Přejít na obsah

Android


Doporučené příspěvky

Tak jsem se stal včera majitelem svého prvního tabletu (Asus Memopad 7 HD s OS Android) a asi budu v této častým hostem :-)

 

Pro začátek bych uvítal radu ohledně antiviru. Jaký máte?

Doma mám Avast, kolega do tabletu zase radí AVG...

(samozřejmě nějaký free)

 

Pokud nebudeš na internetu navštěvovat nějaké obskurní stránky a instalovat aplikace mimo obchod Play, tak bych řekl, že snad ani antivir nepotřebuješ. Ale pokud chceš mít jistotu, tak třeba ten AVG by nemusel být špatný. Tuším, že jsem někde četl, že ve verzi 2014 už umí lokalizovat zařízení na základě jeho polohy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nebudeš na internetu navštěvovat nějaké obskurní stránky a instalovat aplikace mimo obchod Play, tak bych řekl, že snad ani antivir nepotřebuješ. Ale pokud chceš mít jistotu, tak třeba ten AVG by nemusel být špatný. Tuším, že jsem někde četl, že ve verzi 2014 už umí lokalizovat zařízení na základě jeho polohy.

 

já ho mám, sichr je sichr, i když je fakt, že nikdy nic asi nenašel, jen po aktualizaci mi dost vysoce hodnocenou aplikaci vyhodnotil jako malware... AVG PRO:

 

? Vyhledání polohy ztraceného či ukradeného telefonu prostřednictvím map Google Maps?.

? Zamknutí zařízení nebo vymazání jeho obsahu.

 

cena aktuálně 10 babek, stávalo to patnáct a v akci kolem těch deseti... mám furt free verzi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci, mám dotaz...malá si hrála s mojim telefonem (HTC Desire) a nějakým omylem mi smazala navigaci, co je standartní výbavou v telefonu (ikona se šipkou). Nebo mi jen odstranila ikonu a program zůstal. Je nějaká možnost, jak to vrátit či najít? Díky

 

Je docela možné, že za to nemůže tvoje dcera, ale Google sám. Před pár týdny totiž aktualizoval aplikaci Mapy, ze které právě odebral tu modrou šipku pro navigaci. Zkus si ty Mapy zapnout. Navigaci bys měl najít přímo v nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jsem včera stáhnout pár free her z toho Google shopu, a dotyčné aplikace před stažením vyžadují souhlas umožnit jim toto všechno:

- čtení stavu a identity telefonu (lze na tabletu =bez SIM?)
- úplný přístup k síti (lze provozovat off line, třeba v metru?)
- úložiště - úprava nebo smazání obsahu na SD kartě (jak to mám chápat? to si tam bude moc dělat co chce?)
- systémové nástroje - testování přístupu do chráň. úložitě (co to je?)
- síťová komunikace - fakturační služba Google play, zobrazení síťových připojení (co to je?)

Co jsem koukal na jiné hry, je to obdobné. Jestě jsem našel další podmínky:

- vaše poloha - přesná poloha pomocí GPS nebo sítě (k čemu??? chtějí na mě navádět nějakou raketu?)
- vaše účty - vyhledávání účtů v zařízení
- informace o vašich aplikacích - spuštění po startu
- vliv na baterii - zabránění přechodu zařízení do spánku
atd.

Vím, že jsou tam ke všemu nápovědy, ale lehce mi to smrdí, zvlášť po tý kauze odposlechů z NSA.
Je něco, na co byste nepřistoupili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to dost špatný. myslím že mark zuckerberg a fbi jsou po tobě. rozhodně na nic nepřistupuj. ne jen že by na tebe mohli poslat raketu ale třeba by nakonec mohli i personalizovat reklamy a to by byl konec

 

 

jako trochu zdravýho rozumu by bylo občas lepší nez nezdravé paranoji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

úložiště- dle mě lze aplikace přesunout na sd kartu, něktré app umí i screeny, které uloží do galerie 

síťová komunikace- možná aktualizace, zcela určitě si ale některé app občas otestují onlajn zakoupenou licenci, jinak se nespustí

 

jinak obecně android používá x stovek tisíc lidí (nechce se mi googlit, prostě MOC lidí) a jestli někdo potřebuje vědět kdy a v kolik chodím na hajzl, jak dlouho sem proseděl kde na kafi/pivu atd.... nepopírám, že určitě zanechávám datovou stopu, ale to bych musel jinak bydlet v jeskyni ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych nepřistoupil na žádnou hru obecně. Tvůrci virů a malware dobře vědí, že právě hry si budou chtít instalovat i méně zkušení uživatelé, a tak nějakýho červa do ní mohou schovat. Na druhou stranu, Obchod Play, resp. Google to kontroluje. Takže hra stažená odsud by měla být v pořádku.

 

Jinak mi nepřijde, že by ta hra vyžadovala něco zvláštního:

- čtení stavu a identity telefonu (lze na tabletu =bez SIM?) - lze. Nevím, co je to za hru a k čemu to potřebuje. Ale umím si představit, že bude ostatním online soupeřům ukazovat, na jakém zařízení se hry účastníš. Stejně tak ty bys mohl vidět, jaká zařízení používají tví soupeři.

 

- úplný přístup k síti (lze provozovat offline, třeba v metru?) - jestli lze provozovat zvolenou hru v metru si musíš zjistit u tvůrce nebo u někoho, kdo ji zná. obecně: Pokud budeš hrát sám proti sobě (zařízení), pak můžeš hrát v metru, pokud chceš měřit své síly s ostatními živými spoluhráči, potřebuješ síť.

 

- úložiště - úprava nebo smazání obsahu na SD kartě (jak to mám chápat? to si tam bude moc dělat co chce?) - Hra si tam nebude dělat, co chce. Ale třeba si na kartu odloží nějaký konfigurační soubor s tvým nastavením nebo dosaženým skóre. Tento soubor musí mít hra pochopitelně možnost i měnit, pokud svůj rekord překonáš.

 

- systémové nástroje - testování přístupu do chráň. úložitě (co to je?) - Chráněné úložiště je v telefonu v zásadě všechno. Android je vlastně Linux, a tam, co výslovně nepovolíš, je zakázané (chráněné). U Androidu to platí dvojnásob.

 

- síťová komunikace - fakturační služba Google play, zobrazení síťových připojení (co to je?) - kontrola, jestli máš u Google účet, zobrazení síťových připojení je jasné, má-li být hra hrána online, musí se zařízení připojit k síti, no a tu musí nejprve najít :-)

 

Takže, nic zvláštního. Z tvého dotazu je ale jasné, že s Androidem patrně teprve začínáš, takže bych byl opatrný. Moje doporučení - lepší nemít v tabletu hru než tam mít vira, malware, atd....

 

Tak jsem ti asi moc nepomohl, ale tak už to někdy chodí, je to na tobě :-) Snad jen - podívej se na hodnocení zvolené hry na Google Play. Z toho si už nějaký obrázek udělat můžeš. Jestli to někomu zasvinilo systém, určitě se to tam dočteš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Siwi - díky.

 

Jasné, že je to trochu paranoa, ale až sem přijde SkyNet, budete se všcihni divit... :-)

Mám na to prostě svůj názor jsem rád, že je to jen tablet, což je defacto hračka. Mít to na mobilu, kde mám kontakty, e-banking atd., tak už bych byl asi dost opatrnější si tam něco vůbec stahovat.

 

Jinak jsem stáhnul 3 hry, dvě mi bez wifi nejdou a to hraju sám se sebou. Prostě mají potřebu být furt on-line... tak jsem je odinstaloval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Siwi - díky.

 

Jasné, že je to trochu paranoa, ale až sem přijde SkyNet, budete se všcihni divit... :-)

Mám na to prostě svůj názor jsem rád, že je to jen tablet, což je defacto hračka. Mít to na mobilu, kde mám kontakty, e-banking atd., tak už bych byl asi dost opatrnější si tam něco vůbec stahovat.

 

Jinak jsem stáhnul 3 hry, dvě mi bez wifi nejdou a to hraju sám se sebou. Prostě mají potřebu být furt on-line... tak jsem je odinstaloval.

...a co to je SkyNet???
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...