kapsy, manžety, límeček, knoflíčky atd. Myslím že na stránkách mají i konfigurátor tak se můžeš podívat a něco vybrat předem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas tak dlouho to netrvalo. Pokud se nepletu, strávil jsem tam tak půl hodinky. Látku jsem vybíral ze vzorkovníku (katalog se vzorky cca 10 x 10 cm). Rozměry si ukládají. Pokud se první košile ve střihu povede, lze pak další už jen objednávat a detaily konfigurovat přes jejich e-shop.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

tak jsem byl nakupovat v Lewinu na Chodově, a obsluhovala mě tam velmi ochotná a fešná pani s velkejma plícema. Sháněl jsem košile s kapsou ( podmínka! ) a v tom zas tak velkej výběr nebyl. Po půl hodině co jsem tam vybíral si prohlídnu ty kapsy, tak říkám vejde se tam vůbec propiska ? Tak pani přinesla propisku a ta kapsa byla prostě malá, musel bych to pokládat na štorc... Tak jsem teda vzal 2 košile co byly v akci, ta jedna byla stejně hezčí než ostatní co v akci nebyly, ale šel jsem si tam pro víc košil, ale ta kapsa mě fakt nasrala, tak ať je tam ku*va kapsa kam něco dáš a nebo ať tam teda neni... V kolbence furt něco zapisuju, tak musim mít modrou a červenou propisku pořád v pohotovosti.... Jinak ty košile sou made in India a Malajsie a stojí dvojku jedna... Ty v akci byly po litru. Se budu muset asi podívat po jiný značce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu lewinu bych se dost divil kdyby to byla politika firmy, jde o politiku lokálního distributora. Jinak na web se jednoduše dostanete přes vpn, případně Tor. Já se díky tomu už asi nikdy nepřihlasím do gmail přes outlook :D Protože jsem dal blokovat pokus o připojení z UK a neuvědomil si to.....

Já to objednávám ke kamarádům do Londýna.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Taky si dovolím přidat svoje zkušenosti za posledních cca 10 let :-)
Měřím dva metry a běžné konfekční košile s prodlouženým rukávem mi prostě nepadnou, takže jsem vyzkoušel kdeco. Vezmu to po značkách:

Charles Tyrwhitt
Tady jsem nakoupil nejvíc košil, většinou v takových těch akcích 4 za 100 liber a podobně. Délka rukávu 36" byla uspokojivá, bylo to něco mezi 1x a 2x prodlouženým rukávem. Košile se kvalitou dost lišily, některé byly vynikající, jiné průměrné. Celkově ale lepší než to, co se u nás nechá koupit a cena příznivá. Co mě štvalo hodně, byla délka košil samotných. Ač jsem všechny košile kupoval ve stejném střihu (extra slim fit) a velikosti 16"/36", tak délka košile samotné byla sázka do loterie. Občas byla tak krátká, že se ani nedala pořádně zastrčit do kalhot. Nakonec jsem tam kvůli tomu přestal nakupovat.

Eterna
Nemám co bych vytknul. Mají 2x prodloužený rukáv a chápou, že zákazník, který si takovou koupí, je asi vysoký, a přizpůsobí tomu i délku košile. Materiál, střih, vše OK. Cena samozřejmě vyšší.

LePremier
Pokud jsem u Eterny napsal, že nemám, co bych vytknul, tak tady to platí dvojnásob. Je to košile na míru a vždy mi všude všechno sedělo, jak mělo. Cena samozřejmě opět vyšší. Čas od času mívají i akce, naposled jsem kupoval v akci 3 košile za 4 tisíce, což už je cenově srovnatelné s konfekční Eternou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tudle jsem zaslechl (asi v rádiu), že Lewin dělá nějaký košile co se nemusí žehlit, stačí po vyprání pověsit na ramínko. Docela mě to zaujalo. Má někdo zkušenosti?

Jo funguje to dobre, nosim je uz nekolik let. Stojej 20-30 liber.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nevěděli byste někdo kde koupit černé košile? Nosím jen černou barvu a všude mají kostičkovaný řeznický košile a nebo něco ve stylu dětského pyžama. Ideálně na jednom místě třeba dvacet variant černé košile len/bavlna, různý střih...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nevěděli byste někdo kde koupit černé košile? Nosím jen černou barvu a všude mají kostičkovaný řeznický košile a nebo něco ve stylu dětského pyžama. Ideálně na jednom místě třeba dvacet variant černé košile len/bavlna, různý střih...

Když už jsme u toho Lewina, tak něco mají i tady. Ale netuším, zda to je typ co sháníš. https://www.tmlewin.co.uk/shirts/?prefn1=refcolour&prefv1=Black

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také bych se rád k někomu přidal.

Nebudete někdo objednávat?

Sorry, jindy docela rád, ale mám celkem plnou skříň a nerad hromadím víc věcí, než užiju. Ale nic na tom objednání není, stejně na na zřízení účtu na mailbox.de (kterej se hodí i jindy neb k nám nezasílá kde kdo).

Objednával jsem dnes ráno, tak sorry že se nepřidám a nepomohu.

 

Ale fakt to není nic náročného finančně ani organizačně - nějakých 7? za dopravu do mailbox.de a pak cca 200 Kč za dopravu DE-CZ.

Myslím že se ani nevyplatí slučovat objednávky. Jen je třeba objednat (kvůli ceny) z GB a ne z EU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...