Přejít na obsah

Certina vs. Tag Heuer


Doporučené příspěvky

Tak jsem tak dneska brouzdal po netu a napadlo mě, že bych mohl zkusit porovnat zdánlivě neporovnatelné (Certina vs. Tag Heuer) a ejhle, narazil jsem na velice podobné hodiny z portfolia obou značek... :)

Ani jedny si nehodlám v nejbližší době koupit, ale zajímal by mě Váš názor na tyto hodinky, případně plusy a mínusy jednotlivých modelů, prostě které se Vám líbí vice... :)

 

Certina DS-1

strojek: automat, ETA 2824-2

sklíčko: antireflexní safírové

průměr pouzdra: 39 mm

vodotěsnost: 100 m

pouzdro a tah: ocel 316L

cena: cca 15 000 Kč

Tag Heuer Carrera

strojek: automat, Tag Heuer Calibre5

sklíčko: antireflexní safírové

průměr pouzdra: 39 mm

vodotěsnost: 50 m

pouzdro a tah: ocel 316L

cena: cca 40 000 Kč

 

Předem díky za Vaše reakce

post-9124-012608300 1291575599.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

shodou okolnosti při úvahách, cože vlastně si potřebuju koupit, jsem v posledních týdnech chodil kolem a zkoušel TH Carerra automatic a Certina DS1. Výhodou bylo, že v Koscomu jednu chvíli měli oba modely. Tak teda - naživo jsou dle mě hezčí Certiny. Jen TH vypadají na ruce větší, ač rozměr shodný. Oba modely = precizní zpracování. Jediné, co mě viklá v tom, že je asi nechci, je, že Certiny vůbec nemají luminiscenci a TH jen malilinkou na ručkách. A zjišťuju, že luminiscence je pro mě důležitá (ačkoliv, zcela racionálně - bych se bez ní obešel. Jenže návyk ze svítivosti Seiko je silný).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle meho vkusu...1)Omega 2)Certina 3)TG.

Omega me zaujala ručičkami, indexy, "čistotou" provedení a vizuální vyvážeností

Certina zaujala křížem mezi 3,6,9,12 indexy a relativní vizuální vyvážeností

TG nezaujalo vlastně ničím, z fotky vypadají jako daleko levnější hodinky (skoro bych až řekl kategorie Seiko5), vůbec se mi nelíbí tah

 

Ale no offense...vkus má každý jiný

Upraveno uživatelem efreeti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele mám Tag Heuer moc rád, ale v tomhle případě nemohu být objektvní... protože tyhle Certiny jsou moje hodinky :) po experimentech s quartzovými Maurice Lacroix a s Tissotama jsem si nakonec vybral tyhle (na koženém řemínku) a mám pocit, že je to konečně to pravé ořechové, všechny svoje hodinky jsem měl rád, dlouho jsem je vybíral atd ale nakonec jsem v nich stejně hlavně viděl ty peníze, co v nich mám uložené, u těchhle mám konečně pocit, že jsou to prostě MOJE hodinky :)

jinak ti děkuju za téma, mám v plánu otevřít si chlubící téma, ale jsem rád, že to mohu udělat už tady :)

 

EDIT: přidávám fotku

post-8186-009471000 1292082676.jpg

Upraveno uživatelem Matthew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Vodotěsnost a cena spolu přece nemají žádnou spojitost. Omega Speedmaster Professional mají také 50 metrů a nejsou to oblekovky, u kterých je normální 30m. Pokud chceš větší vodotěsnost a TH můžes si koupit Aquaracer se stejným strojkem jako mají Carrera, ale s 300 m vodotěsností za stejně paněz jako Carrera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vodotěsnost a cena spolu přece nemají žádnou spojitost. Omega Speedmaster Professional mají také 50 metrů a nejsou to oblekovky, u kterých je normální 30m. Pokud chceš větší vodotěsnost a TH můžes si koupit Aquaracer se stejným strojkem jako mají Carrera, ale s 300 m vodotěsností za stejně paněz jako Carrera.

 

ide o to, ze su urcite typy hodiniek, ktore su viac menej na bezne nosenie vo vyssej cene s malou vodotesnostou... a dnes nie je napr. nic nezvycajne byt s partiou v Choravtsku na jachte a nahodou sa zabudnes a skocis si trochu do vody - hm je to dost risk vydrzia - nevydrzia ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tomhle fóru mě (mimo jiné) překvapuje nízká obliba TH, Certina a Tissot, tak jsem rád, že alespoň v tomhle vláknu jste vzali Certinu na milost :)

 

Certina DS-1 jsou krásný elegantní hodinky za rozumnou cenu. Podle mě super volba.

Kdysi jsem docela uvažoval o téhle limitce, fakt se mi líbí.

post-1118-007234800 1299478965.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...