Přejít na obsah

IWC Big Pilot


Doporučené příspěvky

  • po měsících...

No jistě! To je jiná liga. Však taky jiná cena...

 

Kvůli té ceně taky prodávám Panerai, původní záměr byl koupit do léta ještě nějaké kukačky, nejlépe rolády, ale sen je sen, je to taky posedlost a kua snad i definitivky... Ale od toho okamžiku smutně koukám na Panerai, dnes byly tak krásné :)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvůli té ceně taky prodávám Panerai, původní záměr byl koupit do léta ještě nějaké kukačky, nejlépe rolády, ale sen je sen, je to taky posedlost a kua snad i definitivky... Ale od toho okamžiku smutně koukám na Panerai, dnes byly tak krásné :)

 

 

Měl bys mít něco i do vody ne ? BP se do sprchy moc nehodí :) 312 ideální nebo něco od RLX ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že ty hlavní hodinky nemusí být nijak odolné. Člověk je stejně šetří.

 

Tak BP se dají v mém případě nosit denně, normálně se moc nekoupu, to by tomu krokodýlovy po smrti asi nesvědčilo :) Na víkendy a dovolené jsem vždy bral Seika. Sice jsem teď byl párkrát v bazenu s Panerai, ale většinou jsem byl líný měnit řemen

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ... já měl taky takovou rozptýlenou úroveň a vždy, když jsem si vzal Seiko, tak mě to nakonec štvalo (nic proti Seiko, mám je rád)... a teď když mám jen RLX se už pohybuji jen horizontálně. Vertikální výběr je na prd :)

 

No, RLX a Seiko je rozdíl, proto jsem si taky nekoupil Submarinery, to bych už tyhle neunosil tuplem. Mám k těmto Seikám vztah, byl to dar od otce, navíc odstartovaly můj chronobundus, mají dost funkcí a nejsou to ledajaká Seika, stály něco lehce pod 50K, což je ranec na to, že je to quartz (rok 2003). Nepochybuji, že se časem vrátím k Panerai, styl 312tek mi vyhovuje, možná bych vzal něco s P.9000, třeba v compositu :) Ale BP je můj sen, jediné IWC, ze kterých opravdu padám na zadek, jen to přišlo nějak moc rychle, měl jsem v plánu si ponechat PAM alespoň do srpna, ale přišla nabídka, která se neodmítá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trpělivost zrovna není moje silná stránka, a tak jsem si ten sen splnil mnohem dříve než jsem plánoval.

 

Ale šťastnej jsem jak blecha a to je důležitý...

 

gratuluji,jsou to krásné hodinky.MK :notworthy:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím. Můžu se zeptat na obvod Tvého zápěstí. Myslím si že je to na hraně, ale ještě zkousnutelné a nepřijdou mě na Tobě nijak zvlášt velké. Právě totiž stojím před nesmírným dilematem. Po několika měsících selektování jsem dospěl k závěru že se bude rozhodovat mezi 7-mi deními Portugaly(černý cifr) a Big pilotama. Pro Portugaly hraje v mém případě menší velikost zápěstí (17cm), a myslím si že i univerzálnější využití. Opravdu málokteré hodiny se dají stoprocentně napasovat jak ke košili klidně i s manžetama, tak k ktričku a shortkám. Další plus je pro mě u Portugalů průhledné dýnko s úžasným Pellatonem za ním. U BP mě zase svádí ta jejich čistota na první pohled a nezaměnitelnost. Neskutečná korunka a vůbec ta historie... Problém je ale v tom mým zápěstí 17cm. Budu si je muset vyzkoušet ještě jednou, ale i když mě to nějak podvědomě víc táhne k BP, bojím se že jsou pro mě fakt velké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Můžu se zeptat na obvod Tvého zápěstí. Myslím si že je to na hraně, ale ještě zkousnutelné a nepřijdou mě na Tobě nijak zvlášt velké. Právě totiž stojím před nesmírným dilematem. Po několika měsících selektování jsem dospěl k závěru že se bude rozhodovat mezi 7-mi deními Portugaly(černý cifr) a Big pilotama. Pro Portugaly hraje v mém případě menší velikost zápěstí (17cm), a myslím si že i univerzálnější využití. Opravdu málokteré hodiny se dají stoprocentně napasovat jak ke košili klidně i s manžetama, tak k ktričku a shortkám. Další plus je pro mě u Portugalů průhledné dýnko s úžasným Pellatonem za ním. U BP mě zase svádí ta jejich čistota na první pohled a nezaměnitelnost. Neskutečná korunka a vůbec ta historie... Problém je ale v tom mým zápěstí 17cm. Budu si je muset vyzkoušet ještě jednou, ale i když mě to nějak podvědomě víc táhne k BP, bojím se že jsou pro mě fakt velké.

 

S těmadle rozměrama budeš s BP, eufemisticky řečeno, vypadat dost okázale. Ale vo to třeba taky někomu de, zas jako nic proti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě. Je pravda, že nejde brát obvod zápěstí úplně tak paušálně. Někdo může mít uzší zápěstí, ale proporčně širší předloktí (můj případ), a pak to zase vypadá jinak než když je hubená celá ruka. Ale stejně to asi nevidím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam zapesti 17,5 cm a BP jsou na me dost velky. Ne nenositelny, ale dost velky (takze me ani nemusi mrzet, ze na ne nemam prkenici :)). A pod kosili Ti urcite pohodlne nevlezou, bud budou pod manzetou a bude to videt, nebo vylezou ven a uz je nedas dovnitr :). Pod francouzskou maznetu se pak nevlezou ani nahodou. Ale hezky jsou mrte, to teda jo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BP nejsou nazdobené blyštivé hodinky, takže i přes své rozměry nepřitahují takovou pozornost, jako třeba některá Bčka. Co se týče výšky, nejsou to zrovna oblekovky. Já nosím k obleku Rolex Datejust, ale pod košili, kterou nosím k jeansům, mi zapadly bez problémů...

 

 

Mám zápěstí 18cm a vypadají na mně takhle...

 

post-2928-089201400 1312238602.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...