Přejít na obsah

IWC Big Pilot


Doporučené příspěvky

musim tez pogratulovat k big pilotum,jednoznacne moc pekny hodiny-protoze stejny nosi i Jason Statham,kteryho trosku "žeru",tak je mam nastudovany,jinak priznam bez okolku tato cenova kategorie hodinek jde mimo me,nemam na ne a asi nikdy mit nebudu,takze tise zavidim a asi plne chapu tvoji radost-hlavne si nenech zkazit naladu o velikosti-jsou to proste BIG PILOT,to je dany,a k obleceni to vypada normalne,takze preji mnoho krasnych chvil s moc krasnyma hodimkama-amenPosted ImagePosted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo :) Já dál nepřesné BP , ty dál Seiko Samuraj :)

 

 

No, musím napsat, že mě tato odpověď přišla taková, že když nejsou argumenty, tak je potřeba toho kdo se ptá zesměšnit. Tak ještě otázku doplním. Certifikované hodinky by měli mít přesnost chodu -4 až +6 vteřin za den. Je to mezní hodnota, opravdu dobré strojky mají méně. Proto se mi zdá těch devět vteřin dost. Asi bych tedy raděj volil hodinky s menší rezervou nátahu. Ale je to jenom můj osobní názor, někdo se na to může dívat jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele Cindy, než si začneš otvírat hubu na Big Piloty, tak tady ještě pár měsíců pobuď s študuj. Řešit vteřiny u takovejch hodinek je blbost. A že každej druhej sériovej 7S kalibr od seika může běžet přesněji? Ano, může, no a co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele Cindy, než si začneš otvírat hubu na Big Piloty, tak tady ještě pár měsíců pobuď s študuj. Řešit vteřiny u takovejch hodinek je blbost. A že každej druhej sériovej 7S kalibr od seika může běžet přesněji? Ano, může, no a co?

 

 

Nezlob se, ale já se jenom zeptal... neotevíral jsem si hubu..... nebyl jsem nijak vulgární... Ale teď si připadám, jako bych píchl do vosího hnízda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

<zasirani-vlakna>

 

A tak Cindyho nechte :). Do jistý míry ho chápu - když jsem s hodinkama začínal, taky jsem měl představu, že čím dražší hodinky, tím přesnější budou a postupem doby jsem to přestal řešit a přišel na to, že to vlastně vůbec není důležitý. Do jistý míry je to ale zvrácený - Seika za pár šušňů umí být přesnější než hodinky za 100K+, což je trochu s podivem (reálně vzato), ale člověk dospěje k tomu, že v podobnejch cenovejch relacích je přesnost to poslední, co u hodinek řešíš. A Cindy na to třeba přijde taky. Anebo ne, pokud mu jde čistě o přesnost :).

 

Můj otec mě taky kdysi překvapil... Když jsem mu před 2 lety ukazoval Breitle a on je málem upustil na zem, řekl mi: "No hodinky za takovýhle prachy musej něco vydržet, ne? I kdybys je upustil z prvního patra..." Byl hrozně překvapenej, že tomu tak není. Zafungoval na něj až příměr "Když si koupíš Ferrari a naboříš s nim do zdi, taky se zmuchlá stejně jako zrezlej favorit za 5K, tady cena nehraje roli." :)

 

A stejný je to u hodinek. Cena nemá obvykle na přesnost vůbec žádnej vliv, hodnota hodinek je daná jinde a jinak :).

 

</zasirani-vlakna>

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cindy, me nezajima, kolik je hodin, ani jaka je presnost, me se hodinky proste libi, rad se na ne divam.. Tohle jsou moje bejvalky - tehdy sem si s fotakem rozumel este vo dost min nez ted..

 

 

 

 

Jo, jsou krásné.... už jsem psal výše. Čistý a vyvážený design.... Já osobně mám rád trochu jiný styl... něco jako Breitling Navitimer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlob se, ale já se jenom zeptal... neotevíral jsem si hubu..... nebyl jsem nijak vulgární... Ale teď si připadám, jako bych píchl do vosího hnízda...

 

Víš, tohle je chlubící vlákno, a zrovna s takovou peckou, tak mi příjde trošku nemístné sem psát, že nějakej levnej japonec dokáže jít přesněji...

Dost OT.

 

Pafelikovi samozřejmě gratuluji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velikost na ruce majitele je OK. První fotka zkreslovala.

 

Co se týče tý přesnosti - já měl osmidenní (resp 7+1 jak mi vysvětlil mechano) Reverso a dělaly 7 sekund denně. Stabilně, nehledě na nošení nebo fázi nátahu. Takže pohoda. Tady to bude imho +/- stejný. Různý odchylky dle fáze nátahu bych nečekal, ten kalibr je tomu už od způsobu uložení péra přizpůsobenej.

 

Kdybych měl odvahu dát do jedněch hodinek ty prachy, který mam rozfrcaný do různejch šrotů, tak by to akorát tak vyšlo a bral bych je všema deseti. Akorát tu předchozí verzi, která se mi líbí víc.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On toho vola myslel se smajlikem. Chlubi se tu novyma hodinkama a ja mu pochvalim stary svetr. Taky jsem to myslel castecne ze srandy. Svetr je to ale presne podle meho gusta. :-) (Btw., co je to za svetr?) No, a ty vytky k presnosti jsou myslim na miste. Jsou to moje oblibene hodinky, ale treba tech tady zminovanych 20 sekund by se mi taky zdalo hodne. Vzdyt BP stojej o padesat taliru vice, nez treba SDDS a ty zcela jiste dvacet sekund neudelaji. Je to sice chlubici vlakno, ale prispevek o presnosti nebyl nijak agresivni. IMHO. Kazdy ma tu normu akceptovatelnosti jinde. U me je to kolem tech peti sekund, tech sedm je taky OK. Kdyz je to vyse, na prichodech na schuzky to nepoznam, serizovat to nedam, ale na dobrem pocitu by mi to nepridalo. Teda u hodinek za 9k EUR. U starych Primek to neresim vubec.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

priblizne tak nejako som to myslel ale nemam ten obkecavaci dar :)

mna tieto piloty velmi neoslovuju ale presne ta fotka co tu spominal aj diamond king je vyborna a ako zladeny celok su to vazne super hodinky.

spravne zapastie k nim ma asi len malo jedincov :)

ked aj na sibiri su celkom velke.

 

Spis bych rek, ze tomu chybela ta stylizovana fota. Plyne z toho jedno ponauceni - uz se s nimi nikdy nefot nahej ;)

JInak je to ikona, pohnutky ke koupi chapu a to s tim "odznakem knizete" me napadlo hned taky ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On toho vola myslel se smajlikem. Chlubi se tu novyma hodinkama a ja mu pochvalim stary svetr. Taky jsem to myslel castecne ze srandy. Svetr je to ale presne podle meho gusta. :-) (Btw., co je to za svetr?) No, a ty vytky k presnosti jsou myslim na miste. Jsou to moje oblibene hodinky, ale treba tech tady zminovanych 20 sekund by se mi taky zdalo hodne. Vzdyt BP stojej o padesat taliru vice, nez treba SDDS a ty zcela jiste dvacet sekund neudelaji. Je to sice chlubici vlakno, ale prispevek o presnosti nebyl nijak agresivni. IMHO. Kazdy ma tu normu akceptovatelnosti jinde. U me je to kolem tech peti sekund, tech sedm je taky OK. Kdyz je to vyse, na prichodech na schuzky to nepoznam, serizovat to nedam, ale na dobrem pocitu by mi to nepridalo. Teda u hodinek za 9k EUR. U starych Primek to neresim vubec.

 

Vítky k přesnosti jsou určitě na místě. Není to nic čím by se mohli v IWC chlubit. Divné je, že jsou lidi, kterým BP dělají + 1 nebo 2 vteřiny a lidi, kterým dělají až +25 vteřin. Rozhodně to není ideální a nerad bych tenhle problém zametal pod koberec. Ale jak říkám, mě osobně je to jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Různý odchylky dle fáze nátahu bych nečekal, ten kalibr je tomu už od způsobu uložení péra přizpůsobenej.

 

Z toho co jsem se dočetl na IWC foru to vypadá, že tam tohle opravdu hraje zásadní roli. A někde jsem četl recenzi, kdy BP někomu dělá +1 nebo 2 vteřiny denně a v momentě, kdy je nechá pár dní ležet, tak to stoupne na +7.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...