Přejít na obsah

Android


Doporučené příspěvky

Nedá se odinstalovat? Co zakázat aut. aktualizace atd.? Mám Android asi rok ve třech zařízeních, oproti Windows si některé řídí sám, ale pokud moje chabé znalosti stačí, vše se dá ovlivnit. Rozhodně mi Android nepřerůstá přes hlavu, vše mám pod kontrolou a mám pocit, že víc než s Window.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 4.2.2 mi přestal fungovat MX Player, který jsem si oblíbil. VPlayer mi z nějakého důvodu vadí.  Co používáte na video?

 

Tak na video jedině BSPlayer. Přehraje snad všechno a navíc se umí připojit přes LAN k NASce. Takže nemusím nic nahrávat do mobilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 4.2.2 mi přestal fungovat MX Player, který jsem si oblíbil. VPlayer mi z nějakého důvodu vadí.  Co používáte na video?

 

Mne pri kazdem update androidu na novou verzi MX player chvili nejde, ale vzdy hned prvni update playeru to dal zase do poradku, to je vcelku tradicni zalezitost.. naposledy nekdy minuly tyden mi po update na 4.4.2 taky par dni nebezel.. kdysi jsem zkousel jeste dice player..

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...a mě ty updaty štvou celkově. Člověk si to zařízení nastaví podle svých představ a pak přijde aktualizace, při které je lepší přístroj uvést do továrního nastavení. Pak, aby se všechno nastavovalo znovu. Před týdnem to byl Nexus 7, o tomto víkendu zase mobil. Nějak poslední dobou nedělám nic jinýho, než updatuju Android.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Android uz tri roky a prenastavuju system jen pri zmene stroje. Update nikdy nevyvolal nefunkcnost cehokoliv. Jinak teda pouzivam VPlayer.

 

U mě teda, abych pravdu řekl, taky update nikdy žádnou nefunkčnost nevyvolal. Ale je fakt, že se té nefunkčnosti po aktualizaci celkem bojím, proto nejdřív vždycky dělám factory reset. Možná je to zbytečnost, no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá se odinstalovat? Co zakázat aut. aktualizace atd.? Mám Android asi rok ve třech zařízeních, oproti Windows si některé řídí sám, ale pokud moje chabé znalosti stačí, vše se dá ovlivnit. Rozhodně mi Android nepřerůstá přes hlavu, vše mám pod kontrolou a mám pocit, že víc než s Window.

Tak to mas muj obdiv. Wokna (nez se poAndroidily) mi nikdy nic samy nedelali, system sel nastavit do detailu, vcetne editace registru. Zacinal jsem na Handheld PC a pres ruzne Windows Prone jsem bez problemu proplul az k WM5. Nikdy zadny problem na mem zarizeni, ani tech ktere se mi dostali do ruky - vzdy to byla bud chyba nebo neznalost uzivatele (pokud neodeslo sluchatko nebo nejakej cudlik). Je pravda, ze to nemohl pouzivat kazdej. Kdyz nekdo chce jezdit autem a nechodit do autoskoly, pak take narazi na problem, to jo.

 

Android jsem pochopil tak, ze pokud chci vyuzit uz jen zakladni funkce nosim u sebe vlastne prostorovy odposlech, dalkove rizeny fotak, polohovaci zarizeni, pristupy vcetne tech od emailovych uctu a vse co se jen okrajove dotyka soukromi prestava byt soukrome. O nejakem poradnem nastaveni systemu snad ani nemuze byt rec. Moznosti nastaveni aplikaci mi pripominaji dobu kdy prisli Java aplikace - sice aplikace primarni ucel splni, ale o nejakem komfortu si muzu nechat zdat. Kdyz jsem ted delal par mesicu pro Vodafone, reklamace telefonu (80% chyba software) byli denni chleba. Ani servisaci nic nevi, proste jen dokola prehravaji system. To je mi teda pokrok. Kdybych to nosit nemusel a delalo se neco noveho se staryma Woknama, nevaham ani minutu.

 

Jo a zakazama si nic podle meho nepomuzes, leda by jsi nanainstaloval nic. Kazda blbina si vyzada pristup ke kontaktum k poloze a k dalsim soukromym udajum, ktere si kazdy soudny clovek normalne chrani - pokud nejde o pohodlne pouzivani telefonu. Je to urcite vec nazoru. Ze je fakt, ze Android muzes dat do ruky i seniorum a obsluhu zvladnou. To vidim jako jedinou vyhodu. Jednoduche nabidky, jednoduche volby, ale pro me za podivnou cenu totalni ztraty soukromi. Pockej az se nekde v kavarne pripojis pres wifi a nekdo s prumernymi znalostmi se zmocni celeho tveho zarizeni a ty to ani nepoznas. Kdyz jsme u Vodafone probirali bezpecnost, byl to oblibeny kousek naseho trenera. Aby demostroval jak snadno lze telefon s androidem ovladnout zacal mi mluvit pres me handsfree z telefonu, ukazal nam obrazek hospody kde jsme obedvali, nebo presnou trasu kudy jsme sli. Je to bes, ale kdyz to lidi kupujou:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr: Jasne, muzes to vypnout, mozna se to i doopravdy vypne. Ale to je zakladni funkce zarizeni, jak jsem psal. Pokud neco koupim a neco te nuti jednu ze stezejnich funkci vypnout, pak si o tom myslim sve. Kdyz to nekomu nevadi, at si to pouziva.

 

Netopejr: Dekuji za aktualni informace:-) Imho podle BTS se poloha zjistuje od prechodu z NMT do GSM siti, takze temer od pocatku mobilu. Jestli to srovnavas se "zjistenim polohy" jako ma Android pak srovnavas konsky povoz a Porsche. Podle BTS te najdu pracne ve velkem meste. Kde jsi najednou pripojen na nekolik BTS. Mimo velka mesta, napr. u nas kde ma jedna BTS na starost okruh nekolika km je to jine.  Ano, najit cloveka ktery lezi na dne rokle by s pomoci rojnice urcite slo (delaji to policajti kdyz patraji po detech), ale ze by jsi tim sledoval u nas na vsi pohyb cloveka je nerealne. Ale at si kazdy veri cemu chce. Jinak Tmobile podobnou sluzbu nabizi nebo nabizel pred mnoha a mnoha lety, pres SMS za 5kc jsi mohl sledovat polohu jako ze deti. Myslim ze se sluzba jmenovala Locator. Znam jen jednoho cloveka ktery si tuto sluzbu platil a stara se mu kurvila stejne dal a stejne nevedel kde. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsem objevil český počin (hru) Machinarium. Úžasné, design ala Velíškovy kresby, paradní logika, hudba od Floexe. Tleskám.

edit: MX Player běží na 4.2.2

Machinarium na Android? Kde? Jinak hru už mám několik let na Win. Hezkej byl taky Samorost a Samorost 2 - předchůdce Machinária.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ztráta soukromí je fenomén a nemyslím, že k němu výrazně přispěji telefonem, na sociálních sítích na sebe lidi vyžvaní daleko víc věcí. Mimochodem, prezident Obama nesmí používat svůj iPhone a za jediný bezpečný systém byl vždy považován BlackBerry i když v tomhle jsem laik. Tady se bavíme o Androidu a přestože jsem ho relativně donedávna zatracoval jako OS pro teenagery, zjistil jsem, že pro Android seženu aplikaci snad pro všechno, co mne napadne. Funguje internet, maily, všechny PDF, PPS, DOC, XLS atd. soubory, multimédia, úpravy fotek i filmů, synchronizace s Microsoft Outlook a další věci, které k práci i zábavě potřebuji. Co se týká speciální firemní aplikace, tam mi Android zatím nepomůže, ale umím s tím žít, mám i běžný počítač. Windows Phone neznám, měl jsem kdysi Windows CE a později v telefonu tuším Windows Mobile 6.5. Bylo to pomalé, sekalo se to, "zas..ala" paměť, byl to HTC HD2, na který se dal napasovat jakýkoliv systém včetně Androidu a když jsem mohl přímo porovnat stejný tel. s Androidem, byl to neskutečný rozdíl v rychlosti, výkonu, stabilitě, využití paměti atd.. Dnešní mobilní Windowsy jsou o něčem jiném, ale Android mi vyhovuje a nemám k němu zatím jedinou výtku, navíc v mém LG G2 funguje opravdu bleskurychle, to jsem zatím nezažil... 

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...