Přejít na obsah

IWC Big Pilot


Doporučené příspěvky

Všem Vám moc děkuju za gratulace!!! Až bude trochu víc času, určitě pořídím nějaké pořádné fotky.

 

K tématu velikost:

 

Ona to s tou velikostí není zas taková hrůza. Začal jsem teď pravidelně jezdit s Karlem na honitby a ten mi pořád řiká: "Vyser se na ty řeči, jsou to zkrátka Velký Piloti a ty ti hold malý nikdy nebudou".

 

K tématu definitivní hodinky:

 

Já vím, že tomu tady nikdo nebude věřit, ale pro mě to definitivní hodinky jsou. Neříkám, že si nikdy nekoupím jiné, ale vím jistě, že se jich dobrovolně zbavovat nebudu.

 

K tématu přesnost:

 

Pročetl jsem diskuzi na oficiálním foru IWC a docela hodně se tam o tom mluví. Jsou lidi, kterým se hodinky předchází i o 20 vteřin denně. Ono hodně záleží na tom, jak je člověk používá a jak často nosí. Nejpřesnější jsou tehdy pokud je člověk pravidelně nosí a rezerva nátahu je na maximu. S ubývající rezervou se ta přesnost zmenšuje. Já jsem tu přesnost měřil akorát na začátku a odchylka za den byla nějakých 9 vteřin. Neskákal jsem z toho zjištění zrovna radostí, ale když jsem se nad tím tak zamyslel, tak je mi to vlastně jedno. Od té doby jsem to neměřil. Na přesnost mám digitálky a když nosím BP, tak mě nějakých pár vteřin vůbec nezajímá...Ale chápu argument, že za ty prachy je to bída...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou lidi, kterým se hodinky předchází i o 20 vteřin denně. Ono hodně záleží na tom, jak je člověk používá a jak často nosí. Nejpřesnější jsou tehdy pokud je člověk pravidelně nosí a rezerva nátahu je na maximu. S ubývající rezervou se ta přesnost zmenšuje. Já jsem tu přesnost měřil akorát na začátku a odchylka za den byla nějakých 9 vteřin. Neskákal jsem z toho zjištění zrovna radostí, ale když jsem se nad tím tak zamyslel, tak je mi to vlastně jedno. Od té doby jsem to neměřil. Na přesnost mám digitálky a když nosím BP, tak mě nějakých pár vteřin vůbec nezajímá......

 

 

mě také ne.... nedělám odečet odpalu rakety na základě včera určeného velitelského času.... takže je mi to jedno.. a tyhle hodinky jsou super na ruce i kdyby nešly :D

Upraveno uživatelem Onisau
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě také ne.... nedělám odečet odpalu rakety na základě včera určeného velitelského času.... takže je mi to jedno.. a tyhle hodinky jsou super na ruce i kdyby nešly :D

 

 

No, to že jsou designově velmi příjemné, řekněme až dokonalé je jedna věc, ale co bych od hodinek takového jména čekal, je i vysoká přesnost. Řeči o tom, že ty hodinky jsou super i kdyby nešly... no, nevím. Pokud je tohle je ta Švýcarská přesnost, tak se musím zamyslet nad tím, jestli japonské značky nepředběhli nedostižnou Švýcarskou kvalitu i v mechanických kalibrech.... Nebo sned i o tu přesnost u hodinek maliko jde? ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to že jsou designově velmi příjemné, řekněme až dokonalé je jedna věc, ale co bych od hodinek takového jména čekal, je i vysoká přesnost. Řeči o tom, že ty hodinky jsou super i kdyby nešly... no, nevím. Pokud je tohle je ta Švýcarská přesnost, tak se musím zamyslet nad tím, jestli japonské značky nepředběhli nedostižnou Švýcarskou kvalitu i v mechanických kalibrech.... Nebo sned i o tu přesnost u hodinek maliko jde? ne?

 

Tak jo :) Já dál nepřesné BP , ty dál Seiko Samuraj :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

<br />No, to že jsou designově velmi příjemné, řekněme až dokonalé je jedna věc, ale co bych od hodinek takového jména čekal, je i vysoká přesnost. Řeči o tom, že ty hodinky jsou super i kdyby nešly... no, nevím. Pokud je tohle je ta Švýcarská přesnost, tak se musím zamyslet nad tím, jestli japonské značky nepředběhli nedostižnou Švýcarskou kvalitu i v mechanických kalibrech.... Nebo sned i o tu přesnost u hodinek maliko jde? ne?<br />

Vsak ony se zpresni, az se zabehnou, nebo si je do postelovat.

 

Gratulace novemu majiteli k snovym hodinkam!

Upraveno uživatelem martini
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že tomu tady nikdo nebude věřit, ale pro mě to definitivní hodinky jsou. Neříkám, že si nikdy nekoupím jiné, ale vím jistě, že se jich dobrovolně zbavovat nebudu.

 

Pokud si kupuješ různé hodinky třeba 10 let a zabýváš se tímto druhem posedlosti, pak bych ti věřil, takhle ale nevěřím, definitivní nic není, stejně jako já jsem říkal, že si nekoupím dražší hodinky než za 50 tisíc a stejně to nevydrželo. Ovšem na druhou stranu jsem nikdy neřekl, že to bude definitivní. Definitivní budou, až mi je nasadí v krematoriu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to že jsou designově velmi příjemné, řekněme až dokonalé je jedna věc, ale co bych od hodinek takového jména čekal, je i vysoká přesnost. Řeči o tom, že ty hodinky jsou super i kdyby nešly... no, nevím. Pokud je tohle je ta Švýcarská přesnost, tak se musím zamyslet nad tím, jestli japonské značky nepředběhli nedostižnou Švýcarskou kvalitu i v mechanických kalibrech.... Nebo snad i o tu přesnost u hodinek maliko jde? ne?

 

Na tom určitě něco je. Samozřejmě by bylo ideální, kdyby ty hodinky byly přesnější. Ale otázka také je, jestli je přesnost u mechanických hodinek to zásadní a také jaká přesnost se dá ještě tolerovat a jaká ne...Je v pohodě + 3 vteřiny? Nebo je to také moc?

 

U Big Pilotů jde tak trochu o víc než o přesnost. Ten kalibr je dost zajímavý z mnoha ohledů. Např. ten odkaz na B Uhren ze čtyřicátých let - kalibr se sedmidenní rezervou, centrální vteřinovkou a datumovkou, který je stejně jako historický předchůdce postaven na základě kalibru z kapesních hodinek...Zkrátka, když jsem si historii toho kalibru přečetl, tak jsem rázem zapomněl na pár vteřinek denně a ten IWC in-house mě začal krásně hřát na ruce. Akorát mě tak trochu mrzí, že na ten strojek nevidím...Samozřejmě, že by to popíralo smysl pilotek, ale byla by to nádhera...Já zas tak moc ty magnetická pole nenavštěvuju. Jen sem tam vlezu do nějaké kukuřice.

Upraveno uživatelem Pafelik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...